منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزش بازار بیت کوین از بزرگ ترین بانک های جهان پیشی گرفته است

ارزش بازار بیت کوین از بزرگ ترین بانک های جهان پیشی گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزش بازار بیت کوین از بزرگ ترین بانک های جهان پیشی گرفته است

با بیداری بازار ارزهای دیجیتال در سال جدید، ارزش بازار بیت کوین به عنوان پیشتاز این بازار نیز جهش قابل توجهی را تجربه کرد.

با توجه به Wallex و به نقل از Bitcoinist، بیت کوین با ارزش بازار 443 میلیارد دلار تا 24 ژانویه 2023، از هر بانک بزرگ دیگری در جهان ارزشمندتر است.

بر اساس داده های CompaniesMarketCap، بیت کوین در حال حاضر شانزدهمین دارایی ارزشمند در جهان از نظر ارزش بازار است. بر اساس این داده ها، ارزش بازار بازار ارزهای دیجیتال کمی بیش از یک تریلیون دلار است.

بر اساس نمودار این سایت، ارزش بازار بانک بزرگ آمریکایی JPMorgan Chase 402.7 میلیارد دلار است که آن را در رتبه 19 قرار می دهد.

ارزش بیت کوین بیشتر از بانک آمریکا (رتبه 35) با ارزش بازار 274.44 میلیارد دلار و مورگان استنلی با ارزش 159.97 میلیارد دلار است.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، با ارزش بازار 186.97 میلیارد دلار در رتبه 62 قرار دارد. این رتبه آن را بالاتر از دو بانک چینی بانک ساخت و ساز (رتبه 69) و بانک کشاورزی چین (رتبه 87) قرار می دهد.

در امور مالی سنتی، ارزش بازار یا ارزش بازار به ارزش کل کلیه سهام عمومی منتشر شده توسط شرکت ها اشاره دارد.

بیت کوین در عمر کوتاه خود توانست توجه کاربران را به خود جلب کند و بازار خود را نسبت به رقبای قدیمی و سنتی خود گسترش دهد.

به گفته ادول پاتل، مدیر عامل Mudrex، افزایش بیت کوین به این معنی است که “گاوها فعالانه در تلاش برای از سرگیری روند صعودی هستند.”

ارزش بازار بیت کوین از 325 میلیارد دلار ثبت شده در 23 دسامبر 2022، 36 درصد افزایش یافته است. در آن زمان، شرکت پرداخت مسترکارت با ارزش بازار 328 میلیارد دلار کمی بالاتر از این ارز دیجیتال بود و ماسک “تسلا” ایلان سیزدهمین رتبه بزرگ را به خود اختصاص داد. شرکت در جهان با 396 میلیارد دلار.

با توجه به ماهیت ریسک پوشش در برابر دارایی های سنتی، بیت کوین توجه دولت های مختلف در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

حامیان قدیمی ترین ارز دیجیتال جهان به مبارزه برای پذیرش جهانی این دارایی ادامه می دهند. پذیرشی که می تواند این بیت کوین را به با ارزش ترین دارایی جهان تبدیل کند.

در عین حال، تجزیه و تحلیل بیت کوین نشان می دهد که چندین شاخص از این دست نشان دهنده بیداری شبکه در سال جدید است و نوید فرصتی مطلوب برای خرید بیت کوین را می دهد.