منو سایت

ارزینجا مگ توکن آسنکرون CC0 چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزینجا مگ توکن آسنکرون CC0 چیست؟

CC0 NFT چیست؟

از آنجایی که توکن‌های غیر معادل (NFT) در چند سال گذشته محبوبیت پیدا کرده‌اند، آنها به عنوان راه‌حلی برای مالکیت دیجیتال و مالکیت معنوی (IP) مورد استقبال قرار گرفته‌اند. با این حال، دسته جدیدی از NFTها و بنیانگذارانی که به آنها اعتقاد دارند در CC0 NFT ظهور کرده اند.

توکن های غیر معادل CC0 برای سازندگان NFT هستند، مانند نرم افزار منبع باز برای توسعه دهندگان. با این حال، مالکیت دیجیتال و حفاظت از IP اصول طراحی پشت NFT ها در اولین راه اندازی آنها بود. چندین پروژه، از جمله Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks، از دارندگان این NFT ها که دارای IP برای هنر خود هستند، بهره مند شده اند.

دارندگان NFT می‌توانند با اجازه دادن به سازندگان، کسب‌وکارها و برندها برای استفاده از آثار هنری NFT خود با پرداخت هزینه، فرصت‌های درآمدی برای خود ایجاد کنند. در صورت داشتن مجوز از دارندگان NFT، سایر سازندگان، گردآورندگان و حتی مشاغل سنتی NFT ممکن است از تصاویر توکن غیر مجازی به عنوان تمرین برندسازی استفاده کنند.

اخیراً جنبشی به نام CC0 NFTs دنیای توکن مجازی را طوفانی کرده است. اصطلاح CC0 NFT از مدل مجوز Creative Commons Zero الهام گرفته شده است. بر اساس این مدل، سازندگان می توانند از حقوق خود در مورد هنر خود صرف نظر کنند و به دیگران اجازه دهند آزادانه از این اثر هنری برای ساختن هنر، محصول یا نام تجاری بیشتری بر روی آن استفاده کنند.

این شبیه به جنبش منبع باز در سیستم عامل ها است، زیرا لینوکس تصمیم گرفت اکوسیستم های خود را برای استفاده رایگان باز کند. مانند سیستم عامل لینوکس که ارزش بازاری 15.95 میلیارد دلاری دارد و بیش از 85 درصد از گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد، مجموعه‌های CC0 NFT انتظار دارند پایگاه بزرگ‌تری از پروژه‌ها، آثار هنری و برندها از آثار هنری NFT خود داشته باشند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)