منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا لایت کوین از محدوده فعلی خود خارج می شود؟

آیا لایت کوین از محدوده فعلی خود خارج می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا لایت کوین از محدوده فعلی خود خارج می شود؟

پس از شکستن کف در ماه دسامبر، لایت کوین (LTC) بازگشتی قوی داشت. در ژانویه، این ارز دیجیتال تقریباً 50 درصد رشد داشت. با این حال، عقب نشینی قیمت باعث کاهش ارزش LTC شده است و این ارز اکنون در محدوده خاصی در نمودار روزانه قرار دارد.

به گزارش والکس و به نقل از NewsBTC، قیمت لایت کوین در روز گذشته 0.3 درصد کاهش یافته است که حرکت افقی قیمت را تایید می کند. چشم انداز فنی لایت کوین همچنان حرکتی صعودی دارد زیرا تقاضا برای این سکه همچنان بالاست.

قیمت لایت کوین کاهش یافته و از محدوده اشباع بیش از حد خارج شده است، اما خریداران همچنان در بازار دست بالا را دارند. با این حال، کاهش میزان انباشت ممکن است باعث شود که خرس ها رفتار قیمت را کنترل کنند. اگر این روند تحقق یابد و در طول هفته ادامه یابد، می تواند منجر به شکست حمایت نزدیک شود. قیمت فعلی لایت کوین در حال حاضر 78 درصد کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در سال 2021 است.

نمودار قیمت LTC در بازه زمانی روزانه
نمودار قیمت LTC در بازه زمانی روزانه

قیمت LTC در زمان نگارش این مقاله حدود 88 دلار است. این ارز دیجیتال در چند هفته گذشته چندین بار به سطوح مقاومتی حمله کرد، اما نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند. لایت کوین قبل از کاهش قیمت بعدی، با دو سطح مقاومت قوی مواجه شد.

این دو سطح مقاومت کلیدی در 90 دلار و 92 دلار قرار دارند. اگر تقاضا برای این آلتکوین ثابت بماند، می‌توانیم شاهد تلاش مجدد این ارز برای حمله به 90 دلار باشیم.

از سوی دیگر، نزدیکترین پشتیبانی لایت کوین در محدوده 86 دلار است. اگر اصلاح قیمت ادامه یابد، مانع بعدی 82 دلار است.

نمودار قیمت لایت کوین با میانگین متحرک روزانه 20، 50 و 20
نمودار قیمت لایت کوین با میانگین متحرک روزانه 20، 50 و 20

تجزیه و تحلیل لایت کوین نشان می دهد که تقاضا برای LTC در چند هفته گذشته اندکی کاهش یافته است. شاخص قدرت نسبی این روند را با سقوط به زیر سطح 60 نشان می دهد.

با این حال، محدوده 60 همچنان تایید می کند که تعداد خریداران از فروشندگان بیشتر است. شکست قیمت از میانگین متحرک ساده 20 روزه نیز این نکته را تایید می کند. خریداران حرکت بازار را تعیین می کنند.

قیمت این ارز همچنان بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه و 200 روزه است که نشان دهنده روند صعودی اخیر آن است.

نشانگر MACD لایت کوین
نشانگر MACD لایت کوین

با توجه به کاهش فشار خرید، شاخص MACD که حرکت بازار را نشان می دهد، یک تقاطع نزولی را تشکیل می دهد که معمولاً با سیگنال های فروش همراه است.

این موضوع ممکن است باعث کاهش قیمت این ارز در روزهای آینده شود. اندیکاتور سهموی SAR که معیاری برای ارزیابی روند و مقدار حرکت قیمت است، مثبت باقی ماند.