منو سایت

اشتباه 661000 دلاری!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اشتباه 661000 دلاری!

در 29 اوت، صرافی غیرمتمرکز سولانا OptiFi به اشتباه برنامه خود را خاموش کرد و 661000 دلار از سرمایه خود را برای همیشه از دست داد. طبق اعلام صرافی غیرمتمرکز، این خطا در حوالی ساعت 06:00 UTC زمانی رخ داد که توسعه‌دهنده آن سعی کرد برنامه خود را در شبکه اصلی Solana ارتقا دهد.

OptiFi چطور برنامه اش را بست؟!

تیم توضیح داد که توسعه‌دهنده در تلاش است تا اپلیکیشن Optify را با استفاده از Anchor Deploy ارتقا دهد. با این حال، احتمالاً به دلیل ازدحام شبکه، این روند بیش از حد معمول طول کشید. توسعه دهنده قبل از دریافت پاسخ، ارتقا را لغو کرد. در همین حال، فرآیند یک حساب بافر استفاده نشده با موجودی 17.2023808 SOL ایجاد کرد. بنابراین، توسعه دهنده سعی کرد این حساب بافر را ببندد تا قبل از ادامه ارتقاء شبکه اصلی، آن را مجدداً متعادل کند. با این حال، این توسعه‌دهنده به‌جای بستن حساب بافر، ندانسته اپلیکیشن اصلی را برای همیشه بسته است. این تیم گفت که پاسخ یک توسعه دهنده اصلی Solana “به طور قطعی” نشان می دهد که نمی تواند برنامه خود را در شناسه برنامه قبلی خود توزیع کند.

661000 دلار گم شد

تیم صرافی غیرمتمرکز Optifai فاش کرده است که برای همیشه دسترسی به 661000 دلار قفل شده در قرارداد هوشمند را از دست داده است. 95 درصد این سرمایه متعلق به مصرف کنندگان است. با این حال، «همه موقعیت‌های حاشیه کاربر، توکن‌های USDC، معاملات گزینه‌ها و غیره که در برنامه بودند از بین رفته‌اند. این شرکت همچنین گفت که قصد دارد به همه کاربران بابت وجوه از دست رفته غرامت بپردازد، در حالی که اقدامات سخت گیرانه تری را برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده اضافه می کند.

تیم OptiFi همچنین به Solana توصیه کرد که نظراتی را به مستندات Solana اضافه کند تا در مورد نتیجه بسته شدن یک برنامه هشدار دهد و اضافه کردن یک بررسی دو مرحله ای برای اجرای دستور “solana program close” را توصیه کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)

غلط املایی 661000 دلار! برای اولین بار در ارزنج مگ | تحقیق و آموزش بازار ارزهای دیجیتال به نظر می رسد.