منو سایت

آرزینجا مگ بیت کوین بهتر از طلا است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا مگ بیت کوین بهتر از طلا است

ویتالیک فکر می کند بیت کوین بهتر است

بوترین این بیانیه را در پاسخ به زک واینرزمیت، که گفت مردم باید از طریق بیت کوین (BTC) طلا بخرند، بیان کرد، زیرا این ادعای طرفداران ارزهای دیجیتال را برآورده می کند که آنها یک مرجع پول متمرکز نمی خواهند.

ویتالیک خاطرنشان کرد که استفاده از طلا ناخوشایند و دشوار است، به‌ویژه زمانی که با یک طرف غیرقابل اعتماد سر و کار دارید، و البته هیچ گزینه ذخیره‌سازی امنی وجود ندارد که چندین نفر بتوانند دسترسی را کنترل کنند، مانند کیف پول‌های رمزنگاری مولتی سیگ. بوترین گفت:

در این مرحله، طلا نسبت به کریپتو کمتر مورد پذیرش قرار می گیرد، بنابراین ارز دیجیتال بهترین جایگزین است.

این اولین باری نیست که Vitalik می‌گوید ارز دیجیتال بهتر از طلا است. در سال 2018، او توییت کرد که بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش هم از نظر فردی و هم از نظر اجتماعی بهتر از طلا است. من به استخراج بیت کوین PoW که محیط زیست را تخریب می کند انتقاد دارم، اما طلا بدتر است.

هیدن آدام، بنیانگذار UniSwap، احساسات بوترین را تکرار کرد و افزود: “طلا همچنین خطر تورم کنترل شده فوق متمرکز به دلیل استخراج سیارک ها را دارد.”

برای بیش از یک دهه، سرمایه گذاران در مورد اینکه کدام دارایی بهتر است (طلا یا ارز دیجیتال) بحث کرده اند. با این حال، در حالی که کاهش فعلی بازار نشان داده است که ارزهای دیجیتال به ادعاهای خود مبنی بر محافظت در برابر تورم عمل نمی کنند، طلا نیز از سال به امروز کاهش یافته است.

در همین حال، پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال به این معنی است که ارزهای دیجیتال به تدریج به ارزش بازار طلا می‌رسند، زیرا سرمایه‌گذاران بیشتری بیت‌کوین را علی‌رغم عملکرد ضعیف آن در سال جاری به عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش می‌بینند.

این امر در حجم معاملات بین بیت کوین و پوند انگلیس به دنبال بودجه کوچک ارائه شده توسط نخست وزیر سابق لیز تراس مشهود است. حجم معاملات بین BTC و GBP در ماه سپتامبر با کاهش پوند استرلینگ 233 درصد افزایش یافت.