منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا تغییر روند بازار کریپتو در راه است؟

آیا تغییر روند بازار کریپتو در راه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا تغییر روند بازار کریپتو در راه است؟

بازارهای کریپتو بیش از یک سال است که در یک چرخه نزولی بوده اند که به طرز وحشتناکی شبیه به چرخه های قبلی بازار است. به نظر می رسد بازارهای نزولی همیشه طولانی هستند، اما یک روند نزولی شدید فقط حدود یک سال ادامه دارد. صنعت کریپتو در نوامبر 2021 به بالاترین سطح خود یعنی کمی بیش از 3 تریلیون دلار در ارزش بازار رسید. تقریباً یک سال بعد، در 22 نوامبر، به پایین ترین سطح چرخه 820 میلیارد دلاری رسید که 73 درصد کاهش داشت.

در گزارش اخیر Ahead of the Curve، Arcane Research اشاره کرد که این چرخه خرس اکنون از نظر طول با چرخه خرسی سال 2014 و 2018 مطابقت دارد. Erkin Research گفت:

بازار نزولی بیت کوین در حال حاضر با بازارهای نزولی 2015-2014 و 2018 قابل مقایسه است.

رمزنگاری

پایان بازار خرسی؟

با این حال، در چرخه قبلی، بازارها 87 درصد از 830 میلیارد دلار در ژانویه 2018 به بیش از 100 میلیارد دلار ارزش بازار در دسامبر همان سال کاهش یافت. با وجود فروپاشی Luna و FTX، مقیاس این کاهش چندان بزرگ نبود. آنچه پس از این تصادفات رخ داد، یک دوره طولانی از تثبیت و انباشت آهسته بود که اکنون می توانیم آن را مشاهده کنیم.

این گزارش خاطرنشان می کند که بازار فعلی بیت کوین (نه ارزش کل ارز دیجیتال) یک دوره اوج به پایین 376 روزه را تجربه کرده است. در سال 2018، این دوره 364 روز و در سال 2014 – 407 روز به طول انجامید. بنابراین، اگرچه مدت زمان تخلیه فعلی در طول دوره قابل مقایسه با دوره های قبلی است، اما به احتمال زیاد به کف بازار نیز رسیده است. بازارها در هفته گذشته حدود 10 درصد نسبت به پایین ترین سطح بازار نزولی فعلی افزایش یافته اند. با حدود 80 میلیارد دلار سرمایه کل، ارزش بازار بار دیگر به بیش از 900 میلیارد دلار رسید.

تجزیه و تحلیل بازار کریپتو

تغییر قلب فدرال رزرو و تأثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

تأثیرات دیگر نیز می تواند نشان دهنده پایین بودن بازار کریپتو و تغییر روند باشد. تغییر فدرال رزرو آمریکا به اقدامات محرک “کمتر تهاجمی” می تواند به معنای افزایش کمتر نرخ بهره در سال آینده باشد. این می‌تواند خبر خوبی برای دارایی‌های ریسکی مانند سهام فناوری و ارزهای دیجیتال باشد، که همه در سال جاری از بین رفته‌اند.

آیا تغییر روند بازار کریپتو در راه است؟

بیت کوین در این هفته 17000 دلار را پس گرفت و اتریوم به بالای 1300 دلار بازگشت، بنابراین یک روند معکوس طولانی مدت ممکن است شکل بگیرد. با این حال، تا اواخر سال جاری که مؤسسات بزرگ به این کلاس دارایی بازگردند، بعید است که یک بازار صعودی کامل وجود داشته باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.