منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آنها دزد را روی سکوی مانگو دستگیر کردند

آنها دزد را روی سکوی مانگو دستگیر کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آنها دزد را روی سکوی مانگو دستگیر کردند

تاجری که 110 میلیون دلار از صرافی غیرمتمرکز مانگو برداشت کرده بود در پورتوریکو دستگیر و به دستکاری در بازار و کلاهبرداری متهم شد.

بر اساس شکایتی که قبلاً در منطقه جنوبی نیویورک ثبت شده بود، اداره تحقیقات فدرال (FBI) آبراهام آیزنبرگ را به یک فقره کلاهبرداری سیمی و یک مورد دستکاری بازار در ارتباط با عملکرد وی از پلت فرم Mango متهم کرد.

آیزنبرگ در 11 اکتبر با دستکاری ارزش توکن بومی پلتفرم، MNGO، از Mango سوء استفاده کرد و به طور مصنوعی قیمت آن را در برابر USD Coin افزایش داد. آیزنبرگ و تیمش سپس وام‌های هنگفتی را علیه وثیقه‌های متورم MNGO گرفتند و خزانه‌های مانگو را در حدود ۱۱۰ میلیون دلار در ارزهای دیجیتال مختلف تخلیه کردند. یک روز بعد در 12 اکتبر، مانگو برای بازگرداندن وجوه وارد مذاکره با آیزنبرگ شد. چند روز بعد، در 15 اکتبر، مانگو تایید کرد که 67 میلیون دلار از دارایی های مختلف رمزنگاری بازگردانده شده است.

آیزنبرگ سپس علناً به اداره صرافی ارزهای دیجیتال اعتراف کرد و گفت که او بخشی از تیمی بود که “یک استراتژی معاملاتی بسیار سودآور را اجرا کرد” و گفت که معتقد است همه اقدامات او “اقدامات قانونی در بازار آزاد” است.

در آخرین شکایت خود، FBI اعلام کرد که اقدامات آیزنبرگ هم تقلب و هم دستکاری در بازار است، زیرا او «عمداً و آگاهانه» درگیر طرحی است که شامل «دستکاری عمدی و مصنوعی» قیمت‌های آتی مانگو مارکت است. این دستکاری قیمت در نهایت به او اجازه داد تا 110 میلیون دلار ارز دیجیتال را تخلیه کند. که بیشتر آن از سپرده های سایر سرمایه گذاران مانگو تامین شده است.

براندون راز مامور ویژه FBI در شکایت 23 دسامبر توضیح داد:

بسیاری از سرمایه گذاران مانگو مارکت سپرده های خود را به دلیل برداشت های آیزنبرگ از دست دادند.

راز گفت که آیزنبرگ احتمالاً می‌دانست که اقداماتش غیرقانونی است زیرا یک روز پس از تخلیه مانگو از ایالات متحده به اسرائیل پرواز کرد. او گفت:

بر اساس زمان پرواز، به نظر می رسد این سفر تلاشی برای جلوگیری از دستگیری توسط مجریان قانون بلافاصله پس از طرح دستکاری بازار بوده است.

بر اساس سندی از دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، آیزنبرگ در 26 دسامبر در پورتوریکو دستگیر شد. در نوامبر، آیزنبرگ دوباره شانس خود را در پروتکل Defy-Ave امتحان کرد. در این تلاش، او 40 میلیون از Ave در اکثر توکن های CRV وام گرفت و شرط گذاشت که قیمت از طریق یک سری فروش های کوتاه پیچیده کاهش یابد. با این حال، این طرح در نهایت شکست خورد زیرا قیمت در واقع در طول حمله افزایش یافت و آیزنبرگ متحمل ضرر قابل توجهی به دلیل موقعیت فروش باز شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.