منو سایت

ارزنده تجارت روزانه ارزهای دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزنده تجارت روزانه ارزهای دیجیتال

معاملات روزانه چیست؟

معاملات روزانه یکی از رایج ترین استراتژی های معاملاتی است. معامله گران روزانه در اکثر بازارهای مالی مانند سهام، فارکس، کالاها و البته بازارهای ارز دیجیتال فعال هستند. اما آیا معاملات روزانه ارز دیجیتال ایده خوبی برای شماست؟ معامله گران روزانه چگونه کسب درآمد می کنند؟ آیا باید معاملات روزانه را شروع کنید؟ متأسفانه، ما پاسخ یکسانی برای همه این سؤالات نداریم، اما این مقاله آنچه را که باید قبل از شروع معاملات روزانه ارزهای دیجیتال بدانید، توضیح می دهد.

معاملات روزانه یک استراتژی معاملاتی است که شامل ورود و خروج از موقعیت های تجاری در همان روز است. از آنجایی که معاملات در همان روز انجام می شود، این استراتژی را می توان به عنوان معاملات روزانه نیز نامید. هدف معامله گران روزانه استفاده از استراتژی های معاملاتی درون روز برای تلاش برای سود بردن از تغییرات قیمت در بازار مالی است. اصطلاح معامله گر روز از بازار سهام سرچشمه می گیرد، جایی که معاملات فقط در روزهای کاری هفته باز است. در این زمینه، معامله‌گران روزانه هرگز موقعیت‌ها را یک شبه باز نمی‌گذارند، زیرا هدف آن‌ها بهره‌برداری از تغییرات قیمت در روز است.

معامله گران روزانه چگونه کسب درآمد می کنند؟

معامله گران روزانه موفق درک عمیقی از بازار و تجربه خوبی دارند. معامله گران روزانه معمولاً از تحلیل تکنیکال (TA) برای ایجاد تنظیمات تجاری استفاده می کنند. آنها معمولاً از حجم، عمل قیمت، الگوهای نمودار و شاخص های فنی برای شناسایی نقاط ورود و خروج برای معاملات استفاده می کنند. مانند هر استراتژی معاملاتی، مدیریت ریسک برای موفقیت معاملات روزانه ضروری است. از آنجایی که رویدادهای بنیادی ممکن است زمان زیادی طول بکشد، معامله گران روزانه ممکن است وقت خود را روی اصول پروژه ها صرف نکنند. با این حال، برخی از معامله گران روز وجود دارند که استراتژی خود را بر اساس اخبار استوار می کنند. این شامل یافتن دارایی‌هایی با حجم بالا به لطف یک اعلان یا خبر اخیر و استفاده از جهش موقت در حجم معاملات است.

معاملات روزانه بیت کوین

هدف معامله گران روزانه سود بردن از نوسانات بازار است. بنابراین حجم و نقدینگی برای معاملات روزانه بسیار مهم است. از این گذشته، معامله گران روزانه برای انجام معاملات سریع به نقدینگی خوب نیاز دارند. این به ویژه هنگام خروج از یک موقعیت صادق است. یک لغزش بزرگ قیمت فقط در یک معامله می تواند تأثیر مخربی بر حساب معاملاتی روز معامله گران بگذارد. به همین دلیل است که معامله گران روزانه معمولا جفت ارزهای با نقدینگی بالا را معامله می کنند.

برخی از روزها معامله گران فقط یک جفت ارز مانند BTC/USDT معامله می کنند. برخی دیگر بر اساس ویژگی های فنی یا اساسی (یا هر دو) یک لیست نظارتی ایجاد می کنند و انتخاب می کنند که کدام ابزار را از آن لیست معامله کنند.

استراتژی های معاملات روزانه

تجارت پوست سر

تجارت اسکالپ یک استراتژی معاملاتی بسیار رایج در بین معامله گران روزانه است. این شامل استفاده از حرکات کوچک قیمت است که در دوره های زمانی کوتاه رخ می دهد. این می تواند نقدینگی یا تفاوت در قیمت های بازار باشد. اسکالپرها اغلب از قراردادهای مارجین یا آتی برای استفاده از نتایج خود استفاده می کنند. از آنجایی که درصد هدف قیمت کمتر است، اندازه موقعیت های بزرگتر منطقی تر است. در واقع، این به طور کلی در مورد بیشتر استراتژی های معاملاتی روزانه صادق است.

تجارت پوست سر

با این حال، معامله با اهرم به این معنی نیست که اصول مدیریت ریسک در نظر گرفته نشده است. یک اسکالپر موفق الزامات معاملات مارجین را می داند و اصول اندازه گیری موقعیت مناسب را به کار می گیرد. اسکالپرها می توانند از استراتژی هایی مانند تجزیه و تحلیل دفترچه سفارش، نقشه های حرارتی حجم و بسیاری از شاخص های فنی برای تعیین نقاط ورود و خروج برای معاملات استفاده کنند. با این حال، معاملات اسکالپ به دلیل اجرای سریع و ریسک بالا معمولا برای معامله گران با تجربه مناسب تر است. همچنین، به دلیل استفاده گسترده از اهرم، چند معامله بد می تواند به سرعت یک حساب معاملاتی را خراب کند.

تجارت محدوده

Range Trading یک استراتژی ساده است که به شدت به تجزیه و تحلیل کندل ها و مطالعه سطوح حمایت و مقاومت وابسته است. همانطور که از نام آن پیداست، معامله‌گران محدوده به دنبال محدوده‌های قیمتی در ساختار بازار و تنظیم‌های تجارت باز بر اساس آن محدوده‌ها هستند. به عنوان مثال، اگر قیمت بین یک سطح حمایت و یک سطح مقاومت در نوسان باشد، یک معامله گر محدوده می تواند در سطح حمایت خرید کرده و نزدیک به سطح مقاومت بفروشد. برعکس، آنها می توانند موقعیت فروش را در سطح مقاومت باز کنند و معامله نزدیک به حمایت را ببندند. ایده معاملات محدوده بر این فرض استوار است که لبه های محدوده به عنوان حمایت و مقاومت نگه داشته می شوند تا زمانی که محدوده شکسته شود. این بدان معناست که لبه پایینی محدوده احتمالاً قیمت را بالا می برد، در حالی که لبه بالایی محدوده احتمالاً قیمت را پایین می آورد.

تجارت محدوده

با این حال، هر چه مدت زمان بیشتری طول بکشد تا قیمت به سطح حمایت یا مقاومت برسد، احتمال شکستن سطح بیشتر است. به همین دلیل است که معامله گران محدوده همیشه برای احتمال خارج شدن بازار از محدوده آماده هستند. این معمولاً به معنای تعیین محدودیت در سطحی است که شکست از محدوده تأیید شود. بازرگانی یک استراتژی نسبتا ساده است که می تواند برای اکثر افراد مناسب باشد. این نیاز به درک خوبی از نمودارهای کندل استیک و سطوح حمایت و مقاومت دارد و ممکن است شامل اندیکاتورهایی مانند RSI یا MACD باشد.

تجارت با فرکانس بالا (HFT)

تجارت با فرکانس بالا نوعی استراتژی معاملاتی الگوریتمی است که اغلب توسط معامله گران کمی استفاده می شود. این شامل توسعه الگوریتم‌ها و ربات‌های معاملاتی است که می‌توانند به سرعت در مدت زمان کوتاهی به بسیاری از موقعیت‌ها وارد شده و از آن خارج شوند. این بازه های زمانی چقدر کوتاه است؟ در عرض چند میلی ثانیه. در نظر بگیرید که چند میلی ثانیه برای یک شرکت تجاری با فرکانس بالا می تواند برتری قابل توجهی نسبت به سایر شرکت ها داشته باشد. الگوریتم های HFT را می توان برای پیاده سازی استراتژی های بسیار پیچیده توسعه داد. اگرچه تجارت با فرکانس بالا ممکن است مانند یک استراتژی معاملاتی روز وسوسه انگیز به نظر برسد، اما بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. معاملات با فرکانس بالا شامل بسیاری از الگوریتم های بک تست، نظارت و بهینه سازی برای انطباق با شرایط متغیر بازار است. بنابراین اگر فکر می‌کنید می‌توانید در حالی که یک ربات معاملاتی همه کارها را برای شما انجام می‌دهد، بنشینید، سخت در اشتباهید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که تجارت با فرکانس بالا یک صنعت بسیار انحصاری است. بنابراین، دستیابی به اطلاعات با کیفیت برای عموم مردم دشوار است. چرا؟ خب، خیلی ساده است. اگر شرکت‌های تجاری موفق و صندوق‌های تامینی شروع به به اشتراک گذاشتن استراتژی‌های معاملاتی با فرکانس بالا با سرمایه‌گذاران فردی کنند، این استراتژی‌ها دیگر کارساز نخواهند بود. همچنین، یک نکته اضافی در مورد تجارت ربات وجود دارد که باید در نظر داشت. اگر کسی یک ربات معامله گر سودآور ساخته است، چرا به جای فروش از آن استفاده نکنیم؟ به همین دلیل است که هنگام خرید ربات معامله گر با فرکانس بالا باید مراقب باشید. توسعه ربات های HFT نیازمند درک مفاهیم مدرن بازار همراه با دانش عمیق ریاضیات و علوم کامپیوتر است. به این ترتیب، برای معامله گران پیشرفته مناسب تر است.

معاملات روزانه

چگونه یک روز معامله ارز دیجیتال را شروع کنیم

فرض کنید تصمیم دارید معاملات روز رمزنگاری را امتحان کنید. از کجا آغاز کنم؟

بهترین پلتفرم تجارت آنلاین برای تجارت روزانه ارزهای دیجیتال چیست؟ خوب، ما نمی توانیم برای شما تصمیم بگیریم، اما صرافی ارزینجا صدها جفت ارز را برای معامله ارائه می دهد. کافیست به سایت ارزنج مراجعه کنید و ریال خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید و همین الان معامله را شروع کنید. معاملات روزانه می تواند یک استراتژی بسیار سودآور باشد، اما چند نکته وجود دارد که قبل از شروع باید در نظر داشته باشید. از آنجایی که معاملات روزانه نیاز به تصمیم گیری سریع و اجرای سریع دارد، می تواند بسیار استرس زا و بسیار دشوار باشد. معاملات روزانه نیز می تواند کاملاً مخاطره آمیز باشد و به درک عمیقی از بازار نیاز دارد. به طور طبیعی، این نیاز به نگاه طولانی مدت به صفحه نمایش دارد. آیا می توانید در حالی که به طور بالقوه پول خود را از دست می دهید، تمام آن فشار روی شانه های خود را تحمل کنید؟ شما باید به دقت در نظر بگیرید که آیا معاملات روزانه با اهداف سرمایه گذاری فردی و سبک فردی شما مطابقت دارد یا خیر.

نتیجه

معاملات روزانه یک استراتژی تجاری رایج است که در معاملات سهام و ارزهای دیجیتال استفاده می شود. معامله گران روزانه از استراتژی های معاملاتی روزانه برای سود بردن از نوسانات بازار استفاده می کنند و معمولاً موقعیت های خود را بیش از یک روز باز نگه نمی دارند. معامله گران روزانه از تحلیل تکنیکال، الگوهای نمودار و شاخص های فنی برای شناسایی تنظیمات تجارت استفاده می کنند. برخی از رایج ترین استراتژی های معاملاتی روزانه عبارتند از اسکالپینگ، معاملات محدوده و معاملات با فرکانس بالا.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.