منو سایت

استخر استخراج BTC.com هک شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استخر استخراج BTC.com هک شده است

هک استخر استخراج BTC.com

جرایم سایبری هم از نظر تعداد و هم از نظر پیچیدگی در حال افزایش است. آخرین هک در دنیای ارزهای دیجیتال شامل یک استخر استخراج بیت کوین به نام BTC.com است که در 3 دسامبر از حمله سایبری به دارایی های خود خبر داد.

هکرها 700000 دلار برخی از ارزهای دیجیتال متعلق به مشتریان BTC.com و دارایی های نزدیک به 2.3 میلیون دلار متعلق به شرکت مادر آن، BIT Mining Limited را هک کردند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی رسمی، این حادثه به مجریان قانون در شنژن چین گزارش شده است. برخی از دارایی های سرقت شده BTC.com قبلاً بازیابی شده اند.

مقامات هفته گذشته تحقیقاتی را آغاز کردند که با جمع آوری شواهد آغاز شد و از BIT Mining و هماهنگی با آژانس های مربوطه درخواست کمک اضافی کردند.

پس از کشف این حمله سایبری، این شرکت فناوری را برای مسدود کردن و ردیابی بهتر هکرها پیاده سازی کرد. BTC.com در حال حاضر طبق معمول کار می کند و به غیر از خدمات دارایی دیجیتال، خدمات سرمایه مشتری آن تحت تأثیر قرار می گیرد.

هنوز جزئیات خاصی در مورد چگونگی انجام این حمله منتشر نشده است. جرایم سایبری در فضای کریپتو می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله طرح‌های پولدار شدن سریع، ایردراپ‌های جعلی، هدایای رسانه‌های اجتماعی، تقلید از مبادلات و پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال واقعی، و سایر فعالیت‌های کلاهبرداری که از دارایی‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند.

هکرها پل بلاک چین BSC Token Hub متصل به بایننس را در اکتبر سال جاری هدف قرار دادند و 570 میلیون دلار از آن سرقت کردند.

کیف پول BitKeep برای دومین بار در سال جاری هک شد. در آخرین حمله، کلاهبرداران 8 میلیون دلار بایننس کوین، اتریوم، تتر و DAI را سرقت کردند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.