منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آرزینجا مگ اسپانیا با بیشترین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال به رتبه سوم رسیده است

آرزینجا مگ اسپانیا با بیشترین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال به رتبه سوم رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آرزینجا مگ اسپانیا با بیشترین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال به رتبه سوم رسیده است

اسپانیا با بیشترین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال به رتبه سوم رسیده است

اسپانیا در حال حاضر دارای 215 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال است و السالوادور با 212 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال، پس از پیشی گرفتن از آن کشور با 3 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال، به رتبه چهارم صعود می کند. داده‌های رادار خودپرداز کوین تأیید کرد که اسپانیا 0.6 درصد از دستگاه‌های خودپرداز جهان را در اختیار دارد.

توزیع خودپرداز ارز دیجیتال بر اساس قاره و کشور

علاوه بر این، این گزارش اسپانیا را به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال در اروپا معرفی می‌کند که 14.65 درصد از دستگاه‌های موجود در این قاره را تشکیل می‌دهد و پس از آن سوئیس (144 دستگاه خودپرداز)، لهستان (142 دستگاه خودپرداز) و رومانی (135 دستگاه خودپرداز) قرار دارند.

رشد نصب ATM ارزهای دیجیتال در اسپانیا

تنها در سال 2022، اسپانیا 43 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال را نصب کرد و قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد تا پایان سال بیش از 100 دستگاه خودپرداز را نصب کند که پس از تکمیل، مجموع آنها را به نزدیک به 300 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال می رساند. Media Markt، یک خرده‌فروش الکترونیک آلمانی، و Confinity، در میان دیگران، پیشرو در تاسیسات خودپرداز ارزهای دیجیتال در اتریش، آلمان، اسپانیا و یونان هستند. برعکس، نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال جهانی از سپتامبر 2022 رشد منفی داشته و در زمان نگارش این مقاله در مسیر بهبودی آهسته قرار دارند. محاسبات بر اساس داده های 60 روز گذشته نشان می دهد که روزانه حدود هفت دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در سراسر جهان نصب می شود.

یونان از نظر دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال رتبه ششم را دارد و با هجوم گردشگران، اپراتور خودپرداز بیت کوین BCash آماری از میزان استفاده از آنها در این کشور به اشتراک گذاشته است. دیمیتریوس تسنگالیدیس، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران BCash، در صحبت با کوین تلگراف، فاش کرد که با وجود نصب دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در نقاط توریستی مهم، بخش اصلی شهر بیشترین استفاده را دارد.

به گفته تسنگالیدیس، ترکیب زمستان ارز دیجیتال و فصل توریستی باعث کاهش سرعت تردد منظم با استفاده از دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال شده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.