منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آرزینجا مگ همبستگی بیت کوین و طلا به بالاترین حد خود رسید

آرزینجا مگ همبستگی بیت کوین و طلا به بالاترین حد خود رسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا مگ همبستگی بیت کوین و طلا به بالاترین حد خود رسید

همبستگی بین بیت کوین و طلا به بالاترین حد خود رسیده است

برای سال‌ها، طرفداران بیت‌کوین معتقد بودند که این ارز دیجیتال در مسیر تبدیل شدن به یک دارایی امن و پوشش تورمی با پتانسیل جایگزینی طلا است. لازم به ذکر است که با افزایش همبستگی ارزهای دیجیتال پیشرو با این فلز گرانبها در میان عوامل اقتصاد کلان غالب می توان به واقعیت تبدیل شدن به پناهگاه امن سرمایه گذاری پی برد. بلومبرگ در 22 اکتبر گزارش داد که بیت کوین پس از اینکه در اواسط آگوست در اطراف صفر قرار داشت، به همبستگی 40 روزه با طلا در 0.50 رسید.

این همبستگی بیت کوین را به عنوان طلای دیجیتال در کانون توجه قرار داده است، پس از دوره ای که ارز دیجیتال تا حد زیادی همراه با سهام معامله می شد. شایان ذکر است که هر دو گروه دارایی تحت تاثیر تورم و افزایش نرخ های بهره غالب قرار گرفته اند.

کاهش نوسانات بیت کوین

با این حال، ارزش بیت کوین برای هفته ها در حدود 20000 دلار تثبیت شده است که عامل اصلی کاهش نوسانات دارایی است. لازم به ذکر است که به نظر می رسد این دارایی نسبت به برخی محصولات بورسی مانند شاخص داو جونز از نوسانات کمتری برخوردار بوده و این شاخص به پایین ترین سطح خود نزدیک می شود.

یکی از استراتژیست های بانک آمریکا می گوید:

کاهش همبستگی مثبت با SPX/QQQ و همبستگی به سرعت در حال افزایش با طلا نشان می دهد که سرمایه گذاران ممکن است به دنبال بیت کوین به عنوان یک پناهگاه نسبتا امن باشند، زیرا عدم اطمینان اقتصاد کلان ادامه دارد و پایین بودن بازار همچنان ادامه دارد.

پتانسیل رشد بیت کوین و طلا

از آنجایی که هم بیت کوین و هم طلا برای موقعیت خود به عنوان پناهگاه امن رقابت می کنند، بخشی از بازار کریپتو بر این باور است که دارایی این شانس را دارد که در آینده بازده قابل توجهی داشته باشد و از ثروت محافظت کند. به گفته Feinbold، رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب مالی شخصی پدر پولدار پدر فقیر، معتقد است که اقتصاد جهانی احتمالاً سقوط خواهد کرد و بیت کوین و طلا می توانند به عنوان ذخیره ثروت عمل کنند.

علاوه بر این، مایک مک گلون، استراتژیست کالاهای اطلاعاتی بلومبرگ، گفت که هم بیت کوین و هم طلا از جمله دارایی هایی هستند که پس از اصلاح گسترده بازار در نیمه اول سال 2022 منجر به بهبود اقتصاد جهانی خواهند شد. در همان زمان، این تحلیلگر پیشنهاد کرد که توانایی بیت کوین برای پس از آخرین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نشان داد که ارز دیجیتال در حال رسیدن به بلوغ است، ثابت باقی می ماند.

در همین حال، بیت کوین به تحکیم خود در حدود 19000 دلار ادامه می دهد و در زمان انتشار با قیمت 19100 دلار معامله می شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)