منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزش قفل شده Arzinja Mag Total Layer 2 Ethereum به 5 میلیارد دلار می رسد

ارزش قفل شده Arzinja Mag Total Layer 2 Ethereum به 5 میلیارد دلار می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزش قفل شده Arzinja Mag Total Layer 2 Ethereum به 5 میلیارد دلار می رسد

مجموع ارزش قفل شده لایه 2 اتریوم به 5 میلیارد دلار رسید

Arbitrum در حال حاضر بیش از نیمی از ارزش کل قفل شده در لایه 2 را در اختیار دارد. اکوسیستم لایه 2 اتریوم در حال رشد است. بر اساس داده های L2Beat، کل ارزش قفل شده در شبکه های مقیاس پذیر قراردادهای هوشمند بلاک چین سطح 2 به بیش از 5 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده افزایش 9.2 درصدی نسبت به هفته قبل است. ارزش کل قفل شده در لایه 2 اتریوم در حال حاضر حدود 5.09 میلیارد دلار است.

افزایش ارزش قفل شده در بحبوحه یک دوره حرکت صعودی در بازار ارزهای دیجیتال رخ می دهد. در پشت این افزایش، اتریوم در هفته گذشته نزدیک به 20 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر حدود 1540 دلار معامله می شود. اتریوم به طور گسترده ای به عنوان دارایی اصلی لایه 2 اتریوم استفاده می شود، بنابراین افزایش آن تا حدی افزایش ارزش کل قفل شده را توضیح می دهد.

Arbitrum و Optimism، دو راه‌حل Optimistic Rollup که در مجموع بیش از 80 درصد از ارزش قفل شده در Tier 2 را تشکیل می‌دهند، به ترتیب شاهد افزایش 9.3 و 10.3 درصدی در ارزش کل قفل شده بودند. Arbitrum One در حال حاضر حدود 2.59 میلیارد دلار TVL دارد که بیش از نیمی از ارزش موجود در Tier 2 است.

با این حال، در حالی که افزایش قیمت اتریوم به افزایش ارزش قفل شده لایه 2 به بالاترین حد خود کمک کرده است، این تنها عامل افزایش قیمت نیست. این هفته یک هفته بزرگ برای اکوسیستم لایه 2 است، زیرا zkSync قرار است محصول جدید خود، zkSync 2.0 را در روز جمعه در شبکه اصلی عرضه کند. در نتیجه، سرمایه به پروتکل zkSync سرازیر شده است که در این هفته حدود 19 درصد افزایش یافته است. zkSync یک راه حل ZK-Rollup است و تاکنون رشد کندتری نسبت به گل سرسبد Optimistic Rollup داشته است، اما این پروژه امیدوار است راه اندازی شبکه را در فردا تقویت کند.

جالب توجه است، اگرچه ارزش کل قفل شده در لایه 2 از زمان اوج خود در آوریل 2022، زمانی که از 7.4 میلیارد دلار گذشت، بر حسب دلار کاهش یافته است، مقدار اتریوم در اکوسیستم اکنون بیشتر از آن زمان است. بر اساس داده های L2Beat، ارزش کل قفل شده فعلی پس از افزایش ثابت در سال گذشته، حدود 3.25 میلیون اتریوم است.

در حالی که ادغام اتریوم دومین بروزرسانی بزرگ بلاک چین در سال جاری بود، علاقه مندان به اتریوم مدت ها امیدوار بودند که رشد لایه 2 به اکوسیستم کمک کند تا با کاهش هزینه ها و در دسترس تر کردن شبکه، به پذیرش انبوه برسد. در حالی که شبکه اصلی اتریوم همچنان بیشتر سرمایه اکوسیستم کریپتو را با کمتر از 32 میلیارد دلار در اختیار دارد، به نظر می رسد لایه 2 به سرعت در حال پیشرفت است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.