منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آرزینجا مگ تتر 70 درصد از حجم معاملات استیبل کوین را در اختیار دارد

آرزینجا مگ تتر 70 درصد از حجم معاملات استیبل کوین را در اختیار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا مگ تتر 70 درصد از حجم معاملات استیبل کوین را در اختیار دارد

تسلط 70 درصدی تتر بر حجم معاملات استیبل کوین

استیبل کوین‌ها در طول سقوط مداوم بازار ارزهای دیجیتال از ضرر و زیان در امان نیستند، اما دارایی‌های اصلی آن‌ها دست نخورده باقی می‌مانند، به طوری که تتر (USDT) نه تنها رتبه سوم را در بین همه ارزهای دیجیتال دارد، بلکه بر صرافی‌های متمرکز بر استیبل‌کوین از نظر حجم معاملات نیز تسلط دارد. بر اساس آخرین داده‌های منتشر شده توسط پلتفرم تحلیلی کریپتو کوین متریکس در 18 اکتبر، سهم تتر از حجم معاملات در بازارهای صرافی متمرکز (CEX) بالاترین در بین تمام استیبل کوین‌ها است.

حجم تراکنش استیبل کوین

به طور خاص، تتر در حال حاضر حدود 70 درصد از کل حجم معاملات گزارش شده توسط صرافی ها را تشکیل می دهد، اگرچه این سهم نسبت به ابتدای سال کمتر است. Binance USD (BUSD) رتبه دوم را به خود اختصاص داد و به لطف استفاده گسترده تر از آن به عنوان یک دارایی فهرست شده در بورس بایننس، شاهد افزایش سهم حجم پولی بود. تتر و BUSD بعد از USD Coin (USDC) و Dai (DAI) قرار می‌گیرند، که مورد اول استفاده نسبتا کمی داشته است، به خصوص پس از برنامه بایننس برای لغو جفت‌های قیمت USDC در صرافی ارزهای دیجیتال و تبدیل تمام استیبل کوین‌ها به BUSD.

تسلط بر ارزش بازار

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط مساری، اقدامات بایننس ممکن است به تسلط ارزش بازار USDC بر اتریوم (ETH) نیز نسبت داده شود که در ماه اکتبر پس از اوج‌گیری در اوایل جولای که 44 درصد از بازار را کنترل کرد، به 39 درصد کاهش یافت. در همان زمان، همانطور که پلتفرم اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال تاکید کرد، این تصمیم مهم نتوانست به بیش از 5 درصد افزایش سهم بازار در شبکه اتریوم برای BUSD دست یابد. در کل بلاک چین، تتر موقعیت خود را به عنوان بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار حفظ کرده است. مساری در 16 اکتبر در توئیتی تاکید کرد که او “از تابستان به شدت آسیب دیده و هنوز بهبود نیافته است.”

در نهایت، شایان ذکر است که ارزش کل بازار استیبل کوین ها در سال 2022 مطابق با احساسات بازار کریپتو کاهش یافته است، اگرچه طبق گفته CoinMetrix در حال حاضر حداقل 135 میلیارد دلار است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.