منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش 30 درصدی کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم

افزایش 30 درصدی کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش 30 درصدی کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم

افزایش 30 درصدی هزینه تراکنش در شبکه اتریوم با افزایش فعالیت کاربر

به نظر می رسد با ورود به سال 2023، بازار ارزهای دیجیتال روند نزولی یک ساله خود در سال 2022 را فراموش کرده است. همانطور که سرمایه گذاران متوجه شدند، بهبود بازار ارز دیجیتال که مدت ها مورد انتظار بود، واکنش قابل توجهی داشت که بر فعالیت زنجیره ای بلاک چین اتریوم تأثیر گذاشت. بر اساس گزارش Analytex، میانگین قیمت تراکنش شبکه اتریوم (محاسبه شده بر اساس کوچکترین واحد اتریوم، gwei) در ژانویه 2023 29.27 درصد افزایش یافته است. این گزارش قیمت گاز اتریوم را از ژانویه تا دسامبر 2022 مقایسه می کند و به افزایش فعالیت مصرف کنندگان اشاره می کند. شاخص کلیدی میانگین افزایش قیمت گاز از 19.2 gwei به 24.82 gwei.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که میانگین تعداد کیف پول‌های اتریوم فعال منحصربه‌فرد در روز با حدود 10 درصد کاهش به 387475 عدد رسیده است که کمترین عدد در شش ماه گذشته است. در همین حال، میانگین تعداد قراردادهای هوشمند فعال منحصر به فرد 6.74 درصد افزایش یافته است. همانطور که در بالا نشان داده شد، سایر معیارهای مهم اندازه‌گیری شده شامل داده‌های تراکنش روزانه اتریوم است که کاهش جزئی ۰.۸ درصدی را از دسامبر تا ژانویه نشان می‌دهد. این گزارش اشاره می‌کند که میانگین تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم طی هشت ماه گذشته کاهش یافته است.

بررسی اجمالی بلاک چین اتریوم نشان می دهد که میانگین تعداد بلاک های استخراج شده در روز تغییر چندانی نکرده است، در حالی که اندازه کل بلاک در ماه 7٪ افزایش یافته است. از زمان ادغام اتریوم، میانگین داده های بلوک روزانه حدود 0.01 درصد افزایش یافته است. کل اندازه بلاک اتریوم در ماه ژانویه 17.24 گیگابایت بود که 7.08 درصد از مجموع 16.1 گیگابایتی دسامبر افزایش داشت. علاوه بر این، تعداد تراکنش ها و کیف پول های فعال منحصر به فرد در دی ماه نسبت به آذر کاهش یافته است. شاخص فعالیت اتریوم همچنین نشان داد که تعداد قراردادهای هوشمند فعال و میانگین قیمت گاز افزایش یافته است. Analytex گفت که این نشان دهنده علاقه رو به رشد کاربران فعلی بلاک چین و همچنین توسعه دهندگان قرارداد هوشمند است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.