منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استاندارد Bep-20 چیست؟ آشنایی کامل با پروتکل BEP-20

استاندارد Bep-20 چیست؟ آشنایی کامل با پروتکل BEP-20

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استاندارد Bep-20 چیست؟ آشنایی کامل با پروتکل BEP-20

در سال های اخیر، اتریوم تلاش های قابل توجهی برای استفاده خلاقانه از قراردادهای هوشمند انجام داده است. این شبکه از یک استاندارد استفاده می کند Erc20 تلاش برای ایجاد یک سیستم اینترنتی هوشمند. در این شرایط، Binance Smart China (BSC) با کمک پروتکل شگفت انگیز خود، استاندارد Bep-20، گوی سبقت را از شبکه اتریوم ربود. زنجیره هوشمند بایننس به یک بلاک چین بسیار محبوب برای تنظیم قراردادهای هوشمند تبدیل شده است. توسعه دهندگان بر این باورند که BSC مزایایی را به پروتکل Bep-20 اضافه کرده است. با این حال، ممکن است تعجب کنید که استاندارد Bep20 چیست. یا شاید بخواهید توکن Bep20 خود را ایجاد کنید. ما در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم.

استاندارد Bep-20 چیست؟

بلاک چین اتریوم و بایننس هر کدام استانداردهای خاصی برای ایجاد توکن های خود دارند. به عنوان مثال، استاندارد توکن های ساخته شده بر روی پلت فرم بلاک چین اتریوم Erc20 است. زنجیره هوشمند بایننس نیز استانداردی را برای توکن های مبتنی بر بلاک چین تعیین کرده است.

اصطلاح “BEP” مخفف عبارت “BEP” است. “پیشنهاد توسعه زنجیره هوشمند بایننس” این به معنای ارائه تکمیل زنجیره هوشمند بایننس است. اگر بخواهیم Bep20 را در یک جمله تعریف کنیم. استاندارد بیپ20- معیارها و الگوریتم ایجاد توکن در پلتفرم BSCدر Binance Smart China (زنجیره هوشمند بایننس) خوب.

ممکن است در بازار ارزهای دیجیتال با مفهوم «توکن قابل تعویض» یا «توکن قابل تعویض» سر و کار داشته باشید. این توکن ها بسیار متنوع هستند و وجود آنها به کاربران اجازه می دهد تا با توسعه قراردادهای هوشمند ارزهای دیجیتال جدیدی ایجاد کنند. جالب است بدانید که استاندارد Bep20 پروتکل تولید این نوع توکن ها است که بر روی پلتفرم Binance Smart China ایجاد شده است. پروتکل Bep-20 قوانینی را تعریف می کند که توسط آنها توکن های مبتنی بر BSC ایجاد می شوند.

چین هوشمند بایننس چیست؟

    معرفی Binance Smart China

برای درک بهتر Bep20؛ قبل از آن، بهتر است با ساختار و ویژگی های چین هوشمند Binance آشنا شوید.

معاملات بسیار سریع

معاملات چین هوشمند بایننس بسیار سریع است. یکی از دلایل این امر استفاده از الگوریتم اثبات سهام (POS) است. بلاک چین اتریوم (Ethereum)هر تراکنش را در 13 ثانیه انجام می دهد، در حالی که زنجیره هوشمند Binance برای هر تراکنش فقط به 5 ثانیه نیاز دارد.

معاملات را با کارمزد کم انجام دهید

همانطور که می دانید نرخ بالای گاز در شبکه اتریوم باعث شده تا این شبکه به فکر به روز رسانی های گسترده باشد. با این حال، استاندارد Bep20 به طور قابل توجهی کارمزد تراکنش ها را در شبکه هوشمند بایننس (BSC) کاهش داده است. تفاوت قیمت گاز در شبکه اتریوم و شبکه هوشمند بایننس بسیار زیاد است. در BSCقیمت بنزین 5 گای اگر در شبکه اتریوم باشد، 46 است گای خوب.

عملکرد زنجیره ای متقابل

ساختار جدیدی که بایننس در شبکه هوشمند خود استفاده می کند، زنجیره ای متقابل است. این بدان معناست که Binance Smart China نسخه بهبود یافته بایننس چین است و هر دو از یکدیگر پشتیبانی می کنند. بنابراین کاربران بایننس چین می توانند توکن های خود را از طریق کیف پول خود در شبکه چینی هوشمند Binance به بایننس چین منتقل کنند. توکنی که در هر دو شبکه قابل استفاده است BNB نام دارد که در هر دو شبکه قابل انتقال است. لازم به ذکر است که این تابع توسط یک پل بین زنجیره ای ایجاد می شود. این پل به پل بایننس یا «پروژه پاناما» معروف است. پروژه پاناما یک فرآیند انتقال دارایی بلاک چین منحصر به فرد است.

توجه داشته باشید که وقتی در بایننس چین هستید، از توکن بومی آن، Bep2 استفاده کنید، و زمانی که در چین هوشمند بایننس هستید، باید با توکن مبتنی بر استاندارد Bep20 کار کنید.

پشتیبانی از صرافی های مختلف

مزیت ویژه استاندارد Bep20 محبوبیت آن در بین صرافی های مختلف است. همانطور که Bep20 به طور گسترده در قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده می شود. بنابراین، جای تعجب نیست که روز به روز در بین کاربران ارزهای دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کند.

استاندارد Bep2 چیست؟

همه چیز در مورد استاندارد Bep20

برای آشنایی با این مفهوم، بهتر است از ابتدای شبکه بایننس شروع کنید. استاندارد ایجاد بایننس کوین یا توکن بومی شبکه بایننس در اصل Erc20 بود. اما پس از مدتی این استاندارد به Bep2 تغییر یافت. اما بایننس کوین چیست؟ بایننس کوین در شبکه بایننس عملکردی مشابه گاز در شبکه اتریوم دارد. در واقع این توکن بومی به عنوان ابزاری برای کارمزد تراکنش ها و سوزاندن توکن عمل می کند. می توانید توکن های ایجاد شده با استاندارد Bep2 را در کیف پول خود ذخیره کنید.

مقایسه استانداردهای Erc20 و Bep20

Erc20 و Bep20 استانداردهای بلاک چین هستند. شبکه اتریوم علیرغم ارتقاءهای گسترده همچنان با مشکلات مقیاس پذیری و هزینه سوخت دست و پنجه نرم می کند. این موضوع همچنین راه را برای Binance و ایجاد شبکه هوشمند BSC هموار کرد. در این راستا استاندارد Bep20 که پس از استاندارد Erc20 ایجاد شده است تفاوت های چشمگیری با استانداردهای قبلی دارد. اما با وجود این، استانداردهای Erc20 و Bep20 همچنان شباهت هایی دارند که نمی توان آنها را پنهان کرد. در این بخش به تمام تفاوت ها و شباهت های آنها می پردازیم.

شباهت ها

تفاوت ها

چون استاندارد Bep2 با Bep20 تفاوت هایی داشت. استاندارد Bep20 نیز تفاوت های قابل توجهی با استاندارد Erc20 دارد. این تفاوت ها شامل موارد زیر است:

استانداردهای Bep2 و Bep20؛ تفاوت ها را بررسی کنید

مقایسه استانداردهای Bep2 و Bep20

تفاوت استاندارد بین bep 2 و bep20 در شبکه هایی است که روی آنها کار می کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، Bep2 عمدتا برای توکن های ساخته شده در شبکه بایننس است، اما استاندارد Bep20 مربوط به شبکه هوشمند بایننس است. توکن های ایجاد شده توسط استانداردهای Bep2 و Bep20 توسط BNB پشتیبانی می شوند. هر دو شبکه BSC و BC سازگار هستند. برای درک بهتر این مشکل به این مثال توجه کنید:

فرض کنید شخصی توکنی بر اساس استاندارد Bep2 دارد. شما نمی توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول های مبتنی بر شبکه اتریوم معامله کنید. از آنجایی که توکن های ایجاد شده بر اساس Bep2 از قراردادهای هوشمند پیروی نمی کنند. بنابراین، برای ذخیره این ارز دیجیتال، باید توکن Bep2 خود را از طریق کیف پول بایننس هوشمند به توکن Bep20 تبدیل کرده و سپس توکن Bep20 خود را بفروشید.

چند نمونه از توکن های پروتکل Bep-20

امروزه توکن های زیادی بر اساس استاندارد Bep20 در شبکه بایننس ایجاد شده اند که هر کدام اشتیاق سایر کاربران را برای ایجاد توکن های جدیدتر افزایش می دهد. کاربران علاقه مند به ایجاد توکن های BSC خود با در نظر گرفتن پارامترهای لازم برای ایجاد یک توکن Bep20 هستند.

البته به یاد داشته باشید که کار در این پروژه های غیرمتمرکز ریسک های خاص خود را دارد. اگر قصد انجام این نوع توکن ها را دارید، باید از خطرات آن آگاه باشید و هوشمندانه عمل کنید. در زیر تعدادی از توکن های ایجاد شده توسط شبکه Bep20 آورده شده است.

مزایای توکن های استاندارد Bep20 چیست؟

مروری بر توکن های استاندارد Bep20

توکن های Bep20 علاقه کاربران را به این استانداردها افزایش دادند. این توکن ها بسیار انعطاف پذیر هستند. همچنین می توانید از توکن های BEp20 در نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. به دلیل محبوبیت، این توکن ها امروزه در بسیاری از کیف پول ها و صرافی ها پشتیبانی می شوند. با استفاده از این توکن ها می توانید به بسیاری از قراردادهای هوشمند توسعه یافته متصل شوید. انتقال توکن های استاندارد Bep20 راحت و ارزان است. علاوه بر این، معاملات با سرعت بسیار بالایی انجام می شود.

بهترین کیف پول برای توکن های Bep20

هنگام نگهداری توکن های Bep20 باید به سه پارامتر مهم امنیت، سازگاری و سهولت استفاده توجه کنید. امروزه کیف پول های توکن Bep20 زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که کیف پول ها برای توکن های Bep20 مناسب هستند که به خوبی با قراردادهای هوشمند تعامل دارند.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری بسیار امن هستند. اگرچه استفاده از سخت افزار ارز دیجیتال Volts کمی دشوار و پیچیده است. اما امکان هک بسیار کم است. بنابراین توصیه می شود اگر می خواهید اموال زیادی را ذخیره کنید از این ولتاژها استفاده کنید. در کنار این مزایا، ولت های سخت افزاری یک عیب اصلی دارند و آن هزینه بالای آن هاست. در واقع، اگر می خواهید امنیت زیادی برای ارزهای دیجیتال خود داشته باشید، باید هزینه بیشتری بپردازید. از جمله کیف پول های سخت افزاری معروف می توان به Trezor و Ledger اشاره کرد.

کیف پول نرم افزاری

کیف پول های نرم افزاری مزایای زیادی دارند که باعث محبوبیت آن ها می شود. به عنوان مثال، نرم افزار Volts رایگان است. استفاده از بسیاری از آنها آسان است. همچنین این کیف پول ها در دسترس هستند و به راحتی می توانید با اپلیکیشن های مخصوص خود از آن ها در گوشی یا لپ تاپ خود استفاده کنید. ولت های نرم افزاری نسبت به ولت های سخت افزاری امنیت کمتری دارند.

همانطور که می دانید چندین هک روی این کیف پول ها انجام شده است. Trust Wallet، MathWallet و کیف پول معروف Binance سه نمونه از کیف پول های نرم افزاری معروف هستند. شما می توانید توکن های شبکه Bep2 را از این کیف پول ها به توکن های Bep20 معادل تبدیل کنید.

کیف پول اینترنتی آنلاین

کیف پول های وب آنلاین که به عنوان کیف پول های افزونه مرورگر شناخته می شوند، در وب سایت ها اجرا می شوند. بنابراین برای مراجعه به این کیف پول ها باید وارد وب سایت کیف پول مورد نظر شوید. امنیت این ولت ها بسیار پایین است. اگر دارایی بسیار کمی دارید بهتر است از این ولت ها استفاده کنید. به طور کلی کیف پول های مرورگر برای کاربران تازه کار توصیه می شود. MetaMask و MetaWallet مبتنی بر وب دو نمونه از این کیف پول ها هستند.

امکان تقلب در استاندارد Bep20

تقلب ها در استاندارد Bep20

همانطور که می دانید، Bep20 پروتکلی برای ایجاد توکن های خود در زنجیره هوشمند Binance است. بنابراین نمی توان آن را خطا در نظر گرفت. اما احتمال تقلب در استفاده از آن وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از کاربران ممکن است توکن های تایید نشده را در مسیر معاملات قرار دهند. بنابراین باید مراقب این کلاهبرداری ها بود و فقط توکن های تایید شده از صرافی های معتبر را برای خرید در نظر گرفت.

توکن Bep20 خود را ایجاد کنید

ایجاد توکن بر اساس استاندارد Bep20 برای بسیاری از کاربران جذاب است. هر کاربری می تواند با در نظر گرفتن برخی شرایط و پیش نیازها، یک توکن بر اساس استاندارد Bep20 ایجاد کند. برای این کار، ابتدا باید بلاک چین مورد نظر را برای ایجاد توکن (که در اینجا BSC است) انتخاب کند. سپس مکانیسم اجماع اثبات سهام (POS) را برای ایجاد توکن در نظر بگیرید.

پس از این موارد و با طراحی معماری بلاک چین، نوبت به توسعه قرارداد هوشمند می رسد. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید، می توانید از یک متخصص بلاک چین کمک بگیرید.

برای ایجاد توکن بر اساس استاندارد Bep20 باید با زبان برنامه نویسی Solidity آشنا باشید. همچنین لازم است با وب سایت توسعه ریمیکس کار کنید. این ابزار به صورت آنلاین به توسعه و بهبود قراردادهای هوشمند کمک می کند.

101blockhchainsbinance