منو سایت

ارزیندزا آنتی ویروس وب 3 چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزیندزا آنتی ویروس وب 3 چیست؟

معرفی آنتی ویروس وب 3

در ماه دسامبر، جامعه Web3 از ورود آنتی ویروس Web3 استقبال کرد. راه حلی که هدف آن کمک به کاربران برای جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ و قراردادهای هوشمند خطرناک است. ما با Alex Dolub، موسس آنتی ویروس W3A Web 3 تماس گرفتیم و از او خواستیم جزئیاتی در مورد این پروژه جالب به اشتراک بگذارد.

الکس، خودتان را برای خوانندگان ما معرفی می کنید؟

سلام از آشنایی با شما خوشحالم همانطور که قبلاً اشاره کردید، اسم من الکس است و بنیانگذار آنتی ویروس Web3 هستم. من همیشه مجذوب فناوری های مدرن مانند بلاک چین و هوش مصنوعی بوده ام و البته از علاقه مندان به وب 3 هستم. این اشتیاق در نهایت باعث شد تا شرکت توسعه نرم افزار و مشاوره خود را به نام PixelPlex راه اندازی کنم. امسال پانزدهمین سالگرد خود را جشن می گیریم و من فکر می کنم راه اندازی Web Antivirus 3 راهی عالی برای جشن گرفتن این نقطه عطف است.

آنتی ویروس وب 3

آنتی ویروس وب 3

چگونه به ایده ایجاد آنتی ویروس وب 3 رسیدید؟

خوب، در حین کار بر روی ممیزی و ساخت قراردادهای هوشمند با تیم من، شاهد تقلب های زیادی بودیم که منجر به مشکلات زیادی شد. این ترسناک است که چگونه می توان میلیون ها دلار را تنها با چند کلیک روی کلاهبرداری از دست داد.

بدیهی است که نیاز فوری به یک راه حل امنیتی وجود داشت که بتواند تهدیدات خاص وب 3 مانند قراردادهای هوشمند مخرب، تراکنش های جعلی و فیشینگ را شناسایی کند. همچنین، خوب است که بدون انجام تحقیقات گسترده، ایده دقیقی از قرارداد هوشمند دقیقی که امضا می کنید داشته باشید. بنابراین فکر کردم چرا خودم چنین ابزاری درست نکنم؟

دانش ارزشمند نحوه کار کلاهبرداری های مختلف وب 3 و نحوه شناسایی آنها، که در طی سال ها کار بر روی پروژه های مبتنی بر بلاک چین به دست آوردم، اساس آنتی ویروس وب 3 شد.

W3A چگونه کار می کند؟

W3A یک افزونه مرورگر است، نوعی لایه محافظ بین کاربر و خطراتی که ممکن است در فضای وب 3 با آن مواجه شوند. این راه حل یک تراکنش را رهگیری می کند، آن را تجزیه و تحلیل می کند و گزارش ارزیابی ریسک را در 2 ثانیه ارائه می دهد و تشخیص می دهد که اگر کاربر معامله را تأیید کند، چه مشکلی پیش می آید. علاوه بر این، آنتی ویروس Web 3 قابل ردیابی است و به آن اجازه می دهد به جای بررسی قراردادی که در حال حاضر با آن در حال تعامل هستید، همه قراردادهای هوشمند مرتبط با یک تراکنش را بررسی کند.

در نتیجه، کاربران سطح ریسک تراکنش را با لیستی از تمام ریسک های شناسایی شده دریافت می کنند. با داشتن یک تصویر کامل از آنچه در پیش است، مصرف کنندگان می توانند تصمیم آگاهانه ای در مورد تایید یا رد یک تراکنش بگیرند. همچنین، این راه حل با استفاده از مقایسه شباهت هوش مصنوعی، نام دامنه ها را در مقابل یک پایگاه داده گسترده بررسی می کند و URL های مشکوک را شناسایی می کند. اگر کاربر از یک سایت فیشینگ یا نامعتبر بازدید کند، W3A بلافاصله آنها را مسدود می کند. نکته مهم این است که این افزونه نیازی به تنظیمات ندارد و هرگز درخواست دسترسی به کیف پول، دارایی ها یا عبارت عبور نمی کند.

برنامه های آینده شما چیست؟

اکنون در حال کار بر روی گسترش دامنه کیف‌پول‌ها و بلاک‌چین‌های پشتیبانی‌شده هستیم، با BNB و Solana به زودی. همچنین، این افزونه به زودی یک ویژگی کاملاً جدید به نام داشبورد W3A دریافت خواهد کرد. آن را به عنوان یک حساب کاربری در نظر بگیرید که تاریخچه تهدیداتی را که با آنها روبرو شده اید، همراه با لیست دقیق تراکنش ها و حقوق توکن تفویض شده ثبت می کند.

و ما هرگز از بهبود روش حسابرسی دست نمی کشیم. به زودی، علاوه بر گزارش ارزیابی ریسک، کاربران می‌توانند تمامی مراحل شبیه‌سازی تراکنش و ریسک‌های مرتبط با هر کدام را ببینند. ما همچنین تجزیه و تحلیل پیشرفته NFT را که داده های تاریخی را پوشش می دهد و یک لایه یادگیری ماشینی غنی را اجرا می کنیم که می تواند تقلب های مالی را شناسایی کند، ارزیابی ریسک پورتفولیو، نقض IP، Honeypot و غیره را تعریف کند.

چه کسانی می توانند از آنتی ویروس وب 3 بهره مند شوند؟

مهم نیست که اهداف web3 شما چه هستند، چه تراکنش‌ها یا صرفاً کاوش در وب‌سایت‌ها، W3A برای همه کسانی است که از web3 استقبال می‌کنند. همچنین، پروژه های وب 3 مانند مجموعه ای از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) یا پروتکل های DeFi را می توان با راه حل تأیید کرد. این یک سناریوی برد-برد است زیرا پروژه ها با ساخت لایه داده خود یک “برچسب ایمنی” دریافت می کنند. هدف ما تبدیل شدن به یک پروژه جامعه محور با اعضایی است که می توانند با تحقیقات و اعتبار قرارداد خود در توسعه W3A سهیم باشند و پاداش دریافت کنند. این به برنامه افزودنی اجازه می دهد تا پایگاه داده خود را سریعتر غنی کند و بتواند تقلب را با دقت بیشتری تشخیص دهد.

کاربران Web3 به اعتبارسنجی راه حل هایی که استفاده می کنند نیاز دارند. چگونه مطمئن خواهید شد که آنها می توانند به W3A اعتماد کنند؟

آنتی ویروس Web3 هرگز از کاربران عبارات عبور یا دسترسی به کیف پول یا دارایی ها را نمی خواهد. همچنین، راه حل منبع باز است، بنابراین کاربران می توانند کد ما را از GitHub فورک کنند و فرآیندهای پنهان را بررسی کنند.

چه چیزی W3A را از رقبای خود متمایز می کند؟

مهمترین تفاوت این است که آنتی ویروس Web3 تجزیه و تحلیل عمیق ریسک را انجام می دهد و کاربران را در مورد سطح ریسک کلی یک تراکنش و تشخیص دقیق تهدید آگاه می کند. در همین حال، رقبای ما چنین بررسی دقیقی انجام نمی دهند. W3A به لطف زیرساخت پیچیده‌اش که شامل راه‌حل‌های فنی پیشرفته مانند نمایه‌سازی و ساختارهای داده‌ای است که مستقیماً از شبکه اتریوم مشتق شده‌اند، به این سطح بالایی از جزئیات دست می‌یابد. مزیت دیگر این است که W3A دارای تیمی از توسعه دهندگان و حسابرسان قرارداد هوشمند است که کلاهبرداری Web3 را روزانه بررسی می کنند و راه حل را بهبود می بخشند.

منحصر به فردترین خطری که W3A پیدا می کند چیست؟

فرض کنید این توانایی قرارداد هوشمند برای انطباق و تغییر با توجه به تعداد توکن‌هایی است که کاربر دارد. به عنوان مثال، یک قرارداد هوشمند می تواند برای یک توکن خاص، که معمولاً بسیار ارزشمند است، حد معاملاتی تعیین کند و آن را غیرقابل انتقال کند. بنابراین، آنچه در نگاه اول مانند یک معامله بسیار سودآور به نظر می رسد، هدر دادن پول است.

آیا می‌توانید نظرات خود را در مورد انتشار Web Antivirus 3 در Product Hunt به اشتراک بگذارید؟

مطمئنا تجربه خوبی بود! W3A در 10 تصمیم برتر روز رتبه بندی شد. ما حمایت زیادی دریافت کردیم و شاهد علاقه واقعی به محصول خود بودیم. من معتقدم که معرفی آنتی ویروس وب 3 در آنجا به ما کمک کرده است تا آگاهی جامعه وب 3 را افزایش دهیم و افرادی را که برای همکاری در وب 3 مردد هستند تشویق کنیم.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.