منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استراتژی خرد چیست؟ با میکرواستراتژی آشنا شوید

استراتژی خرد چیست؟ با میکرواستراتژی آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استراتژی خرد چیست؟ با میکرواستراتژی آشنا شوید

هر زمان که اخبار خرید نهنگ های کوچک و بزرگ بیت کوین را می شنویم، شرکت میکرو استراتژی در تیتر خبرها قرار می گیرد. در چند سال گذشته، MicroStrategy شروع به خرید BTC کرده است و اکنون به یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های بازار تبدیل شده است. این گروه یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است که در حال حاضر هم حامی و هم تهدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال است. تعداد بیت کوین های جمع آوری شده توسط MicroStrategy در حال حاضر از 130000 فراتر رفته است، فروش این مقدار در بازار، به خصوص زمانی که قیمت بیت کوین پایین است، می تواند ضربه سنگینی را وارد کند. به همین دلیل بهتر است بدانید که استراتژی خرد چیست و پیگیری اخبار این شرکت در سرمایه گذاری معامله گران چقدر اهمیت دارد.

استراتژی خرد چیست؟

شرکت آمریکایی میکرواستراتژی گنجانده شده است در سال 1989 تاسیس شد و خدماتی از قبیل هوش تجاری، نرم افزار موبایل و خدمات ابری ارائه می دهد. هوش تجاری به استراتژی و فناوری‌هایی اشاره دارد که یک شرکت برای تجزیه و تحلیل داده‌های حیاتی کسب‌وکار استفاده می‌کند. MicroStrategy نرم افزاری را برای تجزیه و تحلیل داده های داخلی و خارجی مرتبط با کسب و کار توسعه می دهد تا تصمیمات تجاری درستی بگیرد. برخی از برنامه های آن مختص گوشی های موبایل است و به طور کلی توسط کاربران استفاده می شود.

معرفی بنیانگذاران MicroStrategy

مایکل سیلور، مدیرعامل MicroStrategy

این شرکت در سال 1989 از مایکل جی سیلور (مایکل جی. سایلر) سپس کار را شروع می کند سانجو بانسال (سانجو بانسال) و توماس فار (توماس اسپار) به عنوان موسس به این شرکت می پیوندد. Microstrategy یک شرکت عمومی است که دفتر مرکزی آن در Tysons Corner، ویرجینیای شمالی، ایالات متحده آمریکا است. مایکل سیلور در 8 آگوست از سمت مدیرعاملی کنار رفت، اما به عنوان مدیرعامل MicroStrategy باقی ماند. در حال حاضر با گذشت 33 سال از تاسیس این شرکت، سیلور همچنان به عنوان رئیس هیئت مدیره Micro Strategy فعالیت می کند.

او در بیانیه‌ای اعلام کرد که در هر ثانیه 100 دلار بیت‌کوین می‌خرد و در ژوئن 2022 در توییتی نوشت: «بر خلاف سایر مدیران عامل که معمولاً از صحبت در مورد دارایی‌های خود اجتناب می‌کنند، من شخصاً 17732 بیت‌کوین در اختیار دارم.

تاریخچه فعالیت شرکت میکرو استراتژی

MicroStrategy به طور رسمی در سال 1989 با قرارداد مشاوره ای 250000 دلاری با DuPont آغاز شد. مایکل سیلور از این پول برای راه اندازی یک فضای اداری در ویلمینگتون، دلاور، ایالات متحده استفاده کرد. این شرکت شروع به تولید نرم افزارهای داده کاوی و هوش تجاری با استفاده از ریاضیات خطی کرد. آنها با استفاده از این فناوری توانستند مشتریان بزرگ زیادی را جذب کنند و قراردادهایی به ارزش میلیون ها دلار امضا کنند.

شرکت Micro Strategy در سال 2019 پیشرفته ترین پلتفرم تحلیلی در جهان است استراتژی خرد برای سال 2019 به ایستادن مجانی به کاربران ارائه می شود. یک سال بعد، زمان آن فرا رسیده است استراتژی خرد برای سال 2021 با طراحی کاملا جدید عرضه شد که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفت و توانست نظر بسیاری از شرکت های بزرگ را به خود جلب کند و موفقیت های بی نظیری را به دست آورد.

سرمایه گذاری میکرواستراتژی بیت کوین را شروع کنید

در تابستان 2020، MicroStrategy تصمیم گرفت 250 میلیون دلار در اولین ارز دیجیتال جهان، BTC سرمایه گذاری کند. این شرکت ارز دیجیتال بیت کوین را با هدف کاهش اثربخشی نگهداری وجه نقد، تضعیف دلار و سایر عوامل کلان اقتصادی در سراسر جهان و همچنین دارایی با ذخیره ارزش مناسب خریداری کرد. این شرکت سپس صدها میلیون بیت کوین را به شدت خریداری کرد که نشان می دهد مایکل سیلور علاقه زیادی به بیت کوین داشت. این از سخنان او و تلاش های دیوانه وار این شرکت برای جمع آوری این ارز دیجیتال مشهود است.

در حال حاضر تعداد بیت کوین های این شرکت بیش از 130 هزار بیت کوین است. MicroStrategy اکنون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های بیت‌کوین در نظر گرفته می‌شود و ادامه ساخت آن باعث نگرانی برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال شده است. اگر به دلایلی مانند رسیدن به حاشیه سود مورد نظر یا ورشکستگی به دلیل سیاست‌ها و استراتژی‌های اشتباه تجاری، شرکت استراتژی خرد بخش بزرگی از ارز BTC خود را بفروشد، این رویداد کل بازار کریپتو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

از سوی دیگر، ارزش سهام Micro Strategy تحت تاثیر نوسانات متعدد و گاه جدی در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل سرمایه گذاری های کلان در بیت کوین قرار گرفت. به عنوان مثال، مطالعات نشان می دهد که ارزش سهام این شرکت از 1300 دلار به 629 دلار در عرض 3 هفته پس از سقوط BITCOIN به نصف رسید. در آن زمان Microstrategy حدود 91000 واحد بیت کوین داشت.

در سال 2021، علیرغم اینکه تراز مالی شرکت ضعیف شده بود، مایکل سیلور همچنان خرید خود را متوقف نکرد و تصمیم گرفت با جمع آوری سرمایه از طریق انتشار اوراق قرضه، 400 میلیون دلار بیت کوین دیگر جمع کند. در آن زمان تعداد بیت کوین های این شرکت به 92 هزار واحد رسید و این رقم در آن روزها 3.3 میلیارد دلار ارزش داشت. اگرچه MicroStrategy موفق به کسب درآمد 1.5 برابری شد، اما این بازده مانع از ارزش گذاری کم ترازنامه آن و افزایش بار بدهی به دلیل سرمایه گذاری بیش از حد در بیت کوین نشد. قیمت سهام MicroStrategy نسبت به چند ماه قبل مجدداً 63 درصد کاهش یافته است. در آن زمان، چین سرکوب شدید صنعت ماینینگ بیت کوین را آغاز کرد و باعث شد که قیمت بیت کوین در مدت زمان کوتاهی از بالاترین رکورد جدید 69000 دلار به 30000 دلار کاهش یابد.

اما این سقوط چیزی از علاقه مایکل سیلور به BTC کم نکرد و او معتقد بود که این ارز راه را برای شرکتش هموار می کند. یک ماه پس از تصمیم به جمع آوری سرمایه از طریق انتشار اوراق قرضه برای خرید ارز دیجیتال، اعلام کرد که بیش از 500 میلیون دلار جمع آوری کرده است. چند هفته بعد، او اعلام کرد که تصمیم گرفته است از درآمد حاصل از فروش سهام خود برای خرید بیت کوین استفاده کند.

پشتیبانی استراتژی خرد چه تأثیری بر روند قیمت بیت کوین دارد؟

میکرواستراتژی بیت کوین نهنگ

برخی از تحلیلگران کریپتو معتقدند که MicroStrategy در حال حاضر بزرگترین خطر برای بیت کوین و کل بازار ارز دیجیتال است. این کیت ارز دیجیتال با بیش از 130000 بیت کوین ریسک سرمایه گذاری در این ارز را افزایش می دهد.

ارز دیجیتال بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که هیچ شخص یا شرکتی نتواند روی آن تاثیر بگذارد. به همین دلیل، خالق آن ساتوشی ناکاموتو هویت خود را مخفی نگه می دارد تا اخبار پیرامون او بر قیمت او تاثیری نداشته باشد. اما در چند سال اخیر شاهد ظهور چهره‌های تاثیرگذار در ارزهای دیجیتال بوده‌ایم که کریپتو را از مسیری که ساتوشی ناکاموتو در ذهن داشت دورتر کرده‌اند.

انباشت مقدار زیادی ارز دیجیتال در دست یک شخص یا شرکت، حتی با نیت خوب برای محافظت از آن دارایی، می تواند عواقب بسیار خطرناکی داشته باشد. به عنوان مثال، خبر ورشکستگی Microstrategy ضربه سنگینی به بدنه بیت کوین وارد می کند. مایکل سیلور در حال حاضر در صدر فهرست بزرگ ترین بازندگان بیت کوین قرار دارد و میلیاردها دلار از دست داده است، پس بیایید امیدوار باشیم که استراتژی سرمایه گذاری او دوباره شکست نخورد.

مدیر عامل MicroStrategy در انتظار 100 تریلیون دلار بیت کوین!

مایکل سیلور معتقد است که بیت کوین به زودی به ارزش کل 100 تریلیون دلار خواهد رسید. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود 322 میلیارد دلار است که 11 تریلیون دلار برای طلا است که پرمصرف ترین ذخیره ارزش دارایی در جهان است. مدیر عامل Microstrategy ادعا می کند که بازار بیت کوین 100 برابر رشد می کند و در برابر طلا به عنوان ذخیره ارزش افزایش می یابد. او همچنین ادعا می کند که به قوانین سختگیرانه حوزه کریپتو اهمیتی نمی دهد.

انباشت بیت کوین از طریق استراتژی خرد ادامه دارد

انباشته کردن استراتژی میکرو بیت کوین

گزارش درآمد سه ماهه Microstrategy نشان داد که ضرر خالص 27.1 میلیون دلاری آنها در سه ماهه سوم سال 2022 کاهش یافته است، در حالی که این شرکت با وجود شرایط ناامیدکننده بازار به افزایش دارایی بیت کوین خود در پرتفوی خود ادامه می دهد. این شرکت اعلام کرد که در حال حاضر 130000 بیت کوین در اختیار دارد که 0.62 درصد از کل بیت کوینی را که تاکنون به بازار تزریق شده است، نشان می دهد.

این شرکت خواهان ادامه استراتژی بلندمدت نگهداری بیت کوین است و اعلام کرد: ما تا به امروز هیچ بیت کوینی نفروخته ایم و برای ادامه استراتژی خود به دنبال خرید و نگهداری آن برای بلندمدت هستیم. الان قصد فروش نداریم شرکت ما نگاهی بلندمدت به این موضوع دارد و اصل کار ما تحت تاثیر نوسانات کوتاه مدت بیت کوین در بازار نخواهد بود.

استراتژی خرد سرمایه گذاری درست است

در این مقاله از Valx، ما به این موضوع پرداختیم که یک استراتژی خرد چیست و سرمایه گذاری آن چه تاثیری بر بیت کوین دارد. فعالیت های این شرکت در زمینه تولید نرم افزار تلفن همراه و ارائه خدمات مبتنی بر فضاهای ابری است اما از سال 2021 و 2022 به شدت سیاست خرید بیت کوین را دنبال می کند. بر اساس داده های منتشر شده، مایکل سیلر در بین 100 مالک برتر بیت کوین قرار دارد و یک نهنگ قدرتمند به حساب می آید. معامله گرانی که قصد سرمایه گذاری در این ارز را دارند باید بدانند که اگر شرکت Micro Strategy تصمیم به خروج از بازار بگیرد، این ارز دیجیتال به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، بنابراین بهتر است تصمیمات سرمایه گذاری این شخص را دنبال کنید.

چند وقت یکبار اخبار این شرکت را دنبال می کنید؟ فکر می کنید آینده راه حل های آنها چیست؟

(1 امتیاز) – 5.5

cnbc.comwikipedia.org