منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال RSR چیست؟ آشنایی با رمزارزهای حقوق ذخیره

ارز دیجیتال RSR چیست؟ آشنایی با رمزارزهای حقوق ذخیره

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال RSR چیست؟ آشنایی با رمزارزهای حقوق ذخیره

نوسانات زیاد، تورم، عدم پذیرش ارز دیجیتال و اعتماد پایین بازرگانان از جمله مواردی است که مانع استفاده گسترده از صنعت کریپتو می شود. ارز دیجیتال Reserve Rights (RSR) ظهور کرده است و امیدوار است با ارائه یک سیستم دوگانه، صنعت کریپتو را متحول کند. ارز RSR که در نقطه حساس توسعه ارزهای دیجیتال قرار دارد، فرصتی برای تراکنش های ارزان و راحت برای کاربران در سراسر جهان فراهم می کند. علاوه بر این، از رویکرد همتا به همتا استفاده می کند و مانند سیستم های مالی سنتی، سیستم نظارتی را حذف می کند.

RSR چیست؟ اگر چیزی در مورد این نشانه نمی دانید، به صفحه صحیح هدایت می شوید. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید تیم توسعه Reserve Rights برای جذب سرمایه گذاران بیشتر چه می کند و چگونه می توانید در ارز RSR سرمایه گذاری کنید.

ارز دیجیتال RSR چیست؟

آشنایی با رمزارزهای حقوق ذخیره

بیش از یک دهه از ایجاد و معرفی اولین ارز دیجیتال بیت کوین می گذرد و از آن زمان بسیاری از ارزها و پروتکل های بلاک چین معرفی شده اند، اما صنعت کریپتو همچنان با موضوع مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می کند. این مشکل بازار را از دستیابی به پذیرش گسترده باز می دارد. ارز دیجیتال RSR در ماه می ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و تیم توسعه‌دهنده آن توکن RSR را در یک عرضه عمومی اولیه روی پلتفرم منتشر کرد. Huobi Prime معرفی کردند. این تیم از کارشناسان یک استیبل کوین دوگانه ایجاد کرده اند و امیدوارند که در آینده ارز RSR بتواند صنعت کریپتو را به سمت استفاده جهانی سوق دهد.

بر اساس برگه سفید پروتکل، «نوسان‌پذیری ارزهای دیجیتال موجود، کاربرد آن‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد»، اما یک ارز دیجیتال باثبات می‌تواند به‌طور گسترده به‌عنوان ذخیره‌کننده ارزش، وسیله مبادله و استاندارد پرداخت مورد استفاده قرار گیرد. همراه با پروتکل رزرو، سه توکن وجود دارد که به تقویت آن کمک می کند. ذخیره سکه پایدار (RSV)، حقوق ذخایر توکن (RSR) و توکن های وثیقه، که طبق پروتکل رزرو دارایی دیگری هستند که توسط قرارداد هوشمند Reserveum برای پشتیبانی از ارزش توکن سکه پایدار RSR نگهداری می شوند.

ارز دیجیتال RSV در سال 2019 راه اندازی شد و توسط دارایی های توکن شده پشتیبانی می شود. هر واحد از این یک ارز دیجیتال است. هدف اصلی از ایجاد یک ذخیره استیبل کوین، ارائه یک اکوسیستم قابل اعتماد و قوی برای کشورهای در حال توسعه و کمک به انجام معاملات ارزان تر است. توکن RSR یک ارز دیجیتال کاربردی است و دارندگان این توکن می توانند در مورد پیشنهادات حاکمیتی رای دهند. به طور کلی، توکن RSR برای تثبیت ارز دیجیتال RSV با قیمت 1 دلار استفاده می شود.

ارز دیجیتال RSR چگونه کار می کند؟

توکن های Reserve Rights بر روی پلتفرم بلاک چین اتریوم ساخته شده اند و هدف اصلی پروتکل ذخیره، پیاده سازی روشی نوآورانه برای کاربران برای حفظ ارزش این استیبل کوین است. از آنجایی که قیمت آن به دلار آمریکا بستگی دارد، باید ارزش خود را 1 دلار حفظ کند. اگر توکن RSV به کمتر از 1 دلار برسد، پروتکل RSV بیشتری خریداری می کند و قیمت توکن در صرافی ها به 1 دلار باز می گردد. اگر ارزش آن به بالای 1 دلار برسد، پروتکل استیبل کوین‌های تازه ضرب شده یا ذخیره‌شده اضافی را برای دارایی‌های توکن‌شده یا RSR به بازار می‌فروشد که به کاهش قیمت استیبل کوین‌ها به 1 دلار کمک می‌کند.

نقش توکن RSR سرمایه گذاری مجدد در بازار است اگر دارایی های نگهداری شده توسط پروتکل پشتیبان کاهش یابد و دیگر نتواند وجود RSV را تضمین کند. در نتیجه وقتی عرضه توکن های RSV افزایش می یابد، تعداد RSR ها نیز کاهش می یابد.

بنیانگذاران توکن RSR چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران RSR Token

توکن RSR در سال 2019 راه اندازی شد و توسط نوین فریمن، که مدیر عامل پروژه Reserve و یک کارآفرین موفق است، تاسیس شد. یکی دیگر از بنیانگذاران این پروژه مت الدر نام دارد که سمت مدیر ارشد فناوری را بر عهده گرفت. او قبلا برای گوگل، موتور جستجوی اپلیکیشن Quixey و پایه استاندارد لینوکس کار می کرد.

از زمان اولین انتشار این توکن در پلتفرم Huobi Prime، تیم توسعه Reserve Protocol رشد قابل توجهی داشته است و اکنون از بیش از 24 عضو، از جمله توسعه دهندگان، مهندسان، کارکنان حقوقی تشکیل شده است. این پلتفرم همچنین از سوی سرمایه گذاران برجسته ای مانند Coinbase Ventures حمایت قابل توجهی دریافت کرده است.

چه چیزی توکن RSR را منحصر به فرد می کند؟

پروتکل رزرو منحصر به فرد است. زیرا استیبل کوین های آن توسط سبدی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند که توسط قراردادهای هوشمند اداره می شوند. این برخلاف سایر استیبل کوین ها است که معمولاً توسط استیبل کوین هایی مانند دلار آمریکا پشتیبانی می شوند و توسط صادرکننده استیبل کوین مدیریت می شوند.

ارزهای دیجیتالی که از این استیبل کوین پشتیبانی می کنند عبارتند از اتریوم (اتریوم)، USDC (USDC)، دلار واقعی (TUSD) و پکسوس (PAX). با این حال، برنامه‌هایی برای افزایش تعداد توکن‌های وثیقه وجود دارد تا طیف متنوع‌تری را شامل شود، از جمله ارزهای فیات و اوراق بهادار.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد پروتکل رزرو این است که توکن RSR برای افزایش یا کاهش قیمت استیبل کوین در صورتی که ارزش آن به دلیل سیستم آربیتراژ کمتر یا بالاتر از 1 دلار باشد، استفاده می شود.

ارزش توکن های Reserve Rights از کجا می آید؟

ارزش قابل توجهی به توکن برای استفاده در سیستم دوگانه داده می شود که به پروتکل رزرو کمک می کند تا به اهداف خود برسد و با کمک توکن RSV، تیم توسعه به سه مقدار دست می یابد. آنها تورم بیش از حد را از بین می برند، یک اکوسیستم قابل دسترس و پایدار ایجاد می کنند و در نهایت یک ارز دیجیتال با ثبات را ارائه می دهند.

هر دو توکن RSR و RSV از طریق آربیتراژ و فرآیندهای استخراج پایدار به هم متصل می شوند که راه حل های ایده آلی برای تورم و تورم فوق العاده ارائه می دهند. ذخیره استیبل کوین بدون تورم است و به لطف پشتوانه های متنوع استیبل کوین می تواند از خود در برابر مقررات دولتی محافظت کند.

چگونه ارز دیجیتال RSR ایمن می شود؟

سطح ایمنی ارز دیجیتال RSR

ارز رمزنگاری شده حقوق ذخیره یک رمز است ERC-20 بر روی پلتفرم شبکه اتریوم قرار دارد. در نتیجه، پروژه در حال حاضر توسط الگوریتم Proof of Work که توسط استخراج کنندگان اتریوم پشتیبانی می شود محافظت می شود. الگوریتم PoW زمان زیادی می برد و همچنین انرژی زیادی مصرف می کند، به همین دلیل است که اتریوم اخیراً الگوریتم اجماع خود را به Proof of Stake تغییر داده است و تراکنش ها بسیار ارزان تر و سریع تر هستند. برخلاف PoW که برای پردازش و دریافت پاداش به ماینرها متکی است، الگوریتم PoS بر مکانیزم اجماع الگوریتمی متکی است که یک گره را برای برنده شدن بلوک های تراکنش انتخاب می کند.

معرفی کیف پول‌های ارز دیجیتالی با حقوق ذخیره

حق رزرو کیف پول ارز دیجیتال

ارز دیجیتال RSR یک توکن ERC-20 است و می‌توانید هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند را انتخاب کنید. کیف پول ارز RSR در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد. کیف پولی که برای ذخیره این ارز دیجیتال انتخاب می کنید به نیاز شما بستگی دارد. کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه برای ذخیره ارزهای دیجیتالی هستند که ارزهای دیجیتال را آفلاین نگه می دارند. این کیف پول ها برای افرادی مناسب است که قصد نگهداری مقادیر زیادی ارز RSR را دارند. چون قیمت بالایی دارند.

در مقایسه با کیف پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول‌های نرم‌افزاری امنیت کمتری دارند و ارزهای دیجیتال را به صورت آنلاین ذخیره می‌کنند. این کیف پول ها اکثرا رایگان هستند و استفاده از آنها بسیار آسان است. می توانید این نوع کیف پول ها را به صورت اپلیکیشن یا برنامه بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود نصب و اجرا کنید. در این نوع کیف پول ها، کلید خصوصی توسط ارائه دهنده خدمات مدیریت و نگهداری می شود. انواع دیگر کیف پول ها از عناصر ایمن روی دستگاه برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می کنند. اگرچه استفاده از این کیف پول‌ها برای ارزهای دیجیتال RSR آسان‌تر است، اما نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری کمتر قابل مشاهده هستند و برای مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال یا کاربران مبتدی مناسب هستند.

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و از طریق مرورگر وب قابل استفاده است. با این حال، آنها به عنوان کیف پول های داغ در نظر گرفته می شوند و می توانند امنیت کمتری نسبت به گزینه های سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشند. از آنجایی که شما مقدار زیادی ارز RSR برای نگهداری در یک کیف پول با امنیت بالا دارید، باید پلتفرمی را انتخاب کنید که بسیار امن باشد و امتحان خود را پس داده باشد. کیف پول های وب برای افرادی که به طور مکرر مبالغ کم را مبادله می کنند بهترین است. برخی از سبدهای ارزی RSR عبارتند از:

خرید و فروش ارز دیجیتال RSR

ارز دیجیتال RSR را در صرافی Valex معامله کنید

برای شروع سرمایه گذاری در ارز دیجیتال Reserve Rights، به راهنمای خرید و فروش ارز RSR نیاز دارید. به طور کلی برای خرید ارز دیجیتال RSR می توانید از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز استفاده کنید. طبیعتا خرید ارز دیجیتال از فروشندگان روش مطمئن و قابل اعتمادی نیست.

بهترین راه برای خرید ارز دیجیتال، ثبت سفارش در صرافی معتبر ارز دیجیتال است. همچنین صرافی های ایرانی و محلی زیادی وجود دارند که از ارز دیجیتال RSR پشتیبانی می کنند و می توانید پس از ثبت نام، تجارت خود را در این پلتفرم ها آغاز کنید. برخی از صرافی هایی که از ارز RSR پشتیبانی می کنند عبارتند از:

اما مطمئن ترین راه برای خرید ارز RSR چیست؟ برخی از صرافی ها به دلیل تحریم ها علیه ایران به کاربران ایرانی اجازه کار بر روی پلتفرم خود را نمی دهند و در صورت مشاهده حساب کاربری ایرانی، آن را مسدود می کنند. برای امنیت بیشتر، بهتر است از صرافی های غیرمتمرکز یا صرافی های معتبر ایرانی مانند والکس برای معامله ارز RSR استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل قیمت ارز دیجیتال حقوق رزرو

    تجزیه و تحلیل قیمت ارز حقوق ذخیره

Reserve Rights Digital Currency که به اختصار RSR نامیده می شود، یک ارز رمزنگاری شده یا فرم دارایی است که در زمان نگارش این مقاله بر اساس ارزش بازار، با ارزشی در حدود 299.25 میلیون دلار در رتبه 122 قرار دارد. این ارز دیجیتال سهم 0.02 درصدی از کل بازار کریپتو دارد و در زمان نگارش این مقاله (نوامبر 2022) با قیمت 0.006185 دلار معامله می شود. حجم معاملات روزانه آن 37.91 میلیون دلار است. بالاترین قیمت ثبت شده توسط ارز RSR 0.11 دلار بود که پس از آن با افت 99 درصدی مواجه شد. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتال 100 میلیارد خواهد بود که 42.3 میلیارد آن در حال حاضر در بازار کریپتو در گردش است.

آینده ارز دیجیتال RSR چگونه خواهد بود؟

پس از آشنایی با ارز رمزنگاری شده Reserve Rights و ارائه یک نمای کلی از این توکن، اکنون زمان آن رسیده است که چشم اندازهای آینده ارز RSR را بررسی کنیم. در سال‌های اخیر، این ارز دیجیتال مشابه سایر ارزهای دیجیتال در کریپتو رفتار کرده است. یعنی بعد از فوریه 2020 قیمت کاهش یافت و بعد از مارس 2020 افزایش یافت. با آغاز سال 2021 و در کنار رشد صعودی سایر ارزهای دیجیتال، قیمت ارز RSR نیز به خوبی افزایش یافت و تا محدوده 0.11 دلار افزایش یافت. با توجه به برنامه ریزی های خوبی که این ارز دیجیتال دارد و در صورت تحقق اهداف تیم توسعه Reserve Rights، آینده این ارز دیجیتال رو به رشد پیش بینی می شود.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال RSR تا پایان سال 2022

انتظار می رود در ابتدای سال 2022 قیمت این ارز دیجیتال به 0.029 دلار برسد و ممکن است مقاومت 0.029 دلار را بشکند و تا پایان سال به 0.031 دلار برسد. اما در حال حاضر این ارز در حدود قیمت 0.0062 دلار معامله می شود.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال RSR در سال 2023

2023 گزینه خوبی برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در بلند را دارند. طبق پیش بینی ها، انتظار نمی رود قیمت ارز RSR به 0.1 دلار برسد. در ابتدای سال 2023، ممکن است به سطح 0.035 دلار برسد و سپس از 0.04 دلار عبور کند. تحلیلگران ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرده‌اند که میانگین قیمت این ارز دیجیتال در سال 2023 0.038 دلار خواهد بود.

ارز دیجیتال Reserve Rights در یک نگاه

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که ارز دیجیتال RSR چیست و اهداف آن چیست. پروژه Reserve Rights یکی از انواع پروژه های غیرمتمرکز است که دارای 3 توکن مختلف است. قیمت این ارز دیجیتال تا سال 2020 تقریبا ثابت بود و سپس روند صعودی بسیار خوبی را طی کرد. در سال 2021 به اوج خود رسید. اما سپس همراه با سایر ارزهای دیجیتال از کار افتاد. پیش بینی های انجام شده حاکی از آن است که آینده ارز RSR مشخص است و بر این اساس، شروع سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال می تواند یک انتخاب حرفه ای باشد.

نظر شما در مورد ارز RSR چیست؟ آینده سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال را چگونه پیش بینی می کنید؟ نظرات خود را در این صفحه به اشتراک بگذارید.

cryptomatcryptonewsz