منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزینجا مگ بازی های رمزنگاری P2E و M2E را معرفی می کند

ارزینجا مگ بازی های رمزنگاری P2E و M2E را معرفی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزینجا مگ بازی های رمزنگاری P2E و M2E را معرفی می کند

بازی های رمزنگاری Play-to-Earn چیست؟

بازی‌های رمزنگاری بازی برای کسب درآمد (P2E) به کاربران این فرصت را می‌دهند که دارایی‌های درون بازی را به دست آورند که می‌توانند با ارزهای دیجیتال مبادله شوند.

P2E جزء جدید اکوسیستم GameFi است. کاربران معمولاً هنگام استفاده از برنامه ها یا وب سایت هایی مانند Minecraft و Roblox به صورت آنلاین بازی می کنند. اما فرآیند P2E همه چیز را کمی فراتر می برد.

با استفاده از فناوری بلاک چین، می توان بازی ها را با پاداش های کریپتو ترکیب کرد. بازی‌های سنتی به شرکت‌کنندگان اجازه می‌داد استراحت کنند، از گرافیک لذت ببرند و با دوستان خود وقت بگذرانند. از این پس می توانید از بازی با جنبه مهم دیگر زندگی لذت ببرید: پول درآوردن. برای کسب توکن های ارز دیجیتال یا توکن های غیر ارزی (NFT) باید روی بلاک چین بازی کرد. همچنین، برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال و تبدیل شدن به بخشی از اقتصادهای درون بازی و مدل های تجاری، نیازی به سرمایه گذاری در NFT های گران قیمت ندارید.

چند نمونه از بازی های رمزنگاری P2E

Oxy Infinity، Aavegotchi و Sandbox نمونه هایی از بازی های رمزنگاری P2E هستند.

یکی از معروف ترین نمونه های بازی های کریپتو Oxy Infinity است که بر پایه بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این ترکیبی از عناصر گیم پلی بازی ویدیویی و بلاک چین است. برخی از روزهایی که اقتصاد در حال رونق بود، بازار NFT یک تجارت پررونق بود. میلیون ها دلار معامله شد و اکسی ها، موجودات جادویی، هر کدام به هزاران دلار فروخته شدند.

Aavegotchi نمونه دیگری از یک بازی P2E است. این پروتکل به عنوان یک پروتکل بازی NFT متعلق به جامعه منبع باز توصیف می شود. کاربران می توانند به عنوان ارواح پیکسلی که یادآور بازی های تاماگوچی هستند، وارد ماجراجویی شوند. می‌توانید با بازی‌های کوچک، توکن‌ها را به دست آورید، Aavegotchis را معامله کنید یا شروع به کشاورزی اقلام کمیاب کنید.

یکی دیگر از بازی های رمزنگاری P2E Sandbox است. این پلتفرم تجربه بازی منحصر به فردی را به کاربران خود ارائه می دهد که به آنها نگاهی اجمالی به ظاهر متاورس می دهد. کاربران می توانند بازی کنند، بسازند و صاحب آینده شوند. ضمن لذت بردن از تجربه همهجانبه، کاربران می توانند با ایجاد، سرمایه گذاری و به دست آوردن دارایی های درون بازی از بازی درآمدزایی کنند.

Move to Earn (M2E) چیست؟

حرکت برای کسب درآمد ترکیبی از حرکت، بازی و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال در بلاک چین است. جنبش پول‌سازی در بحبوحه همه‌گیری کووید-19 در حال رونق است. مردم بیشتر در خانه بودند، نشسته بودند و اوقات خود را پشت پرده سپری می کردند. از آنجایی که حرکت مکرر برای سلامتی شما ضروری است، M2E واقعاً محبوب شده است. این روشی جدید برای پاداش دادن به کاربران برای بلند شدن و حرکت در حین استفاده از فناوری است. هر حرکتی که انجام می دهید، ارز دیجیتالی برای شما به ارمغان می آورد. شاید در طول سال‌ها، این روند M2E به دلیل مفهوم بالقوه و تمایل افراد به تناسب اندام و فعال ماندن به دلیل مشکلات بهداشتی ناشی از همه‌گیری اخیر، به جای GameFi به FitnessFi تبدیل شود.

چند نمونه از بازی‌های رمزنگاری حرکت برای کسب درآمد (M2E) چیست؟

نمونه هایی از بازی های رمزنگاری پول ساز STEPN، Sweatcoin و MetaGym هستند. با بزرگ‌تر شدن و داغ‌تر شدن صنعت درآمدزایی، زمان آن رسیده است که برخی از بازی‌های M2E را به شما معرفی کنیم. مشهورترین نمونه M2E احتمالاً پروژه Step to Monetization (STEPN) مبتنی بر Solana است.

Stepen یک برنامه سبک زندگی Web3 با ویژگی های SocialFi و GameFi یکپارچه است. این پروژه برای تجهیز کاربران برای زندگی سالم تر و غنی تر راه اندازی شد. بنیانگذاران واقعاً در تلاش هستند تا پروژه شماره یک M2E در فضای Metaverse باشند و حتی در سال 2021 برنده Solana Ignition Hackathon شدند. اگر کاربران می خواهند شروع به استفاده از Steppen کنند، باید با خرید NFT روی یک جفت کفش ورزشی Steppen سرمایه گذاری کنند. وقتی اولین قدم را بردارید، مهم است که حرکت کنید و قدم های خود را با GPS ردیابی کنید. توکن های Valuta که در بازی های کریپتو به دست می آیند را می توان بعداً با ارز دیجیتال مبادله کرد.

پیش نویس دوم تا حدودی شبیه پیش نویس اول است. : Sweatcoin. کاربران سکه های خود را با دویدن، راه رفتن و مهمتر از همه عرق کردن به دست می آورند. به ازای هر 1000 قدمی که برمی‌دارید، جایزه SWEAT، ارز اصلی پلتفرم، به شما تعلق می‌گیرد. آنها با شعار خود “راه رفتن صدمه می زند” می خواهند با سالم تر کردن مردم هزینه های مراقبت های بهداشتی را میلیاردها دلار کاهش دهند. کاربران می‌توانند پاداش‌هایی را که در بازی کریپتو به دست می‌آورند با محصولات مبادله کنند، کمک مالی کنند یا آن‌ها را به ارز دلخواه خود تبدیل کنند.

آخرین نمونه از پروژه های M2E متاگیم است. پیوستن به Metagym با توانایی کسب درآمد در حین حرکت بدن از طریق یک برنامه و حتی یک برنامه ساعت هوشمند آسان است. کاربران می‌توانند از ویژگی‌های GameFi، FitFi و SleepFi در حین تلاش برای کسب MetaGym Coin (MGCN)، توکن اختصاصی پلتفرم، استفاده کنند. بازی رمزنگاری متاگیم می‌خواهد دنیا را به مکانی سالم‌تر تبدیل کند، اما به شما این فرصت را می‌دهد که در حین انجام این کار درآمد کسب کنید. کاربران در حین انجام کارهایی مانند انجام تمرینات کاردیو یا قدرتی یا داشتن یک خواب خوب شبانه، ارز دیجیتال کسب می کنند.

P2E در مقابل M2E

تفاوت اصلی بین P2E و M2E در مدل پاداش و درآمد است. همانطور که می دانید بین مدل P2E و مدل M2E تفاوت هایی وجود دارد. مطمئنا هر دو خیلی بیشتر از بازی های مجازی هستند. انتظار می رود P2E از یک روند به یک مفهوم بالغ تبدیل شود. صنعت بازی هیجان انگیز است، اما ما نباید فراموش کنیم که آرامش و تعامل با جامعه باید در مرکز باقی بماند. گیمرهای واقعی بیشتر به گیم پلی و گرافیک اهمیت می دهند تا مدل درآمدی. M2E نیز روی صحنه می رود. برای کاربرانی که برای ورزش کافی تلاش می کنند، مدل درآمد می تواند فقط انگیزه مورد نیاز آنها باشد. با این حال، مفهوم کسب درآمد هنوز در مراحل اولیه است، بنابراین باید منتظر ماند و دید در آینده چه اتفاقی می افتد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.