منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ادغام اتریوم چیست؟ همه چیز درباره The Merge

ادغام اتریوم چیست؟ همه چیز درباره The Merge

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ادغام اتریوم چیست؟ همه چیز درباره The Merge

ادغام اتریوم چیست؟

این ادغام نشان‌دهنده ادغام لایه اجرایی موجود اتریوم (شبکه اصلی که امروزه از آن استفاده می‌کنیم) با لایه جدید اجماع اثبات سهام آن، Beacon Chain است. این به روز رسانی نیاز به استخراج انرژی بر را از بین می برد و در عوض شبکه را با استفاده از اثبات سهام ایمن می کند. گامی واقعاً هیجان انگیز در تحقق چشم انداز اتریوم در مورد مقیاس پذیری، امنیت و ثبات بیشتر.

ادغام اتریوم

یادآوری این نکته مهم است که China Beacon در ابتدا جدا از شبکه اصلی کار می کرد. شبکه اصلی اتریوم (شامل همه حساب‌ها، موجودی‌ها، قراردادهای هوشمند و وضعیت بلاک چین) همچنان توسط اثبات کار محافظت می‌شود، حتی زمانی که زنجیره بیکن به صورت موازی با استفاده از اثبات سهام اجرا می‌شود. همگرایی زمانی است که دو سیستم در نهایت ادغام می شوند و اثبات کار به طور دائم با اثبات سهام جایگزین می شود.

بیایید یک مثال بزنیم. تصور کنید که اتریوم یک سفینه فضایی است که با موتور اصلی خود (mainnet) کاملاً آماده سفر بین ستاره ای نیست. زنجیر بیکن یک موتور جدید است. پس از آزمایش های قابل توجه، تقریباً زمان تعویض موتور جدید با موتور قدیمی در حال پرواز فرا رسیده است. یکپارچه سازی یک موتور جدید و کارآمدتر را در یک کشتی موجود قرار می دهد. موتوری که آماده است چندین سال نوری را طی کند و کیهان را به حرکت درآورد.

ادغام اتریوم

ادغام با شبکه اصلی اتریوم

از همان ابتدا، مکانیسم اثبات کار شبکه اصلی را ایمن کرده است. این همان بلاک چین اتریوم است که همه ما به آن عادت کرده ایم. این شامل تمامی تراکنش‌ها، قراردادهای هوشمند و موجودی از زمان شروع آن در جولای 2015 می‌شود. در طول تاریخ اتریوم، توسعه‌دهندگان سخت مشغول آماده‌سازی برای انتقال نهایی از اثبات کار به اثبات سهام بوده‌اند. در 1 دسامبر 2020، Beacon Chain ایجاد شد و از آن زمان به عنوان یک بلاک چین مجزا برای شبکه اصلی وجود دارد و به صورت موازی اجرا می شود.

زنجیره بیکن تراکنش‌های شبکه اصلی را پردازش نکرده است. در عوض، با توافق بر روی اعتبارسنجی‌ها و موجودی‌های موجود در حساب‌هایشان، درباره وضعیت خود به اجماع رسید. پس از آزمایش های گسترده، نوبت زنجیره Beacon برای دستیابی به اجماع برای موارد بیشتر به سرعت نزدیک می شود. پس از ادغام، Beacon Chain موتور اجماع برای همه داده‌های شبکه، از جمله تراکنش‌های سطح اجرا و مانده حساب‌ها خواهد بود. ادغام نشان دهنده تغییر رسمی برای استفاده از زنجیره بیکن به عنوان موتور تولید بلوک است. ماینینگ دیگر وسیله ای برای ایجاد بلوک های معتبر نخواهد بود. درعوض، اعتبارسنجی‌های اثبات سهام این نقش را بر عهده خواهند گرفت و مسئولیت پردازش اعتبار تمام تراکنش‌ها و بلوک‌های پیشنهادی را بر عهده خواهند داشت.

بدون تاریخ گم شده همانطور که شبکه اصلی با زنجیره بیکن ادغام می شود، تمام تاریخچه تراکنش های اتریوم را نیز ادغام می کند. شما هم مجبور نیستید کاری انجام دهید. وجوه شما امن است

ادغام در چه تاریخی انجام می شود؟

طبق یک پست وبلاگ منتشر شده توسط بنیاد اتریوم، ارتقاء “Bellatrix” قبل از ادغام در 6 سپتامبر انجام خواهد شد. سپس ادغام شبکه اصلی اتریوم بین 10 تا 20 سپتامبر فعال خواهد شد. این وبلاگ چنین گفته است ادغام شبکه اصلی اتریوم در دو مرحله ارتقاء Bellatrix و Paris انجام می شود. ارتقاء Bellatrix لایه اجماع اتریوم (زنجیره فانوس دریایی) را برای ادغام آماده می کند. ارتقاء Bellatrix در دوره 144896 انجام می شود، یعنی زمان واقعی 11:34:47 UTC در 6 سپتامبر است.

پس از ادغام

این نشان دهنده پایان اثبات کار برای اتریوم و آغاز دوران اتریوم پایدارتر و سبزتر است. این به‌روزرسانی همچنین راه را برای بهبود مقیاس‌پذیری بیشتر که با اثبات کار امکان‌پذیر نیست، هموار می‌کند و اتریوم را یک قدم به دستیابی به مقیاس کامل، امنیت و ثبات مشخص شده در چشم‌انداز اتریوم نزدیک‌تر می‌کند.

چه اتفاقی برای اتریوم 2 افتاد؟

با نزدیک شدن به ادغام، اصطلاح “Eth2” منسوخ شده است. هنگامی که “Eth1” و “Eth2” در یک زنجیره ادغام شوند، دیگر دو شبکه اتریوم جداگانه وجود نخواهد داشت. فقط اتریوم وجود خواهد داشت.

برای جلوگیری از سردرگمی، انجمن اتریوم موارد زیر را به اشتراک گذاشت:

“Eth1” اکنون لایه است بهره وری تراکنش ها و اجراها را مدیریت می کند.
اکنون لایه “Eth2”. اجماع، وفاق اجماع اثبات سهام را مدیریت می کند.
این به‌روزرسانی اصطلاحات فقط قراردادهای نام‌گذاری را تغییر می‌دهد و اهداف یا نقشه راه اتریوم را تغییر نمی‌دهد.

فیوژن و فانوس دریایی

این ادغام نشان دهنده پذیرش رسمی Beacon Chain به عنوان لایه اجماع جدید برای لایه اجرای اصلی فعلی است. پس از انجام ادغام، اعتبار سنجی ها برای ایمن سازی شبکه اصلی اتریوم تعیین می شوند و استخراج اثبات کار دیگر وسیله ای معتبر برای تولید بلاک ها نخواهد بود. در عوض، بلوک‌ها با اعتبارسنجی گره‌هایی ارائه می‌شوند که اتر را برای حق شرکت در اجماع شرط کرده‌اند. این ارتقا راه را برای بهبود مقیاس پذیری آینده، از جمله شاردینگ هموار می کند.

تحکیم و ارتقاء شانگهای

برای ساده‌سازی و تمرکز تا حد امکان بر روی انتقال موفقیت‌آمیز به اثبات سهام، ارتقاء یکپارچه شامل ویژگی‌های مورد انتظار خاصی است. به عنوان مثال، اتریوم سهامدار در حال حاضر قابل برداشت نیست. به روز رسانی شانگهای به دنبال یک ادغام برنامه ریزی شده است که امکان جمع آوری برچسب ها را فراهم می کند.

یکپارچه سازی و اشتراک گذاری

شاردینگ روشی است که با خوردن و تجزیه و تحلیل داده ها در بلاک چین سرعت پردازش داده ها را افزایش می دهد. در اصل برنامه این بود که قبل از ادغام، برای حل مشکل مقیاس پذیری، روی تقسیم بندی کار شود. با این حال، با رونق راه حل های مقیاس پذیری لایه 2 (مانند Polygon)، اولویت به تغییر اثبات کار به اثبات سهام از طریق ادغام تغییر کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

امتیاز شما

ادغام اتریوم چیست؟ همه چیز درباره The Merge اولین بار در تحقیق و آموزش بازار ارز دیجیتال ارزینجا مگ ظاهر شد. به نظر می رسد.