منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آرزینجا مگ ایلان ماسک این هفته با توییتر قرارداد بسته است

آرزینجا مگ ایلان ماسک این هفته با توییتر قرارداد بسته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا مگ ایلان ماسک این هفته با توییتر قرارداد بسته است

ایلان ماسک به زودی مالک توییتر خواهد شد

معامله توئیتر ایلان ماسک ممکن است این بار واقعا اتفاق بیفتد. بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک روز گذشته طی یک تماس ویدئویی کنفرانس گفت که قرارداد خرید وی با توییتر در روز جمعه، 28 اکتبر نهایی خواهد شد. تماس تلفنی ماسک با موسسات بانکی بود که بودجه لازم برای خرید را فراهم کردند.

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس پیشنهاد خود را برای خرید توییتر در 4 اکتبر با قیمت اولیه 44 میلیارد دلاری گسترش داد. شرکت کمی بعد پذیرفت. قرارداد جدید که با همان شرایط قبلی تنظیم شده بود، پس از ماه ها کشمکش بین دو طرف رقم خورد. ماسک قبلا توییتر را به دروغگویی در مورد شماره‌های کاربرانش متهم کرده بود و از این شرکت خواسته بود ثابت کند که کمتر از 5 درصد از حساب‌های کاربری‌اش جعلی بوده‌اند و در نهایت از معامله عقب نشینی کرد. در مقابل، توییتر از ماسک به دلیل نقض قرارداد شکایت کرد و به دنبال جریمه یک میلیارد دلاری شد.

طبق گزارش ها، ایلان ماسک قصد دارد نیروی کار توییتر را از حدود 7000 کارمند به 2500 نفر کاهش دهد که 75 درصد کاهش خواهد داشت. این میلیاردر در یک تماس تلفنی اخیر گفت که “بدیهی است” برای غول رسانه های اجتماعی بیش از حد پول پرداخت کرده است، اما پتانسیل طولانی مدت این شرکت “بسیار بیشتر” از شکل فعلی آن است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.