منو سایت

آرزینجا چین، نهنگ خاموش کریپتو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا چین، نهنگ خاموش کریپتو

اگرچه چین در اوایل سال 2013 محدودیت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، در درجه اول بیت کوین (BTC) را آغاز کرد، اما از آن زمان به دلیل اجرای اقدامات محدودکننده، به طور ناخواسته وضعیت یک نهنگ خاموش ارز دیجیتال را به دست آورده و حفظ کرده است.

به یاد بیاورید که نیویورک تایمز در آن زمان گزارش داد که در 5 دسامبر 2013، مقامات چینی شروع به محدود کردن بانک های این کشور از استفاده از بیت کوین به عنوان ارز کردند و دلیل اصلی آن را نگرانی از پولشویی و ثبات مالی ذکر کردند.

در واقع، دستورالعملی که توسط بانک خلق چین و چهار وزارتخانه و سازمان دیگر منتشر شد، گفت که این اقدام برای “حفاظت از وضعیت یوان به عنوان یک ارز قانونی، جلوگیری از خطرات پولشویی و محافظت از ثبات مالی” ضروری است.

فعالیت های رمزنگاری با وجود ممنوعیت ها ادامه دارد

جنگ ضد کریپتو ادامه یافت و در اواسط سال 2021 با ممنوعیت سراسری کلیه خدمات مرتبط با کریپتو به اوج خود رسید. در همان زمان، فعالیت استخراج بیت کوین در چین ادامه یافت، که برای مدت کوتاهی در دوره پس از تحریم متوقف شد و بر اساس داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل ارز دیجیتال Bitrawr، 69 گره بیت کوین تا 6 دسامبر در دسترس بود.

بازار کریپتو

بیت کوین کافی برای از بین بردن بازار کریپتو

نه سال پس از ممنوعیت اولیه بیت کوین، فاش شد که چین آنقدر ارز دیجیتال در دست دارد که اگر رهبری آن تصمیم به انجام این کار بگیرد، می تواند پایه های بازار ارزهای دیجیتال را در چند ثانیه متزلزل کند. به طور خاص، پس از مصادره مقدار زیادی بیت کوین و اتریوم (ETH) از طرح پلاس توکن در سال 2019، دولت چین اکنون 194000 بیت کوین و 833000 اتریوم دارد.

نهنگ کریپتو

به عبارت دیگر، طبق داده‌های BuyBitcoinWorldwide که در 6 دسامبر، 3000 روز پس از اعمال این ممنوعیت بازیابی شد، بیت‌کوین‌های جمهوری خلق چین بیشتر از شرکت‌هایی مانند MicroStrategy مایکل سیلور و تسلای Elon Musk است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.