منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انتخاب نخست وزیر جدید بریتانیا؛ امیدی جدید برای صنعت کریپتو

انتخاب نخست وزیر جدید بریتانیا؛ امیدی جدید برای صنعت کریپتو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتخاب نخست وزیر جدید بریتانیا؛ امیدی جدید برای صنعت کریپتو

ریشی سوناک، نخست وزیر جدید بریتانیا، می تواند تأثیر مثبتی بر اکوسیستم رمزنگاری و وب 3.0 در این کشور داشته باشد.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، سوناک ۴۲ ساله که اخیرا به عنوان نخست وزیر بریتانیا انتخاب شده، جوان ترین رهبر این کشور در دو قرن اخیر است. سوناک سابقه کار در بانکداری دارد و قبلا به عنوان عضوی از مجلس عوام، وزیر ارشد خزانه داری و خزانه دار سلطنتی خدمت کرده است.

او شباهت دیگری با هم عصران خود دارد; مانند هزاره های دیگر، او نیز از علاقه مندان به رمزنگاری است. بر اساس نظرسنجی اخیر BoA، سرمایه گذاران جوان نسبت به همتایان قدیمی خود، بخش بزرگی از کیف پول خود را به ارز دیجیتال اختصاص می دهند. بعلاوه، افراد 21 تا 42 ساله بیشتر بر این باورند که رمزارز بهترین فرصت را برای رشد ارائه می دهد.

تفاوت سوناک با دیگران این است که این علاقه را فقط در دل خود نگه نمی داشت. او قادر است قوانین توسعه این صنعت را در اشکال جدید تسهیل کند. این می تواند کاتالیزوری برای انتقال از وب 2 به وب 3 باشد و می تواند انگلستان را به یک مرکز جهانی وب 3 تبدیل کند.

گول نخورید! این فقط حدس و گمان نیست. اینها حرف های خودش است. او پیشتر به عنوان خزانه دار سلطنتی گفت: “هدف من این است که بریتانیا را به یک مرکز فناوری جهانی برای دارایی های دیجیتال تبدیل کنم.” او معتقد است که تحقق این امر مستلزم متقاعد کردن شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری، نوآوری و رشد در این کشور است.

به عنوان وزیر خزانه داری در دولت بوریس جانسون، او چندین طرح و طرح را برای پیشرفت اکوسیستم و عادی سازی استفاده از رمزارز در بریتانیا رهبری کرد. Sunak از ضرابخانه سلطنتی درخواست کرد تا توکن‌های NFT را در ماه آوریل منتشر و عرضه کند.

در سال 2020، سوناک قصد خود را برای اولویت‌بندی فناوری‌های مالی مانند ارزهای دیجیتال ملی و استیبل‌کوین‌ها برای همگام شدن با تحولات جهانی یا به قول خودش، “برای اطمینان از اینکه صنعت خدمات مالی بریتانیا همیشه در صدر فناوری و نوآوری قرار دارد” ابراز کرد. اطلاع دادند.

در سال 2021، او از نیاز به اصلاحات اساسی برای “حمایت از پذیرش ایمن دارایی های دیجیتال و استیبل کوین ها” صحبت کرد و به بانک انگلستان پیشنهاد کرد که یک ارز دیجیتال ملی را بررسی کند. همچنین قوانینی را برای پذیرش استیبل کوین به عنوان یک روش پرداخت معتبر پیشنهاد کرد.

شاید مهمترین اقدام سوناک نقش او در تدوین لایحه خدمات مالی و بازار باشد که در ماه جاری ارائه شد. طرح پیشنهادی شامل اقدامات گسترده ای برای حفظ و بهبود موقعیت بریتانیا به عنوان یک رهبر جهانی در خدمات مالی است. این پروژه اولین گام در شفاف سازی نقش فناوری های جدید مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال در انگلستان است و به طور قابل توجهی از توسعه این حوزه حمایت خواهد کرد.

سوناک در خصوص نقش قانون گذاری در این حوزه گفت: از طریق مقررات موثر می توانیم به کسب و کارهای آینده اعتماد به نفس لازم برای سرمایه گذاری و تفکر بلندمدت را بدهیم.

اقدام بریتانیا برای قانون‌گذاری در این زمینه، با تلاش‌هایی در حال انجام برای معرفی قوانین مرتبط در اروپا و ایالات متحده، نوید خوبی برای صنعت ارزهای دیجیتال است. سال 2023 ممکن است چشم انداز متفاوتی را برای این صنعت نوید دهد. یک صنعت پیشرفته تر، با قوانین شفاف تر و پذیرش عمومی بیشتر.

کوین تلگراف