منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا Sam Bankman قیمت Luna و TerraUSD را دستکاری می کند؟

آیا Sam Bankman قیمت Luna و TerraUSD را دستکاری می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا Sam Bankman قیمت Luna و TerraUSD را دستکاری می کند؟

نیویورک تایمز گزارش داد که دادستان های ایالات متحده در حال بررسی این موضوع هستند که آیا سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX، قیمت ارزهای رمزنگاری TerraUSD و Luna را در اوایل سال جاری دستکاری کرده تا به سود کسب و کار خود برسد یا خیر. آن گزارش به نقل از دو نفر از آشنایان این موضوع می‌گوید:

دادستان‌ها در حال بررسی این موضوع هستند که آیا بنکمن-فرید قیمت‌های استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) و توکن مربوط به آن Luna (LUNA) را «دستکاری» کرده است یا خیر.

این دو ارز دیجیتال در ماه می، حدود شش ماه قبل از فروپاشی صرافی FTX و بسیاری از شرکت‌های شکست خورده دیگر، سقوط کردند. یکی از این نهادها، شرکت تجاری تابعه FTX Alameda Research بود که پس از گزارش وال استریت ژورنال و رویترز مبنی بر اینکه FTX میلیاردها دلار به مشتریان وام داده است و اکنون تحت بررسی است، مجبور به توقف معاملات شد.

نیویورک تایمز گزارش داد که تحقیقات در مورد فعالیت های تجاری TerraUSD و Luna Bankman-Fried همچنان ادامه دارد و خاطرنشان کرد که “مشخص نیست که آیا دادستان ها تخلفات SBF را یافته اند یا خیر، اما بازرسان شروع به بررسی تراکنش های TerraUSD و شرکت Luna آن کرده اند. “

در این گزارش بیانیه ای از بنکمن-فرید نقل شده است که می گوید او “از هیچ گونه دستکاری در بازار آگاه نبوده و قطعاً هرگز قصد دستکاری در بازار را نداشته است.”

تحقیقات در مورد اینکه آیا بنکمن-فرید ممکن است این بازارهای ارزهای دیجیتال را دستکاری کرده باشد یا خیر، تنها یکی از جنبه های تحقیقات مداوم مقامات ایالات متحده در مورد شرکت های بنکمن-فرید است. وال استریت ژورنال فاش کرد که وزارت دادگستری (DOJ) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز در روزهای منتهی به فروپاشی FTX در حال تحقیق بودند و بلومبرگ گزارش داد که دادستان های فدرال ماه ها قبل از تشکیل پرونده در حال بررسی این پرونده بوده اند. یک مورد، یک شرکت بود که مقامات باهامایی نیز در حال بررسی شرکت تابعه FTX Digital Markets هستند که دفتر مرکزی آن در آنجا بود.

در همین حال، قانونگذاران ایالات متحده همچنین از بنکمن-فرید می خواهند تا قبل از پایان سال درباره چگونگی ورشکستگی شرکت هایش شهادت دهد. کمیته بانکی سنای ایالات متحده روز چهارشنبه از بانکمن-فرید خواست تا در 14 دسامبر شهادت دهد. در همین حال، اعضای ارشد کمیته خدمات مالی مجلس در حال بررسی صدور احضاریه برای وادار کردن وی به شهادت هستند.

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.