منو سایت

ارز دیجیتال بایننس دلار یا BUSD چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال بایننس دلار یا BUSD چیست؟

مروری بر ویژگی‌های بایننس دلار پتانسیل آن را برای موارد استفاده چندگانه نشان می‌دهد. معامله گران، سرمایه گذاران و عموم علاقمندان به ارزهای دیجیتال می توانند از این ویژگی ها برای بهینه سازی معاملات خود استفاده کنند. استیبل کوین بایننس مزایای قابل توجهی نسبت به بسیاری از استیبل کوین های دیگر دارد. BUSD پس از رسیدن به جایگاه ششم در بین ارزهای دیجیتال برتر در کمتر از 3 سال، جایگاه خود را به عنوان یکی از محبوب ترین استیبل کوین ها تثبیت کرده است. اما آیا این ارز دیجیتال واقعا مفید است؟ آیا BUSD موفق خواهد شد که در بین استیبل کوین ها شماره 1 شود یا برای بایننس شکست خواهد خورد؟ در این مقاله به توضیح استیبل کوین بایننس می پردازیم و مکانیسم و ​​کاربردهای آن را بررسی می کنیم.

بایننس استیبل کوین چیست؟

BUSD و برابری دلار آمریکا

ارز دیجیتال BUSD یک سکه پایدار با پشتیبانی فیات این است که با همکاری Paxos منتشر شده است. هر توکن BUSD توسط یک ذخیره USD یک به یک پشتیبانی می شود، به این معنی که برای هر BUSD در گردش، 1 دلار در حساب بانکی به عنوان ذخیره نگهداری می شود و ارزش آن با USD متفاوت است. ثبات نمودار دلار بایننس یکی از نشانه های مهم برای جلب اعتماد کاربران و معامله گران ارزهای دیجیتال است. Binance و Pexos با برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان همکاری کرده‌اند تا فضای ذخیره‌سازی لازم برای پشتیبان‌گیری از تمام توکن‌های در گردش ایجاد کنند. Paxos دارای ذخایر دلاری معادل کل عرضه BUSD بیمه شده نزد بانک های مختلف ایالات متحده است FDIC از ذخایر استیبل کوین بایننس پشتیبانی می کند، بنابراین می تواند توسط خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی شود. این استیبل کوین توسط اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) تایید و تنظیم می شود. این مقررات کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر توکن این ارز دارای پشتوانه کافی است.

مطابقت این ارز با این استانداردهای نظارتی، ایمنی و امنیت دارایی های کاربر را تضمین می کند. این زیرساخت مالی دیجیتال به BUSD اجازه می دهد تا به طور کامل به دلار بازخرید شود. قیمت این استیبل کوین مطابق با روندهای مشابه در مورد دلار آمریکا کاهش یا افزایش خواهد یافت. مقررات سختگیرانه همراه با گزارش های صدور گواهینامه ذخیره ماهانه شرکت، این ارز دیجیتال را به یک استیبل کوین بسیار جذاب برای معامله گران تبدیل کرده است.

تاریخچه دلار بایننس

تاریخچه بایننس دلار

در سپتامبر 2019، چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس، سکه سابق بایننس با نماد BNB همچنین ایجاد شده اعلام کرد که این شرکت در حال راه اندازی یک استیبل کوین جدید است. این علامت با مشارکت Paxos، توسعه یافته. وی اظهار داشت که توکن جدید به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. خبر خوبی بود! Paxos در سال 2012 به عنوان یک شرکت فناوری مالی راه اندازی شد. این شرکت در واقع یک موسسه مالی صادر کننده دارایی های دیجیتال است. این مرکز در نیویورک است و توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم می شود. این شرکت از بلاک چین برای ارائه محصولات استفاده می کند استیبل کوین به عنوان یک سرویس همچنین توسط شرکت های خارجی استفاده می شود. Paxos در ایجاد استیبل کوین های دارای پشتوانه طلا مانند PAX Gold یا PAXG موفق بوده است. در سال 2018، Paxos یکی از اولین ارزهای دیجیتال را راه اندازی کرد. آن دارایی یک استیبل کوین به نام PAX بود که توسط دلار آمریکا حمایت می شد. Paxos تنها یک سال بعد بایننس دلار را با مشارکت این شرکت راه اندازی کرد.

راه اندازی این ارز دیجیتال یک حرکت استراتژیک توسط بایننس بود. آنها با راه اندازی یک استیبل کوین بر روی بلاک چین خود توانستند جایگزینی برای استیبل کوین های محبوب ERC-20 ارائه کنند. پس از راه اندازی موفقیت آمیز BNB در مقاله بایننس کوین چیست؟ می‌توانید در مورد آن بیشتر بدانید، با کمپین بازاریابی بایننس، BUSD پس از راه‌اندازی به سرعت توانست محبوبیت خود را به دست آورد. به حدی که بلافاصله به چندین صرافی محبوب اضافه شد. تقاضا برای خرید این توکن در سال 2020 بیشتر شد. بنابراین ارزش بازار آن 1360 درصد افزایش یافت.

ارزش بازار BUSD که در ابتدای سال 2021 حدود 1 میلیارد دلار بود، تنها در یک سال در پایان سال 2021 به بیش از 14.6 میلیارد دلار رسید. این یک نقطه عطف مهم برای Binance و Paxos بود زیرا تقاضا برای استیبل کوین‌های خارج از زنجیره اتریوم را نشان داد.

ارز دیجیتال BUSD چگونه کار می کند؟

مکانیسم دلار بایننس

Paxos به عنوان یک متولی ارز دیجیتال، مسئول حفظ ذخایر دلار برای پشتیبانی از توکن های این استیبل کوین است. علاوه بر تضمین وثیقه، Paxos از مقررات حاکم بر فرآیند ایجاد و ثبت توکن های بایننس دلار پیروی می کند. Pexos همچنین این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت فعالیت غیرقانونی حساب ها را مسدود کرده و وجوه را حذف کند.

از سوی دیگر، بایننس مسئولیت مدیریت این توکن، از جمله فهرست کردن آن در صرافی ها و ارائه پشتیبانی از مشتری را بر عهده دارد. جنبه های نظارتی این ارز و تمام قراردادهای هوشمند این استیبل کوین از ویژگی SetLawEnforcementRole آنها برای تسهیل مقررات برای استیبل کوین ها استفاده می شوند.

از طریق قراردادهای هوشمند، بایننس می تواند در صورت نیاز توکن های BUSD جدید را ضرب و تولید کند. برش دادن به آن فرآیند ایجاد توکن های جدید می گویند. این زمانی انجام می شود که Paxos USD را به ذخایر سپرده می کند. سپس توکن های تازه ضرب شده به کیف پول مشتری ارسال می شوند. برعکس برش، فرآیند سوختن یا حذف توکن است که طی آن توکن ها از گردش خارج می شوند و ثبات قیمت را حفظ می کنند.

توکن BUSD در زنجیره اتریوم و بایننس

در واقع، دلار بایننس یک توکن است ERC20 بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. با این حال، با استاندارد BEP-2 Binance نیز سازگار است. این به این معنی است که این توکن می‌تواند در اتریوم و بایننس هوشمند چین استفاده شود. Paxos توکن BUSD را در بلاک چین اتریوم ایجاد می کند، در حالی که بایننس توکن Binance-Peg BUSD را در زنجیره BNB ارائه می دهد. بایننس از طریق استاندارد BEP-20 با قرار دادن BUSD در یک آدرس خاص اتریوم، استیبل کوین خود را توسعه می دهد و توکن های Binance-Peg BUSD را چند برابر می کند. هر توکن Binance-Peg BUSD مربوط به توکن‌های موجود در ذخیره بایننس است و مالکان می‌توانند با توجه به نیازشان توکن‌ها را بین زنجیره‌های مختلف مبادله کنند. در واقع بایننس به عنوان پلی بین دو زنجیره عمل می کند. روش کار به این صورت است که وقتی کاربر می خواهد از BUSD خود استفاده کند، باید توکن خود را از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر با استفاده از ویژگی تبدیل Binance منتقل کند.

بیش از یک میلیون نفر در حال حاضر دارای BUSD هستند. محبوبیت استیبل کوین بایننس تا حد زیادی به دلیل توانایی آن در پر کردن شکاف بین DeFi و امور مالی سنتی است. پذیرش سریع محصولات جدید و نوآورانه در فضای کریپتو، مانند DeFi و NFT، زمینه را برای پذیرش بایننس استیبل کوین فراهم می کند. بسیاری از کاربران اولیه Binance Dollar آن را به عنوان یک سکه پایدار برای استفاده در فعالیت های مختلف DeFi انتخاب کردند. استیبل کوین ها می توانند از کاربران در برابر ضررهای ناشی از نوسانات قیمت و تورم همراه با APY های جذاب ارائه شده برای خدمات DeFi محافظت کنند.

استفاده از دلار بایننس چیست؟

مزایای دلار بایننس

صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال از نظر حجم تراکنش است. راه اندازی BUSD در پلتفرم بایننس یک حرکت استراتژیک برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال و راهی برای ارتقای مبادلات آنها است. هدف بایننس دلار ارائه یک ارز دیجیتال با ثبات برای معامله گران و سرمایه گذارانی است که می خواهند از نوسانات بازار دارایی دیجیتال جلوگیری کنند. واقعیت این است که بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است به دلیل نوسانات ارزهای دیجیتال برای ورود به این بازار مردد باشند. اما بایننس با ارائه گزینه stablecoin خود می تواند طیف وسیع تری از کاربران را جذب کند. دلیل دیگر استفاده از استیبل کوین BUSD، تامین نقدینگی برای یک سرمایه گذاری خاص بدون نیاز به انتقال ارز فیات از مبادلات و حفظ سود است. علاوه بر این، این استیبل کوین در جفت ارزهای مختلف در پلتفرم بایننس از جمله در دسترس است BTC/BUSD، ETH/BUSD و XRP/BUSD استفاده می شود با ایجاد جفت های معاملاتی بیشتر، بایننس می تواند کاربران بیشتری را به پلتفرم خود جذب کند. دلیل اهمیت استیبل کوین های بومی برای شرکتی مانند بایننس، ایجاد یک تجربه یکپارچه برای کاربران این اکوسیستم است.

همانطور که قبلاً گفتیم، BUSD از BEP-2 پشتیبانی می کند. BEP-2 یک استاندارد فنی است که توسط بایننس ایجاد شده و نحوه ایجاد و انتقال دارایی های دیجیتال جدید در زنجیره بایننس را تعریف می کند. در عین حال، در هنگام تراکنش ها و برداشت ها کارمزد کمتری به همراه دارد. این پروتکل تعامل بین زنجیره اصلی بایننس و پلتفرم های قرارداد هوشمند را امکان پذیر می کند. در واقع، بایننس با کمک آن می تواند طیف گسترده ای از برنامه های دارایی دیجیتال را به کاربران خود ارائه دهد و همچنین زیرساخت های لازم برای استفاده گسترده از دلار بایننس را فراهم می کند.

دلار بایننس کاربردهای مختلفی دارد. به عنوان مثال، یک کاربر می تواند BUSD را برای BTC در صرافی Binance معامله کند و سپس از آن برای معامله استفاده کند بایننس DEX استفاده کنید. حتی اگر کاربران بخواهند در قراردادهای هوشمند اتریوم شرکت کنند، می توانند به راحتی BUSD خود را به ETH تبدیل کنند. دارنده BUSD همچنین می تواند در استخرهای نقدینگی و مزرعه، وثیقه برای وام، پرداخت کالا یا خدمات و هر چیز دیگری شرکت کند. به یاد داشته باشید که بسیاری از کیف پول ها و پلتفرم های وام دهی این ارز دیجیتال را می پذیرند.

کدام کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال BUSD مناسب است؟

کیف پول ارز دیجیتال Busd

کیف پول Binance Dollar در واقع نرم افزاری است که داده هایی را که کاربران برای دسترسی به وجوه ارز ذخیره شده خود نیاز دارند را ذخیره می کند. این داده ها شامل یک کلید خصوصی مانند رمز عبور و یک آدرس کیف پول است که به عنوان کلید عمومی نیز شناخته می شود که به عنوان شماره حساب عمل می کند.

بهترین کیف پول برای این ارز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • کیف پول سخت افزاری لجر
  • کیف پول های وب مانند نسخه وب Myetherwallet
  • کیف پول های رومیزی مانند Guarda و Lumi
  • کیف پول های موبایل مانند Trust wallet و Infinity
  • کیف پول کاغذی

نحوه خرید و فروش دلار بایننس

نحوه خرید و فروش busd

بایننس استیبل کوین انتقال سریع پول در سراسر جهان را با حداقل کارمزد امکان پذیر می کند. مزیت این سکه سهولت معامله آن از طریق Binance یا Paxos است. شما می توانید این استیبل کوین را با استفاده از خدمات صرافی بایننس دریافت کنید. از سوی دیگر، می توانید با ارسال USD به Paxos، ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین می توانید با توکن های خود در چندین قرارداد برای فرصت های معاملاتی بیشتر در یک زمان شرکت کنید. ویژگی حالت چند دارایی استیبل کوین بایننس همچنین امکان معامله سایر استیبل کوین ها را فراهم می کند. یکی از مزایای این ارز دیجیتال، سهولت خرید و فروش بایننس کوین از طریق این ارز است.

آینده بایننس دلار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال busd

امروزه بایننس دلار به عنوان یکی از موفق ترین استیبل کوین ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این توکن توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و به یکی از اجزای اصلی صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و محدودیتی برای عرضه آن وجود ندارد. ارز دیجیتال BUSD در زمان نگارش این مقاله دارای تیراژ 17,547,224,379 و ارزش بازار 17,571,828,411 دلار است. رتبه ششم در وب سایت CoinMarketCap. این روند ادامه دارد و بایننس همچنان یک نیروی مسلط در فضای کریپتو باقی مانده است. همانطور که افراد بیشتری با این صنعت آشنا می شوند، کاربران بیشتری به BUSD به عنوان استیبل کوین انتخابی جذب می شوند.

نظر شما در مورد این استیبل کوین چیست؟ کدام توکن با پشتوانه دلار را برای تراکنش های خود ترجیح می دهید؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.