منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزنجا مگ شاخص دلار دوباره بازار ارزهای دیجیتال را تهدید می کند

ارزنجا مگ شاخص دلار دوباره بازار ارزهای دیجیتال را تهدید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزنجا مگ شاخص دلار دوباره بازار ارزهای دیجیتال را تهدید می کند

بازار ارزهای دیجیتال دوباره تحت فشار قرار گرفته است زیرا دلار آمریکا به دنبال افزایش دیگری است که می تواند آن را به بالاتر از سطح چند ساله خود بازگرداند. در همین حال، عملکرد قیمت ریپل و کاردانو باعث نگرانی شده است.

DXY در یک روند صعودی

در 24 ساعت گذشته، دلار آمریکا برای دومین بار در دو هفته گذشته به سطح مقاومت چند ساله رسید و به بالاترین هدف خود رسید. این مقاومت قبلاً به عنوان نقطه معکوس برای ارز و آغاز بهبود در بازارهای ریسک از جمله ارزهای دیجیتال شناسایی شده بود.

وضعیت ارزهای دیجیتال

عملکرد قوی DXY می تواند دلیل اصلی سقوط بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باشد. طی چند ساعت گذشته، بیت کوین بیش از 300 دلار از دست داده است و از سطح حمایت 19000 دلار عبور کرده و به انتهای پایین محدوده تجمیع رسیده است. متأسفانه، تحلیل تکنیکال یک عامل ثانویه برای DXY است و عملکرد آن بیشتر به سیاست پولی ایالات متحده گره خورده است. تا زمانی که فدرال رزرو حرکت کند، دلار همچنان به رشد خود ادامه می دهد زیرا افزایش نرخ بهره فرصت های سرمایه گذاری پایدار را جذاب تر می کند، در حالی که دارایی های پرخطر مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بازاری مانند این آسیب می بینند. همبستگی معکوس بیت کوین با DXY اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است زیرا اولین ارز دیجیتال از نزدیک عملکرد دلار را دنبال می کند. همین روند در مورد سهام نیز صادق است. متأسفانه، همبستگی بیت کوین در طول بهبود بازار سهام نشان داده نشد، که نگرانی ها و خطرات بیشتری را در بین دارندگان ایجاد کرد.

کاردانو و ریپل با هم می آیند

کاردانو و ریپل به روشی مشابه حرکت می کنند و از پیروی از شرایط عمومی بازار اجتناب می کنند. با این حال، استقلال این دو دارایی به نفع سود آنها عمل نمی کند. کاردانو و ریپل هر دو در چند هفته گذشته در بازار با مشکل مواجه شده اند زیرا ADA بیش از 20 درصد از ارزش خود را از دست داده است.
ریپل چنین اصلاح شدیدی را پشت سر نگذاشت، اما همچنان با مشکلات جدی در بازار مواجه شد، زیرا سطح قیمت محلی را شکست و به زیر میانگین متحرک 50 روزه سقوط کرد، که به عنوان مانعی بین روند نزولی و روند صعودی عمل کرد.
متأسفانه، بیشتر شاخص‌های فنی و بازار به ادامه ریزش ریپل اشاره می‌کنند، زیرا شاخص‌های حجم در چند روز گذشته در سطوح بسیار پایین باقی مانده‌اند و سرمایه‌گذاران عجله‌ای برای حمایت از تداوم افزایش دارایی ندارند.
این قانون در مورد Cardano اعمال می شود که در حال حاضر به پایین ترین حد چند ماهه در چند هفته گذشته سقوط می کند. مسائل سودآوری آشکار ADA برای بازار ارزهای دیجیتال جدید نیست زیرا یکی از بدترین دارایی ها در کل صنعت است. با سقوط اخیر، وضعیت حتی بدتر شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)