منو سایت

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یکی از ارزهای محبوب در دنیای ارزهای دیجیتال است که از بدو پیدایش مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار گرفته است. این پلتفرم منحصر به فرد مبتنی بر بلاک چین در سال 2015 توسط چارلز هاسکینسون ایجاد و تأسیس شد. ارز محبوب کاردانو کارکردهای مختلفی دارد و می توان از آن برای پرداخت کالا و خدمات، پرداخت تراکنش ها در شبکه کاردانو و کسب سود استفاده کرد. کاردانو از امنیت بسیار خوبی نیز برخوردار است و معاملات آن با سرعت بالا و با کارمزد پایین انجام می شود. در این مقاله به بررسی کاردانو چیست و نحوه خرید ارز کاردانو می پردازیم. بنابراین، اگر می خواهید با روش های مختلف خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو را یاد بگیرید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

ارز دیجیتال کاردانو (ADA) چیست؟

ADA ارز دیجیتال بومی شبکه کاردانو است که در سال 2015 تاسیس شد. صاحبان کاردانو به افتخار آگوستا آدا کینگ نام پروژه را Ada گذاشتند و سپس در سال 2017 آن را به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کردند. Ada با هدف ساختن یک بهتر معرفی شد. جهان برای کاربران کریپتو است و چندین سال است که در این مسیر وجود داشته است. این ارز منحصر به فرد دارای عملکردهای مختلف عملی است. به همین دلیل می توان آدا را گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری دانست. امنیت بالا، مقیاس پذیری، انعطاف پذیری، سرعت بالا در تراکنش و کارمزد پایین به عنوان ویژگی های اصلی این پلتفرم شناخته می شوند.

ارز دیجیتال کاردانو چیست؟

کاردانو سازگاری خوبی با محیط دارد و به آن آسیب نمی رساند. علاوه بر این، شبکه ارز دیجیتال کاردانو از اپلیکیشن های مختلفی مانند شبکه های مالی DeFi و NFT پشتیبانی می کند. با توجه به این تفاسیر، می توان گفت کاردانو در مسیری متفاوت از سایر ارزهای دیجیتال قرار دارد. این ارز که خود را به عنوان جایگزینی برای اتریوم معرفی می کرد، در صورت تحقق برنامه های خود، تغییر بزرگی برای کاربران کریپتو خواهد بود. پس اگر شما هم جزو افراد صبور هستید و می خواهید روی این ارز سرمایه گذاری کنید، باید نحوه خرید ارز کاردانو را به طور کامل یاد بگیرید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو در صرافی های خارجی

Cardano یکی از محبوب ترین و محبوب ترین ارزها در دنیای ارزهای دیجیتال است. این ارز در بسیاری از صرافی های خارجی فهرست شده است. صرافی ها انواع مختلفی دارند و شرایط لازم برای خرید کاردانو را برای کاربران خود فراهم کرده اند. اما به دنبال تحریم‌های بین‌المللی مبادلات مالی با ایران و محدودیت‌های اعمال شده بر کاربران ایرانی، بسیاری از صرافی‌های متمرکز خارجی به آنها خدمات نمی‌دهند.

به طور کلی ارزهای خارجی به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می شوند. به طور کلی صرافی های غیرمتمرکز گزینه بهتری برای کاربران ایرانی هستند، اما باید به قابلیت اطمینان آنها توجه کنید و برای امنیت بیشتر از VPN استفاده کنید. در زیر نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو در صرافی ها را به شما آموزش می دهیم.

تجارت کاردانو در مبادلات خارجی

خرید و فروش ارز کاردانو در صرافی های متمرکز

یکی از روش های خرید و فروش ارز کاردانو استفاده از صرافی های متمرکز است. این صرافی ها به عنوان یک واسطه عمل می کنند و شرایط لازم را برای معامله ارز کاردانو در اختیار کاربران قرار می دهند. این نوع صرافی ها امنیت بالایی دارند و اکثر معاملات ارزی کاردانو در این صرافی ها انجام می شود. برای کار با این صرافی ها ابتدا باید در یکی از این صرافی ها حساب باز کنید و احراز هویت شوید.

در صرافی های متمرکز می توانید معاملات نقطه ای، آتی، مارجین، ربات و انواع دیگر معاملات را انجام دهید. با افتتاح حساب و شارژ حساب کاربری خود می توانید انواع تراکنش های کاردانو را در این صرافی ها شروع کنید. توجه داشته باشید که صرافی های متمرکز گزینه خوبی برای خرید و فروش ارز کاردانو هستند. اما همانطور که گفتیم اکثر این صرافی ها کاربران ایرانی را بن کرده اند و به شما اجازه کار نمی دهند.

به طور کلی، بهترین صرافی های متمرکز در جهان عبارتند از:

نحوه معامله ارز دیجیتال Cardano در صرافی های غیرمتمرکز

صرافی های غیرمتمرکز نوع دیگری از صرافی هستند که برای خرید و فروش کاردانو استفاده می شود. این صرافی ها امنیت زیادی دارند و معاملات کاردانو در داخل آنها به صورت همتا به همتا انجام می شود. به عبارت دیگر می توانید تراکنش کاردانو را مستقیما انجام دهید و نیازی به واسطه برای انجام معامله نیست. در داخل صرافی های غیرمتمرکز، می توانید تجارت خود را مستقیماً با سایر معامله گران شروع کنید. روش خرید ارز کاردانو در صرافی های غیرمتمرکز بر اساس تنظیماتی است که شما انتخاب می کنید.

صرافی های غیرمتمرکز کارمزدهای بسیار پایینی را برای تراکنش های کاردانو دریافت می کنند و محیط امنی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند. با توجه به محدودیت هایی که برای کاربران ایرانی وجود دارد، برای امنیت بیشتر بهتر است از این صرافی ها با اتصال به VPN استفاده کنید.

به طور کلی، بهترین صرافی های غیرمتمرکز در جهان عبارتند از:

ارز دیجیتال کاردانو را بخرید و سرمایه گذاری کنید

نحوه معامله ارز دیجیتال کاردانو در صرافی های ایران

معاملات ارزهای دیجیتال کاردانو تنها محدود به صرافی های خارجی نیست، بلکه می توانید از صرافی های ایرانی برای خرید و فروش ADA نیز کمک بگیرید. کاردانو یک ارز پرطرفدار و پرطرفدار در سراسر جهان است، به همین دلیل اکثر صرافی های ایرانی از این ارز پشتیبانی می کنند و راه خرید ارز کاردانو در این صرافی ها بسیار ساده است.

اما نکته مهم این است که معاملات کاردانو خود را در یک صرافی مطمئن و مطمئن انجام دهید. والکس یکی از صرافی های معتبر ایرانی است که از ارز کاردانو پشتیبانی می کند و شرایط لازم را برای معاملات آن فراهم کرده است. با مراجعه به این سایت می توانید به راحتی در عرض چند ثانیه کاردانو را خرید و فروش کنید. در زیر با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو در صرافی والکس آشنا خواهیم شد.

1- ثبت نام در صرافی والکس

قبل از یادگیری نحوه خرید ارز کاردانو و فروش کاردانو از طریق صرافی والکس، باید در این سایت حساب باز کنید. ثبت نام در این سایت آسان است و تنها چند دقیقه طول می کشد. به طور کلی نحوه ثبت نام در صرافی والکس به شرح زیر است:

باز کردن یک حساب Valex برای Cardano
نحوه خرید ارز کاردانو در صرافی والکس

۲- حساب کاربری را در صرافی والکس شارژ کنید

پس از افتتاح حساب در صرافی والکس، باید حساب خود را شارژ کنید. بدون شارژ حساب خود نمی توانید ارز کاردانو را بخرید و بفروشید. به عبارت دیگر، این فرآیند برای تجارت ارز دیجیتال کاردانو اجباری و ضروری است. بارگذاری مجدد حساب کاربری در این سایت بسیار آسان است و حداکثر دو دقیقه زمان می برد. پس از شارژ می توانید نحوه خرید ارز کاردانو را دنبال کنید. برای شارژ کردن حساب کاربری خود در صرافی Valex، باید موارد زیر را انجام دهید:

حساب کاربری Valax را بارگیری مجدد کنید

3- نحوه خرید و فروش ارز کاردانو در صرافی والکس

هنگامی که دو مرحله قبلی را با موفقیت انجام دادید، زمان آن فرا رسیده است که نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو را یاد بگیرید. تراکنش ارز دیجیتال کاردانو در صرافی والکس در دو حالت فوری و پیشرفته انجام می شود. شما می توانید با توجه به نیاز خود روش مناسبی را برای خرید و فروش ارز آدا انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نحوه خرید ارز کاردانو و نحوه فروش آن در هر یک از روش ها کاملا متفاوت است و در شرایط متفاوتی انجام می شود. روش های معاملاتی کاردانو در این بورس به شرح زیر است:

خرید و فروش فوری ارز کاردانو

خرید و فروش فوری به عنوان بهترین و ساده ترین راه برای معامله ارز کاردانو شناخته می شود. در این روش معاملاتی، خرید و فروش کاردانو بر اساس قیمت روز آدا انجام می شود. برای این کار کافی است به قسمت معاملات رفته و سپس روی گزینه خرید و فروش فوری کلیک کنید. روش خرید ارز کاردانو به این صورت است که ابتدا باید مقدار مورد نیاز کاردانو را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه خرید کلیک کنید تا فرآیند خرید با موفقیت انجام شود. پس از تایید تراکنش، Cardanos خریداری شده به طور خودکار به کیف پول شما اضافه می شود.

خرید و فروش فوری ارز Cardano در Valex

روش فروش ارز کاردانو به این صورت است که باید تعداد کاردانویی را که می خواهید بفروشید انتخاب کنید. سپس در صورت تایید قیمت کاردانو توسط شما می توانید گزینه sell را کلیک کنید. فروش کاردانو در عرض چند ثانیه صورت می گیرد و پس از آن مبلغ دریافتی به تومان در کیف پول شما قابل مشاهده خواهد بود. مراقب باشید که قبل از فرآیند فروش باید قیمت فعلی ADA را بررسی کنید و معامله خود را با بهترین قیمت انجام دهید.

تجارت ارز پیشرفته Ada

اگر توانایی پیش بینی قیمت و آینده کاردانو را دارید، معاملات پیشرفته گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این روش معامله به روشی پیچیده انجام می شود و کاملاً با روش آنی متفاوت است. در معاملات پیشرفته، قیمت خرید و فروش کاردانو را خودتان انتخاب می کنید. یعنی معامله کاردانو با توجه به قیمت مورد نظر شما انجام می شود. بنابراین با آنالیز ارز آدا و بررسی اخبار می توانید بهترین قیمت را برای خرید و فروش ارز آدا انتخاب کنید.

خرید و فروش پیشرفته ارز آدا در والکس

برای انجام معامله پیشرفته با ارز کاردانو، کافی است به تب معاملات بروید و سپس روی گزینه معامله پیشرفته کلیک کنید. روش خرید ارز کاردانو به این صورت است که ابتدا باید نام ارز را جستجو کنید تا نمودار و مشخصات آن برای شما نمایش داده شود. مشخصات ارز کاردانو شامل قیمت، نمودار، لیست معاملات قبلی و موارد دیگر است. سپس باید مقدار ارز آدا و قیمت مورد نظر را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید روی گزینه خرید کلیک کنید. معامله زمانی انجام می شود که قیمت کاردانو به قیمت تعیین شده توسط شما برسد.

نحوه فروش ارز کاردانو مانند نحوه خرید ارز کاردانو است. ابتدا تاریخچه معاملات و نمودار را بررسی کنید تا بتوانید ارزهای خود را با بالاترین قیمت ممکن بفروشید. در مرحله بعد، باید تعداد کاردانوهایی را که قصد فروش آنها را دارید انتخاب کنید. اکنون قیمت مورد نظر را تعیین کرده و سپس بر روی گزینه sell کلیک کنید. اگر تراکنش به قیمت تعیین شده شما برسد، معامله فروش تکمیل شده و مبلغ به کیف پول تومانی شما اضافه می شود.

توصیه می کنیم پس از خرید کاردانو، اگر قصد معامله روزانه آن را ندارید، دارایی خود را به کیف پول کاردانو منتقل کنید. کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری گزینه ای مطمئن برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده هستند. البته به دلیل داشتن کیف پول سخت افزاری آفلاین از امنیت بالاتری برخوردار بوده و امکان حمله بسیار کمتر از نمونه های آنلاین یا نرم افزاری است.

خرید ارز کاردانو، سرمایه گذاری در یک پروژه خلاقانه

Cardano یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال است که روی پلتفرم بلاک چین خود راه اندازی شده است. این توکن ارزش بازار بالایی دارد و هدف از طراحی آن ایجاد دنیایی بهتر برای کاربران ارزهای دیجیتال است. کاردانو دارای سرعت تراکنش بالا، کارمزد پایین و امنیت بالا است. به همین دلیل بسیاری از افراد مشتاق یادگیری نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو هستند و علاقه مند به سرمایه گذاری در این ارز هستند.

کاردانو به دلیل امنیت بالا، مقیاس پذیری، شبکه بلاک چین توسعه یافته و سازگاری با اکوسیستم، یک ارز منحصر به فرد با پتانسیل بالا در نظر گرفته می شود. با توجه به این تفاسیر، خرید کاردانو احتمالا یک گزینه سرمایه گذاری مناسب برای افراد صبور است. در این مقاله نحوه خرید ارز کاردانو در مبادلات خارجی و ایرانی را برای شما توضیح داده ایم. بنابراین با استفاده از آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال کاردانو به راحتی می توانید روی این ارز سرمایه گذاری کنید و یا آن را معامله کنید.