منو سایت

ارزش بازار تتر و USDC در حال کاهش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزش بازار تتر و USDC در حال کاهش است

ارزش بازار بزرگ‌ترین استیبل‌کوین‌ها، تتر و USDC، بیش از 20 درصد از اوج خود کاهش یافته است زیرا سودآوری عملیات سهام‌داری و وام‌دهی غیرمتمرکز کمتر از بازده سپرده‌های یک ساله بوده است.

عوامل تضعیف با چرخه های افزایش نرخ بهره که توسط فدرال رزرو آغاز شده است، سرمایه گذاران بیشتری را از ارزهای رمزنگاری شده و به سمت اوراق قرضه دولتی سنتی سوق می دهد که سود قابل توجهی ایجاد می کند. پس از سقوط شدید صنعت DeFi، میانگین بازدهی به 1-2٪ کاهش یافته است، در حالی که همچنان خطرناک، فرار و آسیب پذیر در برابر هکرها و کلاهبرداران است. با افزایش نرخ بهره کلیدی، سرمایه گذاران نهادی و بزرگ توجه خود را به اوراق قرضه دولتی معطوف کردند و تقریباً 20 درصد از سرمایه بازار استیبل کوین هایی مانند تتر یا USDC را از بین بردند.

Tether را بخرید

اما بازده بالاتر ابزارهای سرمایه گذاری سنتی تنها دلیل کاهش محبوبیت ارزهای مبتنی بر بلاک چین نیست. وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران را تشویق کرده است تا وجوه خود را در برابر افزایش نوسانات احتمالی محافظت کنند. در حالی که اکثر فعالان بازار به راحتی وجوه خود را در دارایی‌هایی مانند تتر نگهداری می‌کنند، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران به‌طور کامل از کریپتو خارج شده‌اند و با وجود ناراحتی‌ها و هزینه‌هایی که باید می‌پرداختند، استیبل‌کوین‌ها را با دلار آمریکا معامله کردند.

پس از انفجار FTX، خروج ارزهای دیجیتال شتاب گرفت و ذخایر در صرافی های متمرکز به پایین ترین حد چند ماهه رسید. متاسفانه تا زمانی که رالی بازار به پایان نرسد و روند صعودی معکوس نشود، وضعیت به همین منوال باقی خواهد ماند. خوشبختانه، تنظیم‌کننده‌های مالی و بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند تا پایان سال یا اوایل سال 2023 یک چرخش ایجاد شود، زیرا احساسات نظارتی به تدریج به سمت یک سیاست پولی محتاطانه‌تر تغییر می‌کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.