منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آرزینجا مگ افزایش سهم بازار استیبل کوین BUSD

آرزینجا مگ افزایش سهم بازار استیبل کوین BUSD

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا مگ افزایش سهم بازار استیبل کوین BUSD

جنگ استیبل کوین

سام بانکمن، مدیر عامل FTX، گفت که افزایش استیبل کوین BUSD بایننس می تواند جرقه “دومین جنگ بزرگ استیبل کوین” باشد، با توجه به اینکه ارزش بازار آن در ماه های اخیر به سرعت رشد کرده است.

اظهارات اخیر این شخص یک ماه پس از اعلام برنامه بایننس برای تبدیل خودکار تعداد زیادی از استیبل کوین های پشتیبانی شده در صرافی خود به BUSD در 6 سپتامبر منتشر شد. که از آن زمان به افزایش سهم BUSD از کل بازار استیبل کوین منجر شده است.

بر اساس پلتفرم جمع‌آوری داده‌های ارزهای دیجیتال CoinMetric، سهم BUSD از کل بازار استیبل کوین از 10.01 درصد در 7 سپتامبر به 15.48 درصد در 22 اکتبر افزایش یافت.

در همین حال، ارزش بازار BUSD طی 30 روز گذشته 3.3 درصد افزایش یافته و به 21.7 میلیارد دلار رسیده است.

مدیر عامل FTX با اظهار نظر در مورد افزایش دارایی ها پس از این اقدام، در تاریخ 23 اکتبر از طریق توییتر اشاره کرد که “بایننس جای USDC را خواهد گرفت و ما شاهد تغییر در عرضه هستیم” و افزود: “در نتیجه، دومین جنگ بزرگ استیبل کوین آغاز خواهد شد. سم بکمن خاطرنشان کرد که اولین “جنگ استیبل کوین” بین پنج استیبل کوین در سال 2018 اتفاق افتاد و تتر و USDC دو رهبر بودند.

امروزه، تتر همچنان با سهم 48 درصدی از بازار استیبل کوین پیشتاز است، اگرچه از 88 درصد در سال 2020 کاهش یافته است، در حالی که سهم USDC از 10 درصد به 32 درصد در مدت مشابه افزایش یافته است.

افزایش سهم بایننس از BUSD حتی قابل توجه تر است، اما در مدت زمان مشابه بیش از 30 برابر، از 0.5٪ به 15.48٪ افزایش یافته است.
سام بنکمن اضافه کرد که همانطور که BUSD همچنان به راه خود به بازار ادامه می دهد زیرا بازیگران متمرکز بزرگ برای تسلط رقابت می کنند، احتمالاً پروژه های بیشتری در “فضای استیبل کوین بدون پشتوانه فیات” نیز رشد خواهند کرد.
جالب خواهد بود که ببینیم چه چیزی از USDC پس از لونا و پس از برگزاری DAI بدست می آید. “حدس من این است که این چیزی است که دارای سود یا ارزش مثبت است.”

در ماه سپتامبر، بایننس اعلام کرد که فهرست طولانی از جفت‌های دارایی را برای معاملات لحظه‌ای در USDC، USDP Stablecoin و TrueUSD متوقف می‌کند، و به کاربرانی که هنوز این سه استیبل کوین را تا 29 سپتامبر نگه می‌دارند، این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های خود را به صورت خودکار به BUSD تبدیل کنند. 1:1.

بایننس گفت این اقدام راهکاری برای افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران است. در آن زمان، بایننس گفت که برنامه های فوری برای انجام همین کار با Tether دارد، اما خاطرنشان کرد که این “ممکن است تغییر کند”.