منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج بیت کوین Arzinja Mag 0.1٪ از برق جهان را مصرف می کند

استخراج بیت کوین Arzinja Mag 0.1٪ از برق جهان را مصرف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استخراج بیت کوین Arzinja Mag 0.1٪ از برق جهان را مصرف می کند

استخراج بیت کوین 0.1 درصد از برق جهان را مصرف می کند

یکی از بحث های اصلی علیه بیت کوین، میزان انرژی مورد استفاده برای استخراج بلاک های جدید است. تنظیم کننده ها تمام تلاش خود را برای محدود کردن مصرف انرژی بلاک چین اثبات کار و کاهش اثرات زیست محیطی آن انجام داده اند. با این حال، یافته های اخیر نشان می دهد که مصرف انرژی از استخراج بیت کوین تنها بخش کوچکی از تولید انرژی جهانی را نشان می دهد.

هیئت استخراج بیت کوین (BMC) تخمین می زند که مصرف انرژی این ارز دیجیتال تنها 0.16 درصد از کل تولید جهانی است. این سازمان که 51 شرکت از بزرگترین شرکت های استخراج بیت کوین را رصد می کند، این رقم را در گزارش سه ماهه سوم خود منتشر کرد. این در حالی است که این گزارش افزایش مصرف انرژی این ارز دیجیتال را نیز نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

گزارش با جزئیات بیشتر

شورای استخراج بیت کوین تجزیه و تحلیل و مطالعه خود را در مورد انرژی مورد استفاده استخراج کنندگان بیت کوین در 18 اکتبر منتشر کرد. این ماینرها به شبکه بیت کوین اجازه می دهند با وجود ساختار بسیار غیرمتمرکز، تراکنش ها را پردازش کند. مایکل سیلور، بنیانگذار BMC، در ویدئویی توضیح داد که مصرف برق بیت کوین در مقایسه با مصرف برق جهان بسیار کم است. وی میزان برق مصرفی برای معدن را تنها 0.16 درصد از کل میزان مصرف شده در سطح جهان عنوان کرد.

بر اساس این تحقیقات، شبکه بیت کوین سالانه 266 تراوات ساعت مصرف می کند، در حالی که مصرف برق جهان 165317 تراوات ساعت است. سیلور به یک واقعیت جالب اشاره کرد: یک سوم کل مصرف برق بلاک چین ضایعاتی است که قابل استفاده نیستند. این بدان معناست که میزان برق مصرفی شبکه بیت کوین تأثیر کمی بر گرمایش جهانی دارد. سیلور، مدیر عامل سابق MicroStrategy، همچنین گفت که شبکه بیت کوین در حال حاضر با 59.4 درصد ترکیب انرژی تجدیدپذیر کار می کند. این باعث می شود که آن را در صنعت اثبات کار بلاک چین پیشرو باشد.

BMC همچنین تعیین کرد که استخراج بیت کوین تنها 0.1٪ در انتشار کربن جهانی نقش داشته است. ماینرهای بیت کوین مدت هاست که توسط فعالان محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته اند و می گویند مصرف بیش از حد انرژی آنها به محیط زیست آسیب می زند.

صلح سبز، یکی از شبکه های جهانی مبارزات انتخاباتی مستقل، کمپینی را با شعار «تغییر کد، نه آب و هوا» اجرا کرد. هدف این است که شبکه بیت کوین را به یک روش اثبات سهام که برای محیط زیست بهتر است منتقل کنیم. با این حال، اکانت رسمی در زمان نگارش این مقاله به سختی 1100 فالوور جذب کرده است.

افزایش مصرف سالانه استخراج بیت کوین

اگرچه نسبت به سایر صنایع انرژی کمتری مصرف می کند، اما این گزارش همچنین بیان می کند که مصرف بیت کوین نسبت به سال گذشته 41 درصد افزایش یافته است. همچنین شایان ذکر است که عملکرد استخراج ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 23 درصد افزایش یافته است. افزایش مصرف به ترتیب با افزایش 8.3 و 73 درصدی هش بیت کوین در سه ماهه سوم و نسبت به سال قبل مرتبط است. این افزایش با وجود کاهش قیمت بیت کوین و استخراج بلاک های کمتر صورت می گیرد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در منطقه قرمز معامله می شود که در 24 ساعت گذشته 0.45 درصد کاهش داشته است.

این افزایش استفاده، نگرانی هایی را در میان ماینرهای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است که مقامات ممکن است به زودی وارد عمل شوند و صنعت بیت کوین را سرکوب کنند. در ماه مارس، اتحادیه اروپا پیشنهادی را رد کرد که استخراج ارز دیجیتال را کاملا غیرقانونی می کرد. با این حال، ممکن است قوانین سخت گیرانه تری وجود داشته باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)