منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سرمایه گذاران Tron باید نگران باشند؟

آیا سرمایه گذاران Tron باید نگران باشند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا سرمایه گذاران Tron باید نگران باشند؟

Tronscan آخرین داده های شبکه Tron را روز گذشته (14 ژانویه) منتشر کرد. این داده ها شامل برخی ارقام قابل توجه است.

با توجه به Valx و به نقل از Ambcrypto، کل ارزش قفل شده در شبکه Tron بیش از 9.8 میلیارد دلار است. تعداد حساب های ایجاد شده در این شبکه به 135 میلیون رسیده است. تعداد کل تراکنش های این شبکه به 4.64 میلیارد رسید.

یکی دیگر از اتفاقات مهم این شبکه، قرار گرفتن آن در اپلیکیشن مالی بلاک بانک بود. با این تعامل، کاربران این اپلیکیشن می توانند ارز ترون را با ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره خریداری کنند.

عملکرد قیمت Tron (TRX) نیز قابل تحسین بوده است. ارزش این ارز دیجیتال در هفته گذشته 20 درصد افزایش یافته است. ارزش بازار ترون در زمان نگارش این مقاله کمی بیش از 5.8 میلیارد دلار است.

اما این شادی ممکن است زیاد دوام نیاورد. داده های سایت Cryptoquant دارای علائم نزولی است.

تجزیه و تحلیل CryptoQuant از Tron نشان می دهد که شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز در منطقه اشباع خرید قرار دارد که ممکن است منجر به افزایش فشار فروش در روزهای آینده شود.

از سوی دیگر، باند میانگین متحرک نمایی (EMA) نیز یک تقاطع صعودی در نمودار قیمت ترون ایجاد کرده است که می تواند به ادامه روند صعودی منجر شود. شاخص جریان پول (MFI) بالاتر از خنثی بود و شانس افزایش قیمت را افزایش داد. اما شاخص جریان نقدی Chaikin (CMF) کاهش جزئی داشت که یک سیگنال منفی است.

نمودار قیمت ترون به شاخص های بازار
نمودار قیمت ترون به شاخص های بازار

علاوه بر شاخص های فنی، تحلیل درون زنجیره ای نیز صعودی است. تقاضا برای TRX در بازار مشتقات افزایش یافته است که می توان آن را در افزایش نرخ تامین مالی در بورس بایننس مشاهده کرد.

نمودار نرخ سرمایه گذاری بایننس، فعالیت توسعه ترون و شاخص های اجتماعی
نرخ تامین مالی بایننس با رنگ زرد مشخص شده است

شاخص‌های محبوبیت اجتماعی Tron نیز نسبتاً بالا باقی می‌ماند که نشان‌دهنده محبوبیت این ارز در بین جامعه رمزنگاری است. این در حالی است که حجم فعالیت های عمرانی کاهش یافته است که عامل نگران کننده ای است.