منو سایت

آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

نحوه استخراج بیت کوین: راهنمای استخراج بیت کوین قسمت دوم

پرداخت به ماینرهای بیت کوین چگونه است؟

این شبکه کار انجام شده توسط استخراج کنندگان بیت کوین را در قالب ارائه پاداش برای تولید بلاک های جدید تشخیص می دهد. دو نوع پاداش برای استخراج بیت کوین وجود دارد: بیت کوین های جدیدی که با هر بلوک ایجاد می شوند و هزینه هایی که کاربران برای انجام تراکنش در شبکه می پردازند. اما یک ماینر چقدر درآمد دارد؟

پاداش ایجاد هر بلوک بیت کوین 6.25 بیت کوین است. این مقدار قرار است در فواصل زمانی ثابت تقریباً چهار ساله به نصف کاهش یابد تا در نهایت دیگر بیت کوین استخراج نشود و تنها کارمزد تراکنش ها امنیت شبکه را تضمین کند. تا سال 2040، پاداش بلاک به کمتر از 0.2 بیت کوین کاهش می یابد و تنها 80000 بیت کوین از 21 میلیون بیت کوین باقی می ماند. پس از سال 2140، ماینینگ عملا به پایان می رسد و تمام 21 میلیون بیت کوین به طور کامل استخراج می شود.

برنامه تولید بیت کوین از طریق استخراج

برنامه تولید بیت کوین از طریق استخراج

حتی اگر پاداش بلاک در طول زمان کاهش یابد، نصف شدن گذشته تا حد زیادی با افزایش قیمت بیت کوین جبران شده است. در حالی که این تضمینی برای افزایش قیمت مشخص نیست، ماینرهای بیت کوین در مورد چشم انداز خود اطمینان نسبی دارند. جامعه قویاً از توافق‌نامه استخراج کنونی حمایت می‌کند و هیچ برنامه‌ای برای حذف تدریجی آن مانند اتریوم، یکی دیگر از سکه‌های اصلی استخراج، ندارد. اگر شرایط مناسب باشد، ماینرهای بیت کوین می توانند مطمئن باشند که این سرمایه گذاری سودآور خواهد بود. اگرچه ماینینگ یک تجارت رقابتی است، اما شروع آن هنوز نسبتاً آسان است. در سال‌های اولیه بیت‌کوین، علاقه‌مندان می‌توانستند نرم‌افزاری را روی رایانه خود اجرا کنند و بلافاصله شروع به کار کنند. آن روزها خیلی گذشته است، اما ایجاد یک ماینر اختصاصی بیت کوین آنقدرها که در نگاه اول به نظر می رسد دشوار نیست.

چگونه سخت افزار مناسب را انتخاب کنیم؟

اگر کنجکاو هستید که چگونه می توانید استخراج بیت کوین را شروع کنید، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که برای استخراج بیت کوین، تنها گزینه شما خرید یک دستگاه استخراج بیت کوین، مانند یک دستگاه آی سی اختصاصی است. ، معروف به ASIC.

این ماشین ها فقط می توانند بیت کوین استخراج کنند، اما در آن بسیار کارآمد هستند. آنها به قدری کارآمد هستند که معرفی آنها در حدود سال 2013 باعث شد همه انواع دیگر سکوهای استخراج تقریباً یک شبه منسوخ شوند. اگر به دنبال استخراج با پردازنده های اصلی، کارت های گرافیک (GPU) یا FPGA های پیشرفته تر هستید، باید به سراغ ارزهای دیجیتال دیگر بروید. اگرچه این ماشین ها می توانند بیت کوین استخراج کنند، اما این کار را با سرعت کم انجام می دهند که فقط اتلاف وقت و برق است.

FYI، بهترین کارت گرافیک درست قبل از عرضه ASIC، AMD 7970، 800 میلیون هش در ثانیه تولید کرد. در حال حاضر، یک ASIC متوسط ​​100 تریلیون هش در ثانیه تولید می کند که این تفاوت 125000 برابری است.

تعداد هش های تولید شده در هر ثانیه معمولاً به عنوان “هش ریت” نامیده می شود و یک اندازه گیری عملکرد مهم ریگ های ماینینگ است.

هنگام خرید دستگاه استخراج بیت کوین باید دو عامل دیگر را در نظر بگیرید. یکی مصرف برق است که با وات اندازه گیری می شود. بین دو دستگاهی که تعداد هش یکسانی تولید می کنند، دستگاهی که کمترین انرژی را مصرف می کند سود بیشتری خواهد داشت. معیار سوم قیمت واحد برای هر دستگاه است. اگر 10 سال طول بکشد تا هزینه خود را از طریق ماینینگ پرداخت کند، داشتن کارآمدترین ASIC در انرژی در جهان بی معنی است.

بیت کوین دارای اکوسیستم نسبتاً پر جنب و جوشی از سازندگان ASIC است که اغلب در این سه پارامتر متفاوت هستند. برخی ممکن است ASICهای کارآمدتر اما گران‌تری تولید کنند، در حالی که برخی دیگر سخت‌افزار با عملکرد پایین‌تر را با هزینه کمتر تولید می‌کنند. قبل از تجزیه و تحلیل اینکه کدام دستگاه برای نیازهای شما بهترین است، مهم است که عوامل دیگری را که بر سودآوری استخراج بیت کوین تأثیر می‌گذارند، درک کنید.

اقتصاد استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین مانند کسب و کار املاک و مستغلات کاملاً به مکانی که شما آن را انجام می دهید بستگی دارد. مکان های مختلف در سراسر جهان میانگین قیمت برق متفاوتی خواهند داشت. برق خانگی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اغلب برای تولید بسیار گران است و از نظر مالی مقرون به صرفه نیست. با توجه به اینکه قیمت برق اغلب بین 0.15 تا 0.25 دلار در هر کیلووات ساعت است، استخراج بیت کوین مسکونی برای سودآوری مداوم بسیار بالا است.

ماینرهای حرفه ای بیت کوین اغلب در مناطقی کار می کنند که برق بسیار ارزان است. برخی از این مناطق عبارتند از منطقه سیچوان چین، ایسلند، منطقه ایرکوتسک روسیه و همچنین برخی مناطق در ایالات متحده و کانادا. این مناطق معمولاً دارای نوعی تولید برق محلی کم هزینه هستند، مانند سدهای برق آبی.

قیمت‌هایی که این ماینرهای بیت‌کوین از آن لذت می‌برند اغلب کمتر از 0.06 دلار در کیلووات ساعت است، که معمولاً به اندازه‌ای پایین است که حتی در زمان رکود بازار سود کسب کند. قیمت های کمتر از 0.10 دلار به طور کلی برای حفظ عملکرد انعطاف پذیر توصیه می شود. یافتن مکان مناسب برای حفاری بستگی زیادی به شرایط دارد. افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند ممکن است نیازی به تغییر مکان خود به معدن نداشته باشند، در حالی که افراد در کشورهای توسعه یافته ممکن است موانع بیشتری برای ورود داشته باشند.

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

جدای از انتخاب سخت افزار، سود و درآمد یک ماینر به شدت به شرایط بازار و در دسترس بودن سایر ماینرها بستگی دارد. در طول بازارهای صعودی، قیمت بیت‌کوین می‌تواند سر به فلک بکشد و ارزش بیت‌کوین‌های استخراج‌شده از آن‌ها را بر حسب دلار بیشتر کند.

با این حال، جریان‌های مثبت از بازارهای صعودی توسط سایر استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که شاهد افزایش سود و خرید ماشین‌های بیشتر برای استفاده از جریان درآمد هستند، متعادل می‌شوند. نتیجه این است که هر ماینر اکنون بیت کوین کمتری نسبت به قبل تولید می کند. در نهایت، درآمد ایجاد شده به نقطه تعادلی می رسد که در آن ماینرهای با کارایی کمتر شروع به درآمد کمتری نسبت به هزینه های خود در برق می کنند، در نتیجه ماشین ها را خاموش می کنند و به دیگران اجازه می دهند بیت کوین بیشتری استخراج کنند.

در بازار نزولی، اصل مخالف صدق می کند: تا زمانی که ماینرها شروع به تعطیلی دسته جمعی دکل های خود نکنند، درآمد کاهش می یابد. به منظور اجتناب از رقابت، ماینرهای موجود بیت کوین باید ترکیبی برنده از موقعیت مکانی و سخت افزاری پیدا کنند که به آنها اجازه می دهد تسلط خود را حفظ کنند. آنها همچنین باید دائماً سرمایه خود را حفظ کرده و مجدداً سرمایه گذاری کنند، زیرا سخت افزار کارآمدتر می تواند به طور کامل سود استخراج کنندگان قدیمی را از بین ببرد.

ادامه این مقاله را در قسمت سوم آموزش استخراج بیت کوین بخوانید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.