منو سایت

آیا Metaverse اینترنت بعدی است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا Metaverse اینترنت بعدی است؟

آیا متاورس باید یک بلاک چین باشد؟

راه حل های مبتنی بر بلاک چین در چند سال گذشته شاهد کاربردهای مالی، حقوقی، بازی و اجتماعی بوده اند، البته در مقیاس نسبتاً کوچک. با این حال، اینکه آیا سطح زیرساخت بلاک چین برای رشد متاورس ضروری خواهد بود، بی پاسخ باقی مانده است.

پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که ما متاورژن را چگونه تعریف کنیم. برخی از تعاریف فراجهان تنها بر عناصر تجربی آن تمرکز دارند. کلمه Metaverse اغلب ایده پوشیدن هدست واقعیت مجازی (VR) و غوطه ور شدن در دنیای مجازی را تداعی می کند.

که البته اشتباه نیست، اما تعریف ناقصی از فرا وجه است. انتظار می رود متاورس نسخه آینده نگر اینترنت باشد. این یک چشم انداز عالی است، اما چرا به اینترنت جدید نیاز داریم؟ پاسخ در پاسخ به سوال دیگری نهفته است. آیا برای متاورس به بلاک چین نیاز داریم؟

چرا به اینترنت جدید نیاز داریم؟

اینترنت فعلی ما ناکافی است. مشوق ها مجموعه محدودی از ذینفعان را هدف قرار می دهند، سازندگان مورد سوء استفاده قرار می گیرند و کاربران کنترل بسیار کمی بر داده های خود دارند. آیا نسخه جدید اینترنت می تواند آن را تغییر دهد؟

اینترنت توسط برنامه هایی مانند گوگل، متا (فیسبوک سابق)، اینستاگرام و آمازون ساخته و پشتیبانی می شود. این برنامه ها از تکنیک های مختلفی برای جلب توجه کاربران استفاده می کنند تا از آنها کسب درآمد کنند. علیرغم ایجاد ارزش پولی از طریق این برنامه ها، کاربران مقدار بسیار کمی از ارزشی را که بدهکار هستند دریافت می کنند.

حتی زمانی که کاربرانی که ارزش را ایجاد کرده‌اند، پول بسیار کمی دریافت می‌کنند، برنامه‌هایی که توجه کاربران را به خود جلب کرده‌اند، ثروت چند تریلیون دلاری برای خود و سهامدارانشان ایجاد کرده‌اند. اینترنت برای تغییر آن باید فراگیرتر باشد.

این به خاطر خود برنامه ها نیست، بلکه به این دلیل است که آنها در یک اکوسیستم سرمایه داری رشد می کنند. در اینجا برندگان تمام ارزش و ثروت را می گیرند. تا زمانی که تعریف جامع تری از “برندگان” وجود نداشته باشد، خوب است که این اتفاق در اینترنت جدید رخ دهد.

یکی دیگر از چالش های کلیدی اینترنت فعلی، بهره برداری از تولیدکنندگان محتوا است. اینترنت ما را پر از محتوا کرده است. با این حال، حتی سازندگان محتوای با کیفیت به ندرت پول دریافت می کنند. پلتفرم‌ها و واسطه‌هایی که فضای قفسه وب را در اختیار این سازندگان محتوا قرار می‌دهند بیشترین درآمد را دارند. این باید تغییر کند؛ اینترنت باید با سازندگان سازگارتر باشد.

علاوه بر مکانیسم‌های انگیزشی غیرعادی، اینترنت فعلی داده‌های کاربر را نیز بدیهی می‌گیرد. کاربران اینترنت کنترل بسیار کمی بر داده ها و شبکه خود دارند. چرا یک کاربر برای ایجاد شبکه خود هنگام تغییر از فیس بوک به توییتر باید از صفر شروع کند؟ این باید تغییر کند و متاورژن در حال تغییر است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

امتیاز شما

آیا Metaverse اینترنت بعدی است؟ برای اولین بار در ارزنج مگ | تحقیق و آموزش بازار ارزهای دیجیتال به نظر می رسد.