منو سایت

اتریوم یک امنیت است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اتریوم یک امنیت است

سناتور آمریکایی فکر می کند اتریوم یک امنیت است

یکی دیگر از سیاستمداران آمریکایی در مرکز مقررات صنعت کریپتو، موضع خود را در مورد طبقه بندی قانونی اتریوم تغییر داده است. سناتور سینتیا لومیس (R-WY) روز چهارشنبه گفت که او اکنون دومین ارز دیجیتال بزرگ را به جای یک کالا به عنوان یک امنیت می بیند.

بیت کوین تنها کالای رمزنگاری شده است

لومیس دیدگاه تغییر یافته خود را در مورد اتریوم در روز سه‌شنبه هنگام بحث در مورد اقداماتی که ممکن است مانع از سقوط صرافی FTX در ماه گذشته شده باشد، بیان کرد. او پیشنهاد کرد که لایحه تنظیم دارایی های دیجیتال او که در ماه ژوئن ارائه شد، که به دنبال شفاف سازی نحوه طبقه بندی دارایی های دیجیتال است، می تواند دقیقاً این کار را انجام دهد.

او گفت:

در حال حاضر، در حالی که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده ادعا می کنند که آنها اوراق بهادار نیستند، تنها ارزی که اوراق بهادار نیست، بیت کوین است.

بیانیه این سناتور با ادعاهای او در ماه ژوئن مبنی بر اینکه اتریوم کالایی مانند بیت کوین است، در تناقض بود. با این حال، با حرکت اتریوم به سمت مکانیزم اثبات سهام اجماع پس از ادغام در سپتامبر، او معتقد است که اتریوم ممکن است آنقدر غیرمتمرکز نباشد که به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود.

او توضیح داد: «ناتوانی در حذف سهام اکنون آن را مستعد تبدیل شدن به یک اوراق بهادار می‌کند.

طبق آزمون هاوی، اوراق بهادار دارایی است که توسط یک واحد متمرکز برای جمع آوری پول منتشر می شود، جایی که سرمایه گذاران انتظار دارند از نگهداری آن دارایی بر اساس تلاش های آن واحد تجاری منتفع شوند. در حالی که تا حد زیادی پذیرفته شده است که بیت کوین تحت این آزمون اوراق بهادار قرار نمی گیرد، مدافعان ارزهای دیجیتال و قانونگذاران مدت ها بحث کرده اند که آیا سایر دارایی های دیجیتالی اوراق بهادار هستند یا خیر.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، چندین بار اعلام کرده است که بیشتر ارزهای رمزنگاری شده از جمله استیبل کوین ها را به عنوان اوراق بهادار می بیند. وی تا کنون تنها اعلام کرده است که بیت کوین یک امنیت نیست و می توان آن را یک کالا به حساب آورد.

با این حال، مانند سناتور لومیس، جنسلر پیشنهاد کرد که ادغام اتریوم ممکن است ویژگی‌هایی به اتر داده باشد که می‌تواند آن را به عنوان یک کالا واجد شرایط کند. این به دلیل دوره قفل شرط بندی ارائه شده توسط شبکه در ازای انتظار برای جایزه برای آن شرط است.

نظرات اخیر Rustin Benham از CFTC نشان می دهد که او نیز ممکن است نظر خود را برای پذیرش موقعیت Gensler تغییر دهد، علیرغم اینکه اتریوم را در گذشته یک کالا می دانست.

نظر سناتور آمریکایی در مورد سام بنکمن فرید

لومیس بر این باور است که سام بنکمن-فرید، مدیر عامل صرافی شکست خورده FTX، پس از دریافت دعوت نامه ای از سوی ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، هفته گذشته برای شرکت در جلسه استماع کنگره در مورد سقوط بورس سهام خود تردید کرد.

او گفت:

من فکر می کنم مسئولیت مدنی و کیفری بالقوه برای آنچه در صرافی FTX انجام شد وجود دارد. نداشتن هیئت مدیره، داشتن 135 شرکت، نداشتن توانایی مالی مشخص برای جبران دارایی های مردم… فقط بوی تقلب می دهد.

با این حال، سناتور معتقد است که سام بنکمن-فرید باید به جای شهادت در مقابل کنگره برای ترمیم وجهه عمومی خود، بر عبور از فرآیند ورشکستگی تمرکز کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.