منو سایت

آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

نحوه استخراج بیت کوین: راهنمای استخراج بیت کوین قسمت سوم

مقایسه سودآوری سخت افزار معدن

چندین ماشین حساب آنلاین در وب سایت هایی مانند AsicMinerValue، CryptoCompare و Nicehash وجود دارد که می توانید به سرعت سودآوری تجهیزات ماینینگ برای استخراج بیت کوین را بررسی کنید. همچنین با فرمول زیر می توان سود را به صورت دستی تخمین زد:

آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

این فرمولی است که بسیاری از این ماشین‌حساب‌ها از آن استفاده می‌کنند و به سادگی سهم شما از کل هش‌ریت تقسیم بر کل خوراک شبکه را به دلار نشان می‌دهد. مقادیر ورودی مورد نیاز یا پارامترهای ثابت هستند (زمان بلوک برای بیت کوین 10 دقیقه است، بنابراین شش بلوک در ساعت و 144 بلاک در روز استخراج می شود) یا می توان آن را در وب سایت های داده مانند Blockchain.com یا Coinmetrics پیدا کرد.

برای کسب سود باید هزینه برق را نیز کاهش داد. به لطف معادل بین کیلووات و کیلووات ساعت، می توانید مقدار برق مصرفی روزانه را به سادگی با ضرب برق مصرفی دستگاه برای 24 ساعت در روز و قیمت برق در هر کیلووات ساعت محاسبه کنید. در زیر جدولی وجود دارد که ASIC های اصلی موجود در بازار و دوره های پرداخت آنها را نشان می دهد. یعنی چقدر طول می‌کشد تا سرمایه‌گذاری با درآمدهای جاری شکسته شود. شایان ذکر است که سود استخراج بیت کوین به طور چشمگیری در طول زمان تغییر می کند و برون یابی یک روز در آینده می تواند منجر به نتایج نادرست شود. صرف نظر از این، این یک معیار مفید برای درک عملکرد نسبی هر دستگاه است.

همانطور که در جدول مشاهده می شود، هیچ یک از ASIC ها 0.20 دلار در کیلووات ساعت سود ندارند. عملکرد نسبی برای هر نسل جدید ASIC تقریباً یکسان است، در حالی که مدل‌های قدیمی‌تر اگر برق ارزان باشد می‌توانند پیشنهاد جذابی باشند.

مقایسه سودآوری دکل های معدنی

مقایسه سودآوری دکل های معدنی

سودآوری و هزینه برق یک ماشین معدن

سودآوری و هزینه برق یک ماشین معدن

به عنوان مثال، Canaan AvalonMiner 1066 بازده انرژی پایینی دارد، اما قیمت بسیار پایینی نیز دارد که با وجود اینکه یک مدل نسبتاً قدیمی است، آن را در قیمت های کم توان نسبتاً رقابتی می کند. دستگاه ماینینگ Bitmain S17 Pro، یک ASIC نسل قبلی، به دلیل قیمت پایین‌تر همچنان خود را حفظ کرده است، اما با افزایش قیمت برق مرجع، به سرعت غیرجذاب می‌شود. به نظر می رسد که سکوهای MicroBT متعادل ترین عملکرد استخراج را دارند. آخرین مسئله ای که باید در نظر داشت این است که این نمودار در یک بازار صعودی ترسیم شده است. سود ممکن است بالاتر از حد متوسط ​​باشد، اگرچه نصف شدن در سال 2020 هنوز تازه است و ممکن است با انتشار کمتر بیت کوین اوضاع را متعادل کند.

خرید و نصب سخت افزار

چندین فروشگاه ASIC را به مشتریان خرده‌فروش می‌فروشند، در حالی که برخی از تولیدکنندگان ماشین‌های استخراج بیت‌کوین نیز امکان خرید مستقیم را دارند. اگرچه به دست آوردن آنها از کارت های گرافیک رایج دشوارتر است، اما هنوز هم برای هر کسی امکان خرید ASIC با قیمت مناسب وجود دارد. شایان ذکر است که خرید تجهیزات معدن از مغازه ها یا تولید کنندگان در کشورهای خارجی می تواند عوارض واردات بالایی را به همراه داشته باشد.

بسته به سازنده یا فروشگاه، ASIC ها ممکن است بدون منبع تغذیه عرضه شوند، که سپس باید جداگانه خریداری شوند. برخی از سازندگان ASIC ماژول های خود را می فروشند، اما PSU های ساخته شده برای سرورها یا رایانه های شخصی بازی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند، اگرچه ممکن است نیاز به تغییراتی داشته باشند.

ASIC ها باید از طریق کابل اترنت به اینترنت متصل شوند و فقط از طریق یک مرورگر وب با اتصال به یک آدرس IP محلی، مشابه روتر خانگی، قابل پیکربندی هستند.

قبل از ادامه، باید یک حساب کاربری با یک استخر استخراج انتخابی ایجاد کنید، که سپس اطلاعات دقیقی در مورد نحوه اتصال به سرورهای آن ارائه می دهد. از پانل وب دستگاه ASIC خود، باید اطلاعات حساب پایانی و استخر را وارد کنید. ماینر سپس سر کار می رود و بیت کوین تولید می کند.

به شدت توصیه می‌شود که با پیوستن به یک استخر استخراج کنید، زیرا می‌توانید با ادغام سخت‌افزار خود با دیگران، بازدهی ثابتی داشته باشید. اگرچه ممکن است دستگاه شما همیشه هش مناسب برای ایجاد یک بلاک را پیدا نکند، اما شرط ماینینگ شما سودآور خواهد بود.

ملاحظات و خطرات استخراج بیت کوین

علاوه بر ریسک مالی ناشی از عدم سود، خطرات فنی نیز در راه اندازی دستگاه های پرقدرت مانند ASIC وجود دارد. تهویه مناسب برای جلوگیری از سوختن اجزای تجهیزات معدن در اثر گرمای بیش از حد مورد نیاز است. تمام الکتریسیته مصرف شده توسط ماینر به عنوان گرما در محیط پخش می شود و ASIC احتمالا قدرتمندترین دستگاه در خانه یا محل کار شما خواهد بود.

این همچنین به این معنی است که هنگام استخراج بیت کوین باید محدودیت های شبکه برق خود را به دقت در نظر بگیرید. شبکه برق خانه شما به حداکثر سطح توان درجه بندی شده است و هر پریز حداکثر جریان خود را دارد. استفاده از برق خارج از این محدودیت ها به راحتی می تواند منجر به خاموشی مکرر یا آتش سوزی در نصب شما شود. برای تعیین ایمن بودن راه اندازی استخراج بیت کوین شما با یک متخصص مشورت کنید.

نگهداری منظم در برابر گرد و غبار و سایر عوامل محیطی نیز برای سالم نگه داشتن دستگاه های استخراج بیت کوین مورد نیاز است. اگرچه خرابی ها نسبتاً نادر هستند، ASIC ها می توانند زودتر از حد انتظار بدون تعمیر و نگهداری مناسب خراب شوند. بزرگترین تهدید برای سودآوری دکل های معدنی این است که می توانند منسوخ شوند. حفارهای کارآمدتر در نهایت ماشین های قدیمی را منسوخ می کنند.

نسل های تاریخی ماینرها، مانند Bitmain S9 که در حدود سال 2016 راه اندازی شد، حدود چهار سال دوام آوردند و به نقطه ای رسیدند که دیگر سودی نداشتند. با این حال، سرعت پیشرفت در فناوری کامپیوتر تا حد زیادی غیرقابل پیش بینی است. استخراج بیت کوین از هر سرمایه گذاری دیگری مستثنی نیست. همیشه ریسک ها و مزایایی در رابطه با سرمایه گذاری وجود دارد. امیدواریم این راهنما نقطه شروع خوبی برای ارزیابی بیشتر هر دو باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)