منو سایت

ارز دیجیتال Flow چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال Flow چیست؟

معرفی جریان ارز دیجیتال (FLOW)

این را تصور کنید: شما یک برنامه غیرمتمرکز بسیار موفق (DApp) را روی اتریوم راه‌اندازی می‌کنید، اما بازی شما آنقدر محبوب است که خود بلاک چین را تقریبا غیرقابل استفاده می‌کند. آیا تصور این اتفاق دور از ذهن شماست؟ این داستان بازی Cryptokitties است، یک بازی درآمدزایی بسیار محبوب که در سال 2017 راه اندازی شد و به کاربران امکان خرید، جمع آوری و پرورش گربه های دیجیتال را می دهد. توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال که از اتریوم ناامید شده بودند، تصمیم گرفتند مشکلات تکنولوژیکی که با آن مواجه بودند را حل کنند. در این فرآیند، آنها یک بلاک چین جدید ایجاد کردند که به طور خاص برای برنامه‌هایی مانند برنامه‌هایی طراحی شده بود که به محبوبیت آنها کمک کرد. شبکه کریپتوکارنسی Flow که در سال 2020 راه اندازی شد، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا نوع خاصی از دارایی دیجیتال به نام توکن غیر قابل تعویض (NFT) را ایجاد و معامله کنند. NFT ها مانند سایر دارایی های رمزنگاری هستند که می توان آنها را از طریق اینترنت بدون واسطه خریداری، فروخت و مبادله کرد. با این حال، یک تفاوت اساسی وجود دارد. با NFT ها، هر دارایی در بلاک چین منحصر به فرد است و با قیمت خاص خود معامله می شود. با Flow، تیم Cryptokitties قصد دارد یک پلتفرم جدید ایجاد کند که به این نوع برنامه ها اجازه می دهد تا کاربران اصلی بیشتری را جذب کنند.

ارز دیجیتال Flow چگونه کار می کند؟

اگر با نحوه کار بلاک چین ها آشنا باشید، می دانید که آنها معمولاً از گره هایی تشکیل شده اند که کل وضعیت تاریخ یک ارز را ذخیره می کنند و همه تراکنش ها را تأیید می کنند. در مقابل، Flow ارز دیجیتال به دنبال ایجاد زیرمجموعه های زیادی از شبکه خود است تا اجازه دهد تمام کارها بین گره ها تقسیم شود و هر گره فقط زیر مجموعه ای از تراکنش ها را اعتبار سنجی کند.

جریان دیجیتال Ezer

برای انجام این کار، Blockchain Flow از معماری چند گره ای و چند نقشی استفاده می کند. به عبارت دیگر، Flow مراحل اعتبار سنجی یک تراکنش را به چهار دسته مختلف تقسیم کرده و مسئولیت های هر گره را از هم جدا کرده است:

  • Cluster Nodes – اتصال شبکه و در دسترس بودن داده ها را برای برنامه های غیرمتمرکز افزایش می دهد.
  • گره های اجماع – در مورد در دسترس بودن و ترتیب تراکنش ها تصمیم بگیرید.
  • گره های اجرایی – محاسبات مربوط به هر تراکنش را انجام می دهند. این گره ها قدرت تصمیم گیری ندارند.
  • گره های اعتبار سنجی – کار انجام شده توسط گره های اجرایی را دوباره بررسی کنید.

سازندگان ارز دیجیتال FloFlo ادعا می کنند که این سطح از تخصص به هر گره اجازه می دهد تا در اعتبارسنجی هر تراکنش شرکت کند، در حالی که وظایف را برای افزایش کارایی از هم جدا می کند.

امروزه علاوه بر NBA Top Shot و Cryptokitties، محصولات زیادی در Flow موجود است. قراردادهای هوشمند در بلاک چین Flow به زبان Cadence نوشته می شوند. تیم Flow این وب سایت را به عنوان یک ابزار یادگیری برای توسعه دهندگانی که هرگز برنامه های بلاک چین را با Cadence ساخته اند، ایجاد کردند. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد Flow Blockchain این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز خود را در نسخه بتا منتشر کنند و در صورت بروز مشکل، کد را به‌روزرسانی کنند. هنگامی که کاربران با نرم افزار تعامل داشته باشند، از این تغییرات آگاه خواهند شد. هنگامی که نویسندگان نسخه نهایی کد را ارسال می کنند، تغییرناپذیر می شود، به این معنی که نمی توان دوباره آن را تغییر داد.

تاریخ

دیتر شرلی بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری پروژه Flow است. شرلی همچنین به عنوان یک توسعه دهنده در اکوسیستم آیفون خدمت کرد. سایر اعضا می توانند باشند رهام کارا قزلو به مدیرعامل زنگ زد. کاراگزلو دارای مدرک علوم زیستی است. علاوه بر این، مایکل نیم، مدیر ارشد تجاری و الکس شی، مدیر ارشد مالی پروژه جریان است.

رهام کارگزلو - مدیرعامل فلو

رهام کارگزلو – مدیرعامل فلو

ویژگی های اصلی ارز دیجیتال Flow

با تبدیل شدن ارزهای دیجیتال، دنیای مجازی و NFT به جریان اصلی، هزینه های پایین تراکنش و سهولت استفاده برای توسعه دهندگان و کاربران بسیار مهم است. کریپتوکارنسی جریانی با در نظر گرفتن پایداری طولانی مدت ساخته شده است. مکانیسم اثبات سهام نسبت به اثبات کار (POW) در مصرف انرژی بسیار کارآمدتر است، که تقریباً با سایر خدمات آنلاین که به طور منظم استفاده می شود، مطابقت دارد. علاوه بر این، راه اندازی استیبل کوین FUSD به تقویت بیشتر اکوسیستم Flow کمک کرده و برای رشد بلندمدت آن بسیار امیدوارکننده است.

در اینجا برخی از مزایای اضافی شبکه جریان وجود دارد:

Flow کاربرپسند و آماده است: Flow برای پذیرش انبوه ساخته شده است، با تمرکز قوی بر سازگاری با توسعه‌دهندگان و سهولت تعامل برای کاربران روزمره. به عنوان مثال، با Flow Network، کاربران می توانند به راحتی کلیدهای گم شده را بازیابی کنند. علاوه بر این، Flow برای کاهش بسیاری از مراحل مربوط به راه اندازی پروژه های مورد علاقه آنها کار می کند. به همین دلیل، Dapper Labs از Flow برای تمام پروژه های نمونه کار خود استفاده می کند.

ارز دیجیتال Flow از اشتراک گذاری استفاده نمی کند: همانطور که Flow خاطرنشان می کند: قراردادهای هوشمند و حساب های کاربری در Flow همیشه می توانند در یک تراکنش سریع، سازگار، ایزوله و بادوام با یکدیگر تعامل داشته باشند. به عبارت دیگر: همه برنامه های کاربردی در Flow می توانند در یک حالت زمان اجرا مشترک اجرا شوند. «راه‌حل‌های Sharding و Layer 2 با حذف ضمانت‌های فوق‌الذکر از محیط اجرا، قابلیت ترکیب‌بندی را شکسته و اثرات شبکه را برای برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند کاهش می‌دهند.» در حالی که اشتراک‌گذاری می‌تواند در برخی موارد مفید باشد، اما راه‌حل بلندمدتی نیست. اکوسیستم Flow با ادغام زنجیره بلوکی خود بدون استفاده از شاردینگ، می‌تواند برخی از مشکلاتی را که این تکنیک ایجاد می‌کند دور بزند.

Flow بر تمرکززدایی تمرکز دارد: با سهولت فوق العاده ای برای توسعه دهندگان و کاربران برای مشارکت در اکوسیستم Flow، آنها اطمینان حاصل می کنند که افراد بیشتری می توانند در فرآیند اجماع که شبکه را ایمن می کند شرکت کنند.

ارز دیجیتال Flow توسط برخی از بزرگترین سرمایه گذاران و برندهای جهان پشتیبانی می شود: علاوه بر این، Flow توسط برخی از سرمایه گذاران فوق العاده محترم پشتیبانی می شود و رشد بلندمدت و پایداری اکوسیستم را تضمین می کند. هر دو اکوسیستم Flow و توکن FLOW به سرعت در حال رشد هستند و در موقعیت خوبی قرار گرفته اند تا به بخشی کلیدی از پذیرش رایج ارزهای دیجیتال تبدیل شوند زیرا افراد بیشتری در سراسر جهان درگیر رمزنگاری می شوند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.