منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال بانک مرکزی پاکستان راه اندازی می شود

ارز دیجیتال بانک مرکزی پاکستان راه اندازی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال بانک مرکزی پاکستان راه اندازی می شود

بانک دولتی پاکستان قوانین جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (موسسات غیر بانکی ارائه دهنده ابزارهای پرداخت دیجیتال) امضا کرده است تا از صدور به موقع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) طی سه سال آینده اطمینان حاصل کند. تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راهی برای افزایش قابلیت‌های فیات با به ارث بردن قدرت مالی فناوری‌هایی می‌دانند که ارزهای دیجیتال را تقویت می‌کنند. پاکستان با اعلام مقررات جدید برای اطمینان از عملیاتی شدن CBDC های داخلی تا سال 2025 به این لیست پیوست.

بانک دولتی پاکستان (SBP) قوانین جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (EMI) امضا کرده است تا از صدور به موقع CBDC در سه سال آینده اطمینان حاصل کند. به گزارش رسانه محلی عرب نیوز، بانک جهانی به پاکستان در تدوین مقررات جدید کمک کرده است. علاوه بر رعایت جدول زمانی برای راه اندازی CBDC، مقررات اقدامات پیشگیرانه در برابر پولشویی و تامین مالی تروریسم را تضمین می کند، در حالی که الزامات حمایت از مصرف کننده و گزارش را در نظر می گیرد.

بانک دولتی SBP مجوز EMI را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر خواهد کرد. اسد عمر، وزیر دارایی، طی این اعلامیه گفت که استفاده از EMI برای ارتقای اقتصاد دیجیتال، موسسات مالی را در برابر تهدیدات امنیت سایبری محافظت می کند. جمیل احمد معاون فرماندار SBP قصد دارد از طریق CBDC فساد و ناکارآمدی ناشی از ارزهای فیات را مهار کند. او گفت:

این مقررات مهم گواهی بر تعهد SBP به باز بودن، پذیرش فناوری و دیجیتالی کردن سیستم مالی ما است.

شروع یک محیط نظارتی سریع، پاکستان را در میان نزدیک به 100 کشور قرار می دهد که فعالانه در کاوش و راه اندازی طرح های CBDC مشارکت دارند. هند همسایه نیز اخیراً به مسابقه راه اندازی CBDC پیوسته است. در 22 نوامبر، بانک مرکزی هند (RBI) برنامه بلندپروازانه ای را برای اجرای آزمایشی CBDC خود تا پایان سال 2022 اعلام کرد. بانک مرکزی هند، RBI، در آخرین مراحل آماده سازی یک روپیه دیجیتال آزمایشی است که در ابتدا بین 10 روپیه آزمایش می شود. 000 تا 50000 کاربر بانک های مشارکت کننده.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.